Logowanie

Zobacz pełną wersję : Statystyki Joomla - wiarygodność



grzesiekz73
29-07-2011, 13:15
Witam serdecznie,
mam nadzieję że piszę w dobrym miejscu nie chcę namieszać.

Do jakiego stopnia Jommla Stats podaje wiarygodne statystyki odwiedzin?

Mam dane za taki sam okres z Google Analityks i różnice wynoszą mniej więcej 25% , więcej wejść podaje Joomla (jest to około 8 000 wejść od stycznia).

Bardzo zależy mi na waszej opinii, jak to analizować, a może zastosować coś innego z danymi bardziej wiarygodnymi.
Jednym słowem potrzebuję mieć takie dane statystyczne.


pozdrawiam

PeFik
29-07-2011, 13:23
Trzymaj się google, bo czym więcej zainstalujesz tym większe będą rozbieżności. Wiem bo serwis firmowy ma 3 rodzaje i kota można dostać przy analizie, które prawdziwe.

frater
30-07-2011, 23:58
Trzymaj się wypowiedzi PeFik'a ;)

grzesiekz73
01-08-2011, 08:14
Dzięki, myślałem że pójdę na skróty bez nauki z joomla. A tu trzeba przysiąść do google An.

PeFik
01-08-2011, 14:11
Dla klientów liczą się TYLKO te statystyki o których słyszeli w mediach, a więc Gemius, GA, ... reszta to dla nich "czarna magia" , a więc i ich wiarygodność w oczach maleje. Zatem nie ma co instalować zbyt wielu.:P

grzesiekz73
01-08-2011, 16:44
akurat te dane są na własny użytek naszej firmy, niczego nie chcę instalować . opieram się na danych z tych dwóch źródeł na których pracuję . Po prostu ciężko mi było to wyśrodkować mimo wszystko są spore różnice. Najbardziej zależy mi na przekierowaniach z reklam na innych portalach, bi ich dane o przekierowaniu są x razy większe do moich. I z tond moje poszukiwania jakiejś prawdy statystycznej.

neo_fox
01-08-2011, 17:21
Na chłopski rozum:
przypadek a: Międzynarodowa firma zarabiająca miliardy dolarów rocznie głownie na analizie danych statystycznych i zachowania użytkowników internetu. Zatrudniająca setki światowej klasy programistów i matematyków do tworzenia wiarygodnych algorytmów analizujących dane.
przypadek b: Mała grupa dobrowolnych programistów (prawdopodobnie) tworzących mały komponent do bezpłatnego systemu zarządzania treścią.

Jak myślisz; czyja analiza danych jest bardziej wiarygodna?