PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie dwóch joomli ?



Krixstofer
02-08-2011, 14:20
Witam . Mam takie pytanie czy jest możliwość połączenia dwóch joomli ?Chodzi mi w sensie , aby użytkownik np. jak się rejestruję na stronie 1 to żeby automatycznie było w tej drugiej joomli zarejestrowany i za aktywowany poprzez aktywację e-mail z jednego lub tych 2 e-maili przychodzących na pocztę rejestratora i nie musiał rejestrować się drugi raz na tej 2 stronie . Dwie strony są na dwóch różnych bazach danych i na dwóch innych domenach na jednym serwerze. Proszę o odpowiedź co by w takiej sytuacji zrobić , aby była taka możliwość którą opisałem .

neo_fox
02-08-2011, 14:45
Sie da. Słowo kluczowe: MySQL Views.
Ale o ile się orientuję są do tego także komponenty

Krixstofer
14-08-2011, 15:50
Dzięki za podpowiedź , szukałem rozwiązania z tym .Nie znalazłem komponentu odpowiedniego , a jestem
początkujący i nie wszystko potrafie zrobić szybko się też uczę , jeśli wie ktoś jaki komponent
odpowiada mojemu pytaniu to prosiłbym o wskazanie go jaki (najlepiej jakby był darmowy).Chyba , że
można by jakoś zrobić w plikach zmiany lub nowe pliki stworzyć i złączyć rejestracje z dwóch stron.Mam
jeszcze pytanie czy lepiej zrobić osobną baze danych do tego ( czy na jednej z tych baz gdzie jest już
zainstalowana joomla ).Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich ...
2 Joomle v.1.7 na dwóch różnych bazach

neo_fox
14-08-2011, 16:15
Grzebanie w plikach nic ci nie da bo dane użyszkodników są w bazie danych.

Uwaga: wypróbuj to najpierw na jakiejś testowej stronie.

Instalujesz dwie Joomla! w tej samej bazie danych (z innym prefixem)
Przykładowo:
site1_ - to prefix głównej strony
site2_ - to prefix strony podrzędnej

Przy pomocy phpMyAdmin (przykładowo) wykonaj następujące polecenie:



RENAME TABLE site2_usergroups TO __site2_usergroups;
RENAME TABLE site2_users TO __site2_users;
RENAME TABLE site2_user_profiles TO __site2_user_profiles;
RENAME TABLE site2_user_usergroup_map TO __site2_user_usergroup_map;
CREATE VIEW site2_usergroups AS SELECT * FROM site1_usergroups;
CREATE VIEW site2_users AS SELECT * FROM site1_users;
CREATE VIEW site2_user_profiles AS SELECT * FROM site1_user_profiles;
CREATE VIEW site2_user_usergroup_map AS SELECT * FROM site1_user_usergroup_map;


Od tego momentu jeśli użytkownik założy sobie konto na jednej stronie, będzie mógł się zalogować także na drugiej stronie.

Krixstofer
14-08-2011, 17:13
Dzięki za radę , ale mam już zainstalowane te 2 Joomla na dwóch innych domenach i każda z nich ma swoją bazę danych , nie chciałbym mieszać je razem .Trudniej bym miał na przyszłość dodatki by mi się mieszały w jednej bazie pewnie miałbym jakieś utrudnienia .A ta opcja jeszcze przydałaby się gdyby z innych baz danych można było się połączyć z tymi rejestracjami.

neo_fox
14-08-2011, 17:21
Trudniej bym miał na przyszłość dodatki by mi się mieszały w jednej bazie pewnie miałbym jakieś utrudnienia.

Bzdura. Po to masz prefix

Krixstofer
14-08-2011, 17:30
Tak wiem , ale jak dojdą mi jeszcze nowe to w jednej będzie dużo tabel i podobne nazwy i w przyszłości można się szybciej pomylić niż jak się ma na innej bazie i z tymi uprawnieniami nie wiem czy by się nie łączyły razem , a nie chciałbym tak aby występowało.A tą funkcją z dwóch innych baz to ze znajomym mógłbym też np. się połączyć i innymi którzy by się zgadzali ...

neo_fox
14-08-2011, 17:47
Człowieku; pytasz o proste rozwiązanie - dałem Ci. Nawet specjalnie zainstalowałem dwie Joomla! żeby sprawdzić czy działa.
Rozwiązanie jest najlepsze jakie można w takiej sytuacji znaleźć a Ty szukasz sam problemów że niby Ci się tabele pomylą
Co to ma do rzeczy; w bazach danych się normalnie nie grzebie więc w czym problem?!!

Jeśli zrobisz views na inną bazę danych to się pojawią problemy i strata prędkości bo MySQL musiałby przełączać bazy danych.

Inne rozwiązanie też Ci dałem; do tego są komponenty. Jest nawet cała kategoria do tego na JED: http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/multiple-sites

age
07-02-2012, 10:53
Czy realizował ktoś połączenie dwóch joomli do jednej i może napisać jak się za to zabierał. Jak dotąd łączyłam dwie bazy ze sobą i w ten sposób tworzyłam połączoną instancję joomla, ale może są jeszcze jakieś inne lepsze sposoby, o których nie wiem.