PDA

Zobacz pełną wersję : uddeim instalacja lub dezinstalacja



djsalat
29-07-2011, 23:52
Witam!
Zacznę od tego że joomlą zacząłem się zajmować od tygodnia. Zdążyłem w tym czasie zainstalować forum kunena ver 1.5 . i do tego uddeIM 0. coś ... Jak zobaczyłem że są na chwile obecną nowsze wersje tych komponentów to postanowiłem je uaktualnić. I z kunena się udało bez problemu do wersji 1.6.2 natomiast z uddeIM nie było tak kolorowo i wywala mi błędy z bazą danych. Tzn żeby ją zaktualizować. wersje jakie próbowałem zainstalować to 2.0 2.2 2.5. No i metodą prób i błędów nadal wywala te komunikaty:(
Teraz następuje moje pytanie: Czy da radę jakoś wywalić całe uddeIM i od nowa zainstalować ( próbowałem odinstalować z poziomu joomli ale bazy danych pewnie i tak zostają) Albo jak prawidłowo zainstalować tą wersje??

Dodam również że próbowałem innych komponentów do obsługi prywatnych wiadomości ale tamte to już w ogóle mnie przerażają tym bardziej że były w jęż ang ;p

A więc jeśli ktoś byłby miły to może mi pomóc :) z góry dzieki za odp :)

seba.adm
30-07-2011, 00:02
Witam

Masz dwie możliwości.
1. Odinstalować komponent; po instalacji ręcznie usunąć tabele w bazie danych.
2. W pobranej paczce, znajdziesz katalog Readme, a w nim plik tekstowy Readme uddeIM gdzie jest opisana aktualizacja dla każdej z wersji.
Przed każdą z operacji, pamiętaj o zrobieniu kopii bezpieczeństwa!

djsalat
30-07-2011, 00:04
ale i tak wszystko jest puste więc nie potrzebna kopia;p a jak będa sie nazywać te tabele?? :)







Dobra już wiem jos_uddeim

seba.adm
30-07-2011, 00:08
jos_uddeim. A kopia bezpieczeństwa to nawyk, który warto wyrobić już od samego początku korzystania z Joomla! Tak dla własnego spokoju :)

djsalat
30-07-2011, 00:14
ok teraz poszło tylko mam problemik ze spolszczniem bo próbuje wrzucić plik polish.php do components/com_uddeim/language.utf8/ ale mój komputer wywala mi błąd że nie może wrzucić;/


tzn Mój komputer że nie komputer fizycznie tylko na ftp wchodzę przez mój komputer wpisując w pasku ftp i adres serwera ;p

seba.adm
30-07-2011, 00:21
Plik języka są tutaj: administrator/components/com_uddeim/language.utf8
Jeżeli instalacja była poprawnie przeprowadzona, automatycznie powinieneś mieć język polski. Jeżeli nie możesz ręcznie skopiować brakującego pliku języka, sprawdź prawa dostępu do plików i katalogów. Do kopiowania plików na serwer, najlepiej używać programów typu klient FTP (np. FileZilla lub inne).

djsalat
30-07-2011, 00:33
i nie moge wrzucić ani zmienić dostępu na 777

seba.adm
30-07-2011, 00:45
Dyskusja zaczyna odbiegać od tematu. Informacja że nie możesz zmienić uprawnień do pliku nic nie wnosi - nikt nie wiem na jakim hostingu masz stronę. Jeżeli to serwer darmowy - może oznaczać jedno - darmowe problemy. Pytaj administratora hostingu. Na wiki.joomla.pl masz też niezbędne informacje oprawach dostępu. Powtarzam jeszcze raz - przy prawidłowej instalacji komponentu, nie trzeba wgrywać plików ręcznie.

djsalat
30-07-2011, 00:50
ok sorki.

jest to darmowy hosting na cba. do poziomu administrator/components mogłem zmienić prawa dostępudalej już nie mogę. a co do instalacji tojest to wersja 2.1 i najpierw zainstalowałem
com_uddeim.zip potem mod_uddeim.zip i nie było polskiego języka




dobra już po problemie:) zainstalowałem wersje 2.2 w której był już polski język:)

seba.adm
30-07-2011, 00:59
No to i mamy winowajcę. Odinstaluj jeszcze raz komponent, usuń tabelę z bazy, i zainstaluj aktualne wydanie >>udeeIM 2.4<<. (http://www.slabihoud.de/software/archives/uddeIM_2.4_unzip1st.zip)
Przy okazji zwróć uwagi na inne wątki na forum, gdzie pojawia się opcja darmowy serwer - w 90% zawsze tak samo: zmiana serwera lub korzystanie z serwera lokalnego (JAMP (http://jamp.joomla.pl/)).

djsalat
30-07-2011, 01:05
ok jeszcze raz zaktualizuje do 2.4:) Dzięki za pomoc:)