PDA

Zobacz pełną wersję : Różne zachowanie się 2 komponentów



trb
02-08-2011, 08:48
Witam wszystkich.
Otóż mam następujący problem. Używam Joomli 1.5.23, szablon to JA Teline IV z joomlart.com. Mam zainstalowane 2 komponenty - JoomGallery i JCal pro. JoomGallery jest wywoływany z linku w menu górnym, natomiast JCal pro z dołączonego modułu kalendarza. Gdy chcę wejśc w JoomGallery, wszystko jest ok, komponent galerii pojawia się "na swoim miejscu" natomiast moduły (slideshow i aktualności) zdefiniowane wyłącznie do pojawiania się na stronie startowej znikają. Problem pojawia się gdy chcę wyświetlić komponent JCal. Gdy klikam na konkretną datę w module kalendarza komponent pojawia się w obszarze dla niego zdefiniowanym, jednakże nie znikają moduły które już nie powinny się pojawiać (gdyż mają zadaną opcję wyświetlania tylko na startowej). Powoduje to że JCal wyświetla się na samym dole strony, utrudniając czytanie. Czasami ktoś może się w ogóle nie zorientować że coś się na dole pojawiło.
Dla lepszego zrozumienia tematu podaję link - tutaj (http://ckir-wschowa.pl/2011)

zwiastun
02-08-2011, 18:25
Zrób ukryte menu, w nim link do stron kalendarza, ustaw wyświetlanie modułów tak, jak chcesz. Może pomoże.