PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna akutalizacja URL w sh404sef po zmianie tytułu artykułu



oliver87
31-07-2011, 14:22
Witam serdecznie.

Zauważyłem, że sh404sef nie aktualizuje url po zmianie tytułu w artykule.

Jeżeli dam tytuł: "Nowe zabawki na świecie" to url automatycznie zapisze się nowe-zabawki-na-swiecie.html

Jeżeli teraz zmienię tytuł w artykule na:

"Najfajniejsze zabawki na świecie" to url w sh404sef pozostanie dalej jako nowe-zabawki-na-swiecie.html

Wiem, że url moge w sef edytować ręcznie ale przy pewnej ilości migracji artykułów może sprawiać to sporo problemów. Szperałem po ustawieniach sef ale nie udało mi się dostrzec mechanizmu, który odpowiadałby za automatyczną aktualizację url po zmienia tytułu artykułu w joomla.

Robiłam nawet tak, że kasowałem alias pod tytułem artykułu w joomla i po zapisywaniu aktualizował się on zgodnie z tytułem, ale sef dalej pamięta stary url.

Czy ktoś z Was ma jakieś sugestie?

zwiastun
31-07-2011, 15:34
Zmieniając tytuł artykułu, trzeba usunąć/zmienić jego alias.

oliver87
31-07-2011, 15:38
Ależ tak właśnie robię. Zmieniam tytuł, kasuję całkowicie alias. Klikam "zapisz". Automatycznie pojawia się nowy, poprawny alias. Jednak sef widzi wciąż stary alias.

Jeżeli nie skasuję aliasu tylko dopiszę go ręcznie sef dalej widzi ten sam, stary alias.

zwiastun
31-07-2011, 15:40
A czyścisz bufor pamięci podręcznej po takich zmianach (nie używam sh404sef, próbuję szukać przyczyny)

oliver87
31-07-2011, 15:47
Sprawdziłem to teraz wyłączając cache systemowy i czyszcząc stere pliki pamięci z serwera. Dalej sef widzi stare aliasy.

oliver87
03-08-2011, 10:13
Problemu jeszcze nie rozwiązałem. Może jakieś dodatkowe sugestie w między czasie? :)

oliver87
04-08-2011, 15:16
Chyba znalazłem odpowiedź.

sh404sef zapisuje url do bazy danych raz. Żeby zapisać nowy url należy skasować stary z poziomu zarządzania url w sef. Nowy, poprawiony zapisze się wówczas automatycznie.

http://anything-digital.com/sh404sef/faqs/what-should-i-do-when-prompted-to-erase-the-url-cache.html

Wychodzi na to, że trzeba zapomnieć o dynamicznej zmianie url po przekształceniu tytułów...