PDA

Zobacz pełną wersję : Menu pionowe rozwijane w dół



adventure
30-07-2011, 11:08
Witam
Zaczynam swoją przygodę z joomla i zależy mi bardzo na stworzeniu menu pionowego rozwijanego w dół, więc zainstalowałem moduł s5_accordion_menu. Menu działa tak jak powinno, ale chciałbym je upiększyć i dlatego zwracam się do Was z prośbą, abyście mi w tym pomogli. Moje menu ma 6 nagłówków, gdzie każdy z nagłówków ma swoje podmenu, które składa się od 3 do 5 elementów. W css stworzyłem dla tego menu obramowanie z zaokrąglonymi rogami, które to po rozwinięciu jakiegoś nagłówka automatycznie wydłuża się. Pierwszą rzeczą z którą nie mogę sobie poradzić, to to że chciałbym nadać obramowaniu kolor tonalny (przejście od ciemniego niebieskiego do błękitu), ale nie mam pojęcia jak to zastosować dla obramowania. Drugi mój problem to, że w IE po zastosowaniu selektora (border-radius) nie ma zaokrągleń obramowania (pod Mozillą nie ma tego problemu).
Gdyby nie można było dla selektora border zastosować gradientu, to proszę o jakieś sugestie w jaki sposób utworzyć automatycznie rozciągającą się ramkę z zaokrąglonymi rogami z gradientem.
Z góry dziękuję za pomoc.

PeFik
30-07-2011, 12:22
CSS3 + plugin dla IE, który emuluje zachowanie

p.s.
Po co ludziom z IE zaokrąglenia?

adventure
30-07-2011, 12:46
Dzięki za odpowidz.
A jaki to plugin i jak go zainstalować (to pytanie na zaś)?
A zaokrąglenia po to aby ładniej wyglądało.

PeFik
30-07-2011, 12:54
Wpisz w google "css3 ie" - potem jak coś znajdziesz, to dodasz kod do szablonu
...
ewentualnie poszukaj na JED, ja już na dziś mam dosyć kompa :)

Bazyl
30-07-2011, 13:06
Witam,

Pie (http://css3pie.com/)

adventure
01-08-2011, 20:27
Mój zamysł upiększenia menu przerasta mnie, gdyż stosując PIE nie wiem gdzie mam wypakować całą paczkę (wypakowałem do głównego folderu szablonu, dodałem wpisy do pliku xml), ale nie wiem czy w pliku index.php mam też dokonać jakiś wpis w sekcji head. Poza tym w arkuszu stylów dla mojego menu nie wiem jaką ścieżkę określić dla behavior: url. Pod IE jak i mozillą nie uzyskuję dla obramowania gradientu, tylko biały kolor, pod IE nie ma zaokrągleń, a pod mozillą są. Proszę zerknąć na poniższe style i naprowadzić mnie gdzie popełniam błędy. Walczyłem z tym cały dzisiejszy dzień, ale to mnie przerasta.

border: 3px solid;
padding: 0 0;
text-align: center; width: 182px;
-webkit-border-radius: 5px;
-moz-border-radius: 5px;
border-radius: 5px;

border-color: -webkit-gradient(linear, 0 0, 0 bottom, from(#012F6D), to(#5cd8fa));
border-color: -webkit-linear-gradient(#012F6D, #5cd8fa);
border-color: -moz-linear-gradient(#012F6D, #5cd8fa);
border-color: -ms-linear-gradient(#012F6D, #5cd8fa);
border-color: -o-linear-gradient(#012F6D, #5cd8fa);
border-color: linear-gradient(#012F6D, #5cd8fa);
-pie-border-color: linear-gradient(#012F6D, #5cd8fa);
behavior: url(ie-css3.htc);

Dziękuję za pomoc