PDA

Zobacz pełną wersję : żeby nie było niczego na stronie głównej



arextom
30-07-2011, 23:18
Witam, proszę o pomoc w kwestii usunięcia wszystkiego ze strony głównej. Góglałem ale nie bardzo wiem jak nazwać to co chcę osiągnąć.

Chcę mieć na głównej tylko moduły. W momencie niewyświetlania artykułów na głównej zostaje to co na obrazku. Jak się tego pozbyć?

Czy to wymaga zmian w joomli (1.7) czy w szablonie (rt_modulus_j16)? Co konkretnie muszę zrobić by nie było tego prostokącika na głównej?

PeFik
31-07-2011, 00:54
potrzebujesz blank component --> http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/personal-layout/17363

100% skuteczność, wtedy nie musisz publikować artykułów, a do menu dodajesz ów "pustak"

---------- Post dodany o 23:54 ---------- Poprzedni post był o 23:53 ----------

p.s.
Szablony z RT mają wsparcie u producenta, czyli tam gdzie kupiłeś.

arextom
31-07-2011, 03:29
Dziękuję. Tego potrzebowałem.

PS
Jest forum RT ze wsparciem, ale dostępne tylko gdy ma się opłacone członkostwo, a ja już niestety nie mam.

---------- Post dodany o 02:07 ---------- Poprzedni post był o 00:13 ----------

niestety :( nie działa :(

---------- Post dodany o 02:29 ---------- Poprzedni post był o 02:07 ----------

Konkretnie to tak: w joomla 1.7 okazało się, że z tym szablonem (nie mam pojęcia dlaczego szablon frontu powoduje problemy na zapleczu) nie mogą dodawać ani edytować pozycji menu, wyświetlają się jakieś bzdury. Musiałem cofnąć się do 1.6.3 i tam po instalacji i stworzeniu odpowiedniej pozycji w menu nadal wyświetla się ten pusty prostokąt. Ale to już chyba wina szablonu. Eh, nie wiem co robić :/

alex51
31-07-2011, 08:51
(...)
Jest forum RT ze wsparciem, ale dostępne tylko gdy ma się opłacone członkostwo, a ja już niestety nie mam.(...)
Dziwne, czyżbyś pobrał wspominany szablon - Modulus, wydany w czerwcu 2011 w ostatnich dniach ważności swojej subskrypcji?
Co do problemów z szablonem Modulus, to używając go w wersji Joomla!1.7 należy koniecznie dokonać aktualizacji Gantry Framework z wersji 3.2.6 do 3.2.7. Tyle na razie dowiedziałem się czytając pobieżnie wątki poświęcone temu szablonowi na forum rockettheme.com.
Jednak testując najnowszą wersje tego szablonu na J!1.7 również potwierdzam cały szereg niedoskonałości jak choćby nieaktywne przyciski w module logowania, w artykułach nie działa przycisk czytaj więcej. Nie ma tego problemu z używaniem identycznej wersji szablonu natomiast w J!1.6.

PeFik
31-07-2011, 10:00
Zatem potwierdza się opinia, że RT są "nadmuchane" aby zdążyć na pierwszy dzień kolejnego miesiąca.