PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edytorem TinyMCE 2.0



Melmet
01-08-2011, 19:32
Witam wszystkich

Mam takie programy w wersji:
XAMPP 1.6.7
Joomla 1.5.20 PL

Moje problemy zaczęły się po instalacji edytora JCE 2.0.6. Edytor pobrałem z tej strony:
http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla15x/category/joomla-15-2

Edytor zainstalowałem poprawnie poprzez: Rozszerzenia ---> Instalator. Wyskoczył komunikat że "Dodatek: Zainstalowano poprawnie". Wtedy zmieniłem Edytor na JCE 2.0 w Konfiguracji witryny (ale nie zrobiłem tego w "Użytkownicy"). Wszedłem w artykuły i Edytor normalnie działał, ale mi się po prostu nie spodobał. Zmieniłem edytor na domyślny (TinyMCE 2.0) w "Konfiguracji witryny" po czym wszedłem z powrotem na artykuły i tu zonk: zniknął mi cały pasek narzędzi między Sekcją i Kategorią a oknem:

4229

tak samo jest w przypadku edycji artykułów, tylko że w tym przypadku zamiast treści pojawia się kod HTML: (paska narzędzi też nie ma):

4230

Odinstalowałem ten cały edytor poprzez Rozszerzenia ---> Instalator (wszedłem w Dodatki znalazłem edytor JCE 2.0 i kliknąłem przycisk Odinstaluj. Komunikat jaki się pojawił potem to "Dodatek odinstalowano: poprawnie", myślałem że już po wszystkim ale w panelu administracyjnym pojawia się panel administracyjny JCE, nie wiem czemu:

4231

Proszę o pomoc nie wiem czemu tak jest i dlaczego tak się dzieje....?. Jestem w trakcie studiowania Joomli i zainstalowałem i odinstalowałem edytor zgodnie z instrukcjami którymi miałem w kursie. Druga rzecz to to, że nie chce stawiać Joomli od nowa bo nie chce stracić artykułów a jest ich sporo i trochę się nad nimi napracowałem. To wszystko i jeszcze raz dzięki za pomoc. PS Obrazów jako grafikę w oknie też nie mogę wstawiać....?

Melmet
02-08-2011, 10:42
Ps. po przeszukaniu na waszym forum zbliżonych tematów, znalazłem jeden temat odnośnie edytora TinyMCE 2.0. Dotyczył zmiany edytora na TinyMCE 2.0 w "Konfiguracji strony globalnej" i "Użytkownicy" (dotyczy Admina). Pozmieniałem oba te ustawienia niestety nic to nie dało. Jest jeszcze kilkanaście wątków zbliżonych które znalazłem na tym forum w opcji "Szukaj". Jak będę miał czas to je też przestudiuje. Ale proszę was też o pomoc, dlatego jeszcze raz PROSZĘ O ODPOWIEDZI NA MÓJ PROBLEM

---------- Post dodany o 10:42 ---------- Poprzedni post był o 08:59 ----------

Aha jeszcze jedno przeglądarkę mam FF 4.x (dokładnej wersji nie pamiętam)

LUDZIE NO BEZ JAJ NIKT MI NIE POMOŻE, JESZCZE RAZ PROSZĘ O POMOC...

TLo
02-08-2011, 10:54
Jeśli wcześniej miałeś JCE w wersji 1.5.x z polskimi plikami językowymi, to trzeba wpierw usunąć owe pliki, potem odinstalować starą wersję JCE i zainstalować nową. Wprawdzie w JCE ver.2.0.6 dodano support do automatycznego odinstalowywania plików językowych ze starej wersji, ale ja bym to sprawdził organoleptycznie, czy tak się stało. Wątek o usuwaniu polskich plików językowych przy update JCE znajdziesz na tym forum. Sprawdź to, bo może to być przyczyną nieładowania się edytora.

---------- Post dodany o 10:54 ---------- Poprzedni post był o 10:52 ----------

I nie krzycz na forum, bo nikt tego nie lubi.
FireFox od dawna jest w wersji 5.1, więc zaktualizuj. Wersji przeglądarki nie trzeba ponadto pamiętać, bo jest to w menu napisane wprost.

Melmet
02-08-2011, 11:26
A mógłbyś mi opisać krok po kroku jak to zrobić.... bo widzisz jestem trochę zielony w tych sprawach....? (jeszcze się uczę tej joomli)

A i jeszcze jedno co jeśli ten edytor został już odinstalowany, a w zapleczu został tylko panel administracyjny JCE (nie instalowałem nowego edytora JCE)

Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość ps. przepraszam że krzyczałem na forum.

---------- Post dodany o 11:26 ---------- Poprzedni post był o 11:25 ----------

Dzięki TLo

TLo
02-08-2011, 11:30
Żeby opisać krok po kroku, to trzeba by wiedzieć - co Ty tam u siebie masz lub miałeś?
1. Miałeś wcześniej JCE w wersji 1.5.x ?
2. W tej chwili odinstalowałeś wersje 2.0.6 - jak zrozumiałem?

Melmet
02-08-2011, 12:19
Tak zgadza się.

1. Mam Joomle w wersji 1.5.20
2. Tak odinstalowałem JCE 2.0.6 , ale pozostał panel konfiguracyjny edytora w Zapleczu: Komponenty ----> JCE Administration

TLo
02-08-2011, 13:33
Odpowiedź 1 - najważniejsza w tym wszystkim, nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Chodziło mi o wersje edytora JCE, a nie Joomla! Skup się!

Melmet
02-08-2011, 16:11
Nie nie miałem nigdy wcześniej JCE w wersji 1.5.x ale pobrałem i zainstalowałem dokładnie JCE w w wersji 2.0.5 (pobrałem je z tej strony)
http://www.joomlacontenteditor.net/d...ry/joomla-15-2 (http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla15x/category/joomla-15-2)

tylko nie pamiętam czy TGZ czy ZIP

PeFik
02-08-2011, 19:33
Sugeruje zainwestować w kurs stacjonarny, oszczędzisz sobie i nam ... czasu i wstydu. Serio.

Skoro nie wiesz czy rodzaj rozszerzenia ma wpływ na działanie - instalowanie, sugeruje zacząć jednak od HTML, a za CMS brać się za 6 miesięcy.

Melmet
02-08-2011, 23:09
Sprawdziłem w FF Pobieranie plików i dokładnie to było archiwum ZIP jeżeli chcesz wiedzieć.

Przeszukałem wasze forum i przeczytałem zbliżone posty:

- ustawiłem edytor Tiny MCE 2.0 w "Konfiguracji globalnej witryny" oraz w "Użytkownicy"
- zmieniałem tryb pracy edytora na: Prosty, Wzbogacony, Rozszerzony (tylko w przypadku Prosty wyświetliła się cześć opcji)
- zmieniłem ustawienia w Ustawienia dodatku i Parametry: Rozszerzony zgodnie z z tym postem: http://wiki.joomla.pl/index.php/Edytor_TinyMCE_2.0
- podmieniłem folder Administrator i całą zawartość Joomli w XAMPP'ie z archiwum RAR Joomli (miałem to archiwum jeszcze)
- na koniec zmieniłem skrypt w Index.php po prostu skopiowałem i wkleiłem do edytowanego pliku - tak jak było w waszym poście (niestety linka nie udało mi się znaleźć teraz)

Jak nie chcecie pomóc to zamykam temat - cześć

zwiastun
03-08-2011, 10:01
1. Nie jesteś od zamykania tematów.
2. Edytor TinyMCE tysiącom osób nie sprawia problemów. Wyciągnij wniosek.
3. @Tlo juz Ci odpowiedział, co trzeba zrobić. Usunąć wszystkie pozostałości JCE (katalogi z serwera, pliki językowe z katalogów języka polskiego i angielskiego, wpisy w bazie danych, jeśli jakieś pozostały).
4. Jeśli potrzebujesz odpowiedzi w postaci lekcji, to - niestety - forum nie jest szkołą ani salą kursową.