PDA

Zobacz pełną wersję : nowe pola rejestracji (jak? gdzie?)



groove
15-11-2006, 21:24
Witam!
Czy byłby ktoś tak uprzejmy i opisał DOKŁADNIE w jaki sposób zrobić nowe pola rejestracji?
Czy można też zrobić tak, by nie wszystkie pola były "wymagane"? Dajmy na to podając imię i nazwisko na jakimś Forum (czy gdziekowliek indziej) bez odpowiednich zabezpieczeń narażamy się na naruszenie Ustawy o Danych Osobowych... Więc ta opcja już odpada na dzień dobry...
Myślę, że przydałby się jakiś FAQ na tena temat...

zwiastun
15-11-2006, 21:26
Jest komponent. UserXTD

groove
20-11-2006, 10:40
TUTAJ (http://www.joomlademo.pl/index.php?option=com_josresource&Itemid=44&func=detail&id=273) znalazłem ten moduł (?), lecz z całym szacunkiem - nie chodzi mi o "15 nowych pól", tylko o to w których plikach należy dokonywać zmian, tak aby:
- użytkownik wpisywał swoje dane (nick, mail, hasło, gg, skype, www, i coś tam...)
- użytkownik miał później możliwość edycji swoich danych
Ponadto w jakim pliku (w jakich plikach) należy dokonać zmian, by zmienić nieco układ pól w "Profilu użytkownika"
Zdaję sobie sprawę, że dotyczy to zarówno zmian w plikach, jak i w bazie - dlatego proszę o w miarę wyczerpującą odpowiedź.

zwiastun
20-11-2006, 13:59
Za szacunek dziękuję, ale... jaie pytanie, taka odpowiedź. Pytałeś o możliwość dodania nowych pól rejestracji. Umożliwia to KOMPONENT, który Ci podałem. Komponent, a nie moduł!

Mnie wprawdzie nic do tego, co kto zamierza zrobić i jak, ale taką już mam belferską naturę, że PROFILAKTYCZNIE nie stwarzam sytuacji, w których ktoś nieprzygotoway będzie podejmować działania, z któ¶ych może mieć więcej szkody, niż pożytku

1. Wspomniany komponent rozwiązuje systemowo to, czeo chces.
2. Przerabianie skryptów Joomla wiąże się z koniecznością przerabiania ich w kolenych wydaniach, przy każdej aktualizacji. Niezbyt to mądre, choć - jeśli decyzja zapada z pełną świadomością, to przeciez wiemy, co i po co robimy. Ja też przecie to i owo modyfikuję zodnie z potrzebami.
3. I teraz, nie pogniewa się na mnie, ale ay dokonywać takich zmian, o jakich myślisz, to naprawdę trzeba być PRZYGOTOWANYM - mieć odpowiednie kompetence. Z zadanego pytania wynika, że ich NIE MASZ!
No bo jakże to - chcesz zmieniać system, dokłądniej formularz rejestracyjny i masz tak wielki problem, że nie potrafisz zajrzeć do katalogu components i zauważyć, że są tam komponenty com_registration?, com_user?
Pomijam, że tę informację można odcztać m.in. także z paska adresu przeglądarki.

Czego zatem naprawdę oczekujesz, że ktoś - ktokolwiek - powie Ci, w których linijkach kodu i co należy wpisać? Przecież to jest system. Trzeba go znać, rozumiec powiązania, zanim zacznie się mieszać w jądrze.

Takie zmiany to nie to samo, co zmienic gdzieś np. koleność wyświetlania.

W nadziei, że nie poczujsz się urażony, ale co najwyżej uprzedzony, że konsekwencje "grzebania" w skryptach bez należytego przgotowania są dalej idące, niż może sobie myślisz

groove
21-11-2006, 11:06
Niestety - polska wersja pakietu instalacyjnego nie jest dostępna.
Na TEJ (http://www.joomlademo.pl/index.php?option=com_josresource&Itemid=44&func=detail&id=273) stronie coprawda jest do niej link, lecz jest on nieaktywny.

zwiastun - dzięki za odpowiedź. Osobiście uważam, że jeśli się chce czegoś nauczyć, to musi właśnie poznać szczegóły systemu. Jeśli chodzi o te zmiany, to podobnie zacząłem z kilkoma innymi CMSami (m.in. z takim też na literę j. Jednak Joomla jest zdecydowanie bardziej rozbudowana.

I teraz, nie pogniewa się na mnie(...)
nie mam w naturze "gniewania się" na kogokolwiek - ten etap zostawiłem w piaskownicy :) Oczywiście nie oczekuję "gotowca" - do wszystkiego prędzej, czy później dojdę sam (ale chyba prędzej "później", niż prędzej "prędzej" :D). Także Twoje słowa traktuję jako dobre ostrzeżenie przy "mieszaniu" w systemie.

(...)mam belferską naturę(...)
...a ucznia też czasem trzeba skarcić, zganić, czy nawet "doprowadzić do pionu" :D
Spoko.
...ekhm... bo się rozpisałem... to jak z tym plikiem PL?

zwiastun
21-11-2006, 16:24
do plikowni wędruje dyży pakiet skladników, za parę dni (ale trudno mi powiedzieć za ile,) bedzie i ten. Zainstaluj angielską, jest noa, tam nie ma wiele tekstów do tłumaczenia. A pza tym masz jeszcze Comunity Builder, kilka wersji róznych staffow

groove
22-11-2006, 18:05
do plikowni wędruje dyży pakiet skladników(...)bedzie i ten
poczekam:)
na razie mam inny problem z otrzymywaniem maili aktywacyjnych po ang. Jest w innym moim poście (http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=5634")

czarofnik
28-11-2006, 12:43
do plikowni wędruje dyży pakiet skladników, za parę dni (ale trudno mi powiedzieć za ile,) bedzie i ten. Zainstaluj angielską, jest noa, tam nie ma wiele tekstów do tłumaczenia. A pza tym masz jeszcze Comunity Builder, kilka wersji róznych staffow


no mam comunity b ale mam problem bo nie moge wylaczyc obowiazkowego wpisu nazwiska wogole co za mozg to wymyslil ze pole nazwisko powinno byc obowiazkowe ;)

grzebie wlasnie w comprofiler.htm.php i moge tu sobie wszystko edytowac a jest jakas szansa zeby zrobic to z panelu bo tam sa tylko pola TZW 2 kategori tzn dodatkowe ! ?

groove
28-11-2006, 14:00
mam problem bo nie moge wylaczyc obowiazkowego wpisu nazwiska wogole co za mozg to wymyslil ze pole nazwisko powinno byc obowiazkowe
Tu można się sprzeczać, gdyż podanie nazwiska może w niektórych przypadkach naruszać Ustawę o Ochronie Danych Osobowych. Ja zrobiłem w ten sposób, że wyedytowałem plik
language/polish.php
i tam gdzie jest Imię i nazwisko zostawiłem tylko Imię. Przecież system i tak nie sprawdza, czy użytkownik podaje dwuczłonową nazwę :)

czarofnik
02-12-2006, 11:36
no tak ale chodzi mi o wylaczenie tego pola !? mozna je porstu wyrzucic na twardo z pliku ? a imie i nazwisko dodam sobie w polach dodatkowych tam moge wszystko pozmieniac :)

alvi
25-10-2009, 21:35
W związku z nowymi wymogami chciałbym podczas rejestracji dołożyć pole w którym zaznacza się że: Akceptuje regulamin strony. Miejsce przed tekstem na zaznaczenie akceptacji oraz link na tekście Regulamin umożliwiający przeczytanie regulaminu przed rejestracją.

Czy wystarczy, że to wprowadzę do registration.html.php?
Jak mogę to sprawnie zrobić? Chodzi o to, żeby to było widoczne podczas rejestracji.

zwiastun
26-10-2009, 09:04
Poszukaj rozszerzenia, bo jest i niejedno!