PDA

Zobacz pełną wersję : System download pozwalający linkować



DotCom
29-07-2011, 16:08
Witam,

1. Poszukuję niekoniecznie zaawansowanego systemu download, który pozwoli mi linkować pliki. Do tej pory większość systemów jakie pobrałem była oczywiście funkcjonalna, ale aby udostępnić jakiś plik userom trzeba było wgrać go na serwer. A ja chciałbym po prostu aby po kliknięciu w "Pobierz plik" rozpoczynało się pobieranie, ale nie z mojego serwera, ale jakiegoś innego. Znacie taki system?

2. Próbuję usunąć z adresu URL wyrażenie "index.php". Włączyłem proste adresy, tryb mod_rewrite i zmieniałem nazwę pliku htaccess. Wszystko jest w porządku, ale tylko na stronie głównej. Gdy wchodzę np. w dział "Aktualności" pojawia się błąd 404. Co muszę przestawić, aby wszystko działało dobrze? Na razie stronkę stawiam na cba.pl, ale planuję przenieść się na płatny hosting. Dlatego chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

PeFik
29-07-2011, 17:10
1) Docman
2) cba.pl - tak tu może być błąd systemu

DotCom
29-07-2011, 19:04
1. A jest może darmowa wersja tego programu dla Joomla 1.5? Czy trzeba włączać tryb spuścizny?

A mam jeszcze jedno pytanie - czy teraz wstawiając pliki, artykuły itd. na stronę będę mógł to wszystko bez problemu przenieść z serwera cba.pl na nowy serwer? Czy mogą być z tym problemy?

PeFik
29-07-2011, 19:48
1) najnowsza wersja to koszt 20 euro = 80 zł , na pewno ma taką opcje, czy "staruszek" też miał, tego nie pamiętam
2) używając akeeba backup - zrobisz pełny backup i plików i bazy danych, opisałem to nawet w skrócie na blogu

DotCom
29-07-2011, 22:56
Poczytałem sobie artykuły na Twoim blogu i zainstalowałem ten Akeeba Backup. Wcześniej miałem jakiś inny, ale nie mogłem zrobić kopii...

A znasz może jakiś inny system pozwalający linkować pliki? Może być to nawet system, który wstawia się w treść artykułów - byleby nie trzeba było robić uploadu na serwer.

alex51
30-07-2011, 07:24
Skoro nie odpowiada Docman, to przetestuj Phoca Download. Też zapewnia linkowanie plików. Zamiast wstawiania plików bezpośrednio na swój serwer możesz tam skorzystać z opcji "Zewnętrzny odnośnik URL:".