PDA

Zobacz pełną wersję : Początkujący bardzo prosi o pomoc :)



gregczy
16-11-2006, 07:45
Witam wszystkich,
zainstalowałem sobie właśnie Joomle i zaczynam poznawać jej możliwości, na początek nasunęły mi się 2 główne pytania, a mianowicie:

1. Czy można ustawić logowanie użytkowników do przygotowanego wcześniej serwisu tak jak to wygląda w panelu administracyjnym? Jeżeli tak to jak to zrobić.
2. Czy można w jakiś łatwy sposób udostępnić katalogi z danymi tak żeby użytkownicy serwisu mogli wgrywać i ściągać zasoby według uprawnień do katalogów.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Grzegorz

stone
16-11-2006, 14:02
Ad.1 musisz to jaśniej napisać o co Ci chodzi
Ad.2 ciężko tak krótko na to odpisać, poszukaj na forum na pewno znajdziesz informacje tego dotyczące. Generalnie możesz zainstalować komponent do obsługi plikowni (np remository lub docman) i ustawić pobieranie dla tylko grupu uzytkowników zarejestrowanych.

Rybik
16-11-2006, 20:14
1. Jezeli chodzi o panel logowania usera to do menu dodaj linka do komponentu logowania
2. zdecydowanie radze DocMan, tylko trzeba bedzie pliki pododawac, wiem ze sa fizycznie w katalogu ale docman musi je przetrawic (u niego podlinkowany plik nazywa sie dokumentem, wiec trzeba w menu docmana utworzyc nowe dokumenty, reszte doczytasz w opisie komponentu) oczywiscie safe-mode na serwerze znacznie uprzykrzy zycie z komponentami plikowni

jezeli masz mnostwo plikow, nie zalezy ci na opisach tylko na zabezpieczeniu haslem to poszukaj w necie o zabezpieczaniu katalogow na serwerach appache, słowo kluczowe "htpasswd", polecam artykul http://forum.underpl.org/showpost.php?p=119193&postcount=7
(To rozwiazanie niezalezne od Joomla )

braad
02-03-2007, 11:43
polecam artykul
sorki ale ten przepis nie pasuje, po wpisaniu uzytkownika i hasla dosteje blad 404 czyli Podany w zapytaniu URL /administrator/<?%20echo%20$PHP_SELF;%20?> nie został odnaleziony na tym serwerze. The requested URL /administrator/<?%20echo%20$PHP_SELF;%20?> was not found on this server.


serwer na nazwa.pl i nie moge znalezc innych informacji jak utworzyc ten slynny htpasswd moze mi ktos podac przepis na to cos do zabezpieczenia :) thanks

Rybik
02-03-2007, 12:08
w pliku htpasswd.php
<?php
brakuje tego zielonego :) dopisz wszedzie gdzie znajdziesz samotne <? i powinno dzialac, nie zapomnij też na czas generowania hasla
- chmod 777, potem powrot na 755 dla katalogu ktory zabezpieczasz, bardzo prawdopodobne, że tak samo trzeba chmodowac katalog glowny Joomla
- wyłączyć główny htaccess (zmiana nazwy pliku)

.htaccess to "włączony" htaccess, jego brak lub htaccess.txt to "wyłączony"

gwarantuje ze sie da bo akurat 2h temu uzywalem tego na tym serwerze :)

braad
02-03-2007, 12:27
dzieki faktycznie brakowalo tego zielonego :) w dalszej czesci pliku ale ... nie uwierzysz
zrobilem wszystko wg przepisu trzy ! razy, wlacznie oczywiscie z wl / wyl chmoda htaccess i haslo nie pasuje !
dla uzyt / haslo = admin / jotest zawartosc pliku .htpasswd jest taka: admin:1$B1/RCFL6uKk
mozesz sprawdzic czy tobie to tez wygeneruje i czy wchodzisz? chyba ze klucze generowania sie i bedziesz miec co innego nie wiem, w kazdym badz razie nie moge sie zalogowac

Rybik
02-03-2007, 12:55
moze przegladarka cos zle robi, zamknij okno przegladaczki i otworz nowe, u mnie wszystko dziala, hasla sa kodowane MD5 bez klucza zewnetrznego (np magic_word serwera) wiec beda jednakowe, i sprawdzilem, dostalem takie samo.

cos knocisz waść :D