PDA

Zobacz pełną wersję : Dublowanie artykułów



Rubis
31-07-2011, 01:05
Mam problem z dublowaniem artykułów w podmenu, tzn. jeśli mam np. 2 artykuły w danym menu to najpierw 2 razy pojawia się jeden artykuł, a pod spodem 2 razy drugi tekst.

Podobnie mam w przypadku modułów "najnowsze" i "najpopularniejsze". Za każdym razem dublują się linki do artykułów.

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Wersja 1.6.5

PeFik
31-07-2011, 09:02
a może migracja do 1.7 pomoże?
nie mówiąc już o tym, że jest j!1.6.6 (POPRAWKA BEZPIECZEŃSTWA)

kurtz
31-07-2011, 10:26
taki problem pojawiał się przy pierwszych wydaniach joomla! 1.6, gdzie odpowiedzialny był com_contact. utworzone dwa kontakty dla tego samego użytkownika, duplikowały treść.

ten bug był zgłaszany jeszcze w styczniu lub lutym i rzeczywiście w żadnym kolejnym wydaniu nie pojawił się.

jeżeli nie jest to wiele artykułów, proponowałbym reinstalację całego projektu.

// dla tego przypadku istnieje rozwiązanie manualne, ale w mojej opinii nie ma potrzeby, aż tak głęboko ingerować. poza tym, nie wiemy czy akurat u ciebie problem wywołała właśnie ta przyczyna.

Rubis
31-07-2011, 13:03
Dziękuję za podpowiedzi. Spróbuję zrobić update. Jak nie pomoże to instalację od nowa zrobię - na stronie jest tylko kilka artykułów (strona firmowa) więc zadanie będzie ułatwione, choć parę godzin pewnie zejdzie.
O efektach potem dam znać.

Rubis
03-08-2011, 01:18
Update do 1.7 nie pomógł. Zostaje więc instalacja od nowa lub reklamacja u twórcy szablonu.

Rubis
04-08-2011, 01:20
Problem został rozwiązany (twórca szablonu okazał się pomocny, za co wielkie dzięki). Przyczyna leży w komponencie Kontakty. Jeśli dwie pozycje (dwa kontakty) są połączone z Super Userem wówczas pojawia się problem dublowania.

kurtz
04-08-2011, 07:08
ja pier ... to musiałeś czekać kolejne 4 dni, żeby dowiedzieć się o tym, co napisałem ci jeszcze w lipcu ??

slawek77
26-09-2011, 14:23
Mam problem z dublowaniem artykułów w podmenu, tzn. jeśli mam np. 2 artykuły w danym menu to najpierw 2 razy pojawia się jeden artykuł, a pod spodem 2 razy drugi tekst.

Podobnie mam w przypadku modułów "najnowsze" i "najpopularniejsze". Za każdym razem dublują się linki do artykułów.

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Wersja 1.6.5

Mam to samo w joomla 1.7 szablon Beez5 - Default-Fruit Shop (http://maksio.pl/administrator/index.php?option=com_templates&task=style.edit&id=6)
Jak sobie z tym problemem poradzić ???
Integracja w moduł kontaktu ale co i jak ?
Problem opisałem tu: http://forum.joomla.pl/showthread.php?56877-Podw%C3%B3jne-artyku%C5%82y