PDA

Zobacz pełną wersję : Upgrade do 1.6.5 Komnikat Warning: set_time_limit() .....



j-23
30-07-2011, 17:32
Witam,
zaktualizowałem ręcznie z wersji 1.6.4 do 1.6.5. Wszystko niby działa, ale otrzymuję niepokojący komunikat przy logowaniu się na zaplecze i w przynajmniej 1 miejscu na zapleczu o treści:
PHP Error Message
Warning: set_time_limit() has been disabled for security reasons in /*********/*******/*******/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 548

Ta linia w pliku folder.php to:

set_time_limit(ini_get('max_execution_time'));W pliku występują jeszcze linie 37 i 282 z identycznym kodem, ale nie wywaliło do tej pory komunikatu o błędzie w tych miejscach.
Jak na razie nie zauważyłem jakichś błędów w funkcjonowaniu Joomli, ale nigdy nic nie wiadomo i jest to trochę irytujące.
j-23

palyga007
30-07-2011, 17:39
"localhost" czy zewnętrzny serwer?

jeśli localhost to zapewne grzebałeś w php.ini
jeśli serwer zewnętrzny to pytaj administratorów hostingu.

nie ma tam przypadkiem włączonego safe_mode?

j-23
30-07-2011, 18:01
Serwer zewnętrzny. Joomla! w informacji o systemie pokazuje:
"Istotne ustawienia PHP
Ustawienie Wartość
Tryb bezpieczny Wyłączone
Ścieżka open_basedir /home/:/usr/lib/php:/tmp
Wyświetlaj informacje o błędach Włączone
Krótkie znaczniki Włączone
Wczytywanie plików Włączone
Magiczne cytaty Włączone
Rejestracja zmiennych globalnych Wyłączone
Buforowanie wyjściowe Włączone
Ścieżka zapisu sesji /tmp
Autostart sesji 0
Obsługa XML Tak
Obsługa Zlib Tak
Funkcje nieaktywne system, show_source, exec, shell_exec, proc_open, passthru, set_time_limit, ini_restore, mysql_list_dbs, ini_alter, dl, pfsockopen, openlog, syslog, symlink, link, chgrp, leak, popen, escapeshellcmd, apache_child_terminate, apache_get_modules, apache_get_version, apache_getenv, apache_note, apache_setenv, virtual, mb_send_mail
Obsługa Mbstring Tak
Zmiana kodowania znaków (ICONV) - możliwa Tak

zwiastun
30-07-2011, 18:05
@j-23: Zanim ktoś Ci spróbuje odpowiedzieć, popraw swój post. Przeczytać to się da, ale się nie chce!

palyga007
30-07-2011, 18:09
Funkcje nieaktywne (...) set_time_limit.

Pytaj adminów hostingu, nie wiem czy możesz to włączyć z poziomu .htaccess

j-23
30-07-2011, 18:14
Jeszcze dzisiaj w wersji 1.6.4 nie było tego problemu. Serwer jest darmowy i nie mam szans na zmiany ustawień.

palyga007
30-07-2011, 18:15
Zapewne wpis został wprowadzony w wersji 1.6.5 (1.6.3 go nie widzę)

darmowy serwer=darmowe problemy.
I chyba tyle w temacie.

Pozdrawiam.

zwiastun
30-07-2011, 18:15
@j-23: prosiłem o poprawienie posta. Akurat nie mam humoru i za chwilę poleci do kosza! (A byłoby szkoda, bo zawiera odpowiedź)

j-23
30-07-2011, 18:54
darmowy serwer=darmowe problemy. Joomla! też jest darmowa a mimo wszystko jej chyba używasz.
Liczyłbym raczej na odpowiedź czy można wobec tego to wyłączyć bez konsekwencji w pliku folder.php, a jeśli tak to jak?

---------- Post dodany o 17:54 ---------- Poprzedni post był o 17:25 ----------

"Skomentowałem" linię 548. Teraz wygląda tak:

//set_time_limit(ini_get('max_execution_time'));Na razie komunikat o błędzie zniknął, błędów jakichś w działaniu Joomli! nie zauważyłem.
Czy na dłuższą metę obejdzie się bez konsekwencji? Zobaczymy. W razie wystąpienia problemów napiszę.

zwiastun
30-07-2011, 18:58
Dziękuję za poprawienie posta.
Określenie limitu czasu na wykonywanie skryptów jest ustawieniem zapewniającym pewien poziom bezpieczeństwa.
To, że na zapleczu pojawia Ci się ostrzeżenie jest informacją dla Cię (może i irytującą), ale jeśli J! działa, to przecież nie ma problemu. Możesz, oczywiście, wyremować tę linię (funkcja i tak jest nieaktywna).
PS Między darmowym serwerem a darmowym programem jest dość zasadnicza różnica!
I jeszcze - na marginesie: filozofia administratorów darmowych serwerów - powyłączają co się da, ale jednocześnie zostawią włączone "Wyświetlanie błędów"