PDA

Zobacz pełną wersję : Spolszczenie parametrów



Robster
29-07-2011, 19:08
Skopiowałem sobie parametry z szablonu Beez5 - Default-Fruit Shop (konkretnie logo). Całość działa jak należy, ale nie mam spolszczonych opisów parametrów w zapleczu. Skopiowałem folder językowy z Beez do siebie i pozmieniałem wszystkie ścieżki, ale dalej wyświetla się TPL_BEEZ5_FIELD_LOGO_LABEL.

Trochę mi się już pomysły skończyły na rozwiązanie tego zagadnienia. Chyba, że szablon trzeba odinstalować i zainstalować ponownie, po dodaniu plików językowych, bo tego jeszcze nie zrobiłem ^^

kiki05
02-08-2011, 00:54
Etykiety parametrów szablonu są zapisane raczej w pliku xml, a nie w plikach językowych.

Robster
02-08-2011, 09:05
No tak, ale te etykiety powinny być chyba tłumaczone co nie? Czy się mylę?

palyga007
02-08-2011, 09:18
Jeśli się nie mylę to te etykiety mają coś wspólnego z nadpisywaniem szablonem, ale głowy sobie za to uciąć nie dam, bo jeszcze do końca nie zgłębiłem tematu.

zwiastun
02-08-2011, 19:08
Może Ci jakiegoś pliku językowego brakuje. Etykiety witryny są w pliku .ini w katalogu /languages/pl-PL, a zaplecza w pliku ini w katalogu /administrator/languages/pl-PL. No i posprawdzaj, czy się gdzieś jakieś spacje niepotrzebne nie wdały (np. w pliku xml).

Robster
02-08-2011, 19:56
No tak, ale jak to jest parametr szablonu, to też jest w plikach językowych Joomla? Ja to kopiowałem z beez, a tam były tylko dwa pliki językowe GB i to w katalogu szablonu. Niemniej sprawdzę jeszcze raz wszystko dokładnie.

a_m
02-08-2011, 22:31
TPL_BEEZ5_FIELD_LOGO_LABEL powinno być w language/pl-PL/pl-PL.tpl_beez5.ini

Robster
02-08-2011, 23:17
@a_m dzięki wielkie :D Widać zrozumiałeś na czym polega moja niewiedza :D Teraz dopiero połapałem się, że wpis z language w pliku szablonu, wypakowuje pliki językowe do katalogu głównego, a nie do katalogu z szablonem ( :/). Teraz wszystko śmiga, dzięki :D