PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.7 - problem z przejściem procesu instalacji



ryan
02-08-2011, 22:34
Witam. Mam problemy z instalacją joomli 1.7 pobranej z tego serwisu.

Gdy wrzuciłem pliki instalacyjne na serwery home.pl to na dzien dobry wywaliło błąd
"Warning: strpos() [function.strpos]: Empty delimiter in /libraries/joomla/filesystem/path.php on line 156".
Edytowałem plik path.php w lini 169 zamieniając $path = JPATH_ROOT; na $path = '/';. Wtedy instalator się załadował, wybrałem język polski i koniec... Strona nie przechodzi do następnej części instalacji - 2 : Pre-Installation check . Ciągle tylko gif ładowania.

Szukałem na forum, ale znajduje tylko problemy z instalacją języka...

zwiastun
02-08-2011, 22:38
Proszę pytać serwisantów z home.pl.
Na joomla.pl nie ma plików joomla 1.7 - pobieranie odbywa się z joomlacode.org

ryan
03-08-2011, 00:12
powtorzyli to co wczesniej sam zrobiłem... dalej prosili o ptzeslanie forumlarza awariii :blink:

jeszcze 12 dni testu :lol:

zwiastun
03-08-2011, 10:03
I jeszcze się zastanawiasz? Poczytaj na tym forum, jakie ludzie mają doświadczenia z home

bogdan
04-08-2011, 13:44
A jakiś przetestowany zamiennik dla home?
na priva proszę zeby nie było kryptoreklamy, bo już też powoli tracę cierpliwość :zly:

pabianek
08-08-2011, 15:33
Mam dokładnie to samo, w kwestii tego "Warning: strpos() [function.strpos]: Empty delimiter in /libraries/joomla/filesystem/path.php on line 156 " według mnie home dobrze podaje rozwiązania, ciekawe co tym razem jest przyczyną ciągłego ładowania się, po wyborze języka.

kodhtml
09-08-2011, 13:59
I znów home.pl - niech ktoś prześle mi dane dostępowe do serwera home.pl to w wolnej chwili napiszę rozwiązanie, aby nie powtarzać na okrągło tego tematu - dlaczego ludzie upierają się przy home.pl, jak jest wiele innych ofert mniej problemowych :)

GOGOKOM
09-08-2011, 15:32
@kodhtml Home jak wiele firm hostingowych oferuje darmowy test myślę że jakl chcesz się pobawić i pomóc zbłąkanym i upartym którzy nadal korzystają z home.pl to oferowany czas wystarczy ci.

Co do home.pl to o ile pamiętam to nasze forum też uciekło z tego hostingu a to już jest wystarczająca reklama wydaje mi się, osobiście też mój pierwszy płatny serwer miałem na home.pl ale problemy pomogły mi wybrać inny. Obecnie polecam ehost.pl i jak to jest krypto reklama to trudno ale u nich należy tylko zmodyfikować plik .htaccess jak korzysta się z mod write (ustawienia w pliku dublują się z panelem admina) a tak to nie ma żadnych problemów.
Polecam użytkownikom home.pl zmianę dostawcy.

kodhtml
09-08-2011, 15:37
@GOGOKOM - tak wiem o tym, ale swego czasu już wykorzystałem możliwości testu, a zakładać nowe konto u nich itp nie mam zamiaru, stąd moje pytanie do osób posiadających konto.
Co do zmiany dostawcy - zgadzam się z Tobą - lepiej zmienić, ale niektórzy już zapewne zapłacili i muszą przez jeden rok korzystać.

sunday
11-08-2011, 08:46
W statystykach musisz odznaczy: "dodaj automatycznie skrypt zliczający do serwisu" i instalacja idzie

brzoza2004
11-08-2011, 14:11
Aby rozwiązac opisany problem, należy zmienić wpis if (strpos($path, JPath::clean(JPATH_ROOT)) !== 0) { na: if (strpos($path, JPath::clean('/')) !== 0) {
Po zakonczonej instalacji w pliku configuration.php nalezy zmienic: public $live_site = ''; na public $live_site = 'adres strony';

piollo
13-08-2011, 15:00
A u mnie (oczywiście na home.pl) ;) udaje się zainstalować i wyświetlić site oraz logowanie do panelu admina... po próbie logowania do admina wywala #404... wtedy zmieniam $live_site i wtedy już cały czas wywala "500 Internal Error" :(
Niestety nie jest mi łatwo wyskoczyć z home.pl, ponieważ pod moim kontem jest około 30 innych serwerów klientów - przenosić każdego to poważny problem :( Jestem zdany na home.pl do końca życia ;)

Gall Anonim
13-08-2011, 15:23
@pillo - współczuję
ale to tylko Twoja decyzja - na dobrą sprawę w dwa dni spokojnie można przerzucić 30 klientów na inny hosting, tylko Ty decydujesz czy "zmarnujesz dwa dni na transfer" czy też setki godzin na naprawy - naturalnie fakt występowania błędów i potrzeba ich naprawy potwierdza Twoją nieodzowność i przynosi określone dochody :podstep:
Pzdr

piollo
13-08-2011, 15:35
Dzięki za wsparcie duchowe ;) Z tą migracją nie jest tak fajnie, bo niektórzy klienci nie chcą zmieniać serwera. Nie ważne... na razie nie jest źle.

Przy okazji... spróbowałem jeszcze raz instalacji od zera... z tą różnicą, że tym razem:

1. nie wgrałem pliku php.ini (taki patch na home.pl):
register_globals=off
allow_url_fopen=off
short_open_tag=off
display_errors=off

2. nie zmieniałem nazwy admina na nazwę własną (podczas instalacji), tylko zostawiłem oryginalną nazwę 'admin'

3. usunąłem katalog "Installation" za pomocą przycisku "usuń" na końcu instalacji (wcześniej robiłem to przez zmianę nazwy na FTP)

NO I POSZŁO OK :) Nie ważne czemu - ważne że ruszyło...

Gall Anonim
13-08-2011, 15:49
Mi się na home ostał tylko jeden, ale to już ostatki, niebawem kończy mu się okres abonamentowy na home, a transfer wszystkim klientom zaproponowałem bezpłatnie informując równocześnie iż podniesie to poziom bezpieczeństwa i niezawodności funkcjonowania witryny - i jakoś nie mieli z tym problemu.
Pzdr

wojnest
14-08-2011, 19:31
Nigdy nie miałem złych doświadczeń z home.pl, obsługa techniczna zawsze była pomocna, istnieje możliwość negocjacji ceny przy przedłużaniu umowy.

Jedyny problem jaki miałem to z instalacją Joomli 1.5.

Mogę z czystym sumieniem polecić home.pl.

Gall Anonim
14-08-2011, 19:42
obsługa techniczna zawsze była pomocna.
Jasne, to zadaj im jakiekolwiek bardziej skomplikowane pytanie a na czacie online przeczytasz że nie są obsługą techniczną tylko informacją handlową, a ilość etapów do przejścia przez infolinię typu jeżeli to ...... to naciśnij cyfrę ..... po czym jeżeli to to naciśnij ...... dorównuje loteriom sms.
Cóż, mogę napisać tylko że chciałbym mieć Twojego farta, że nie wspomnę o fakcie iż z jednej strony napisali że mają ponad 50% witryn na Joomla, z drugiej strony z problemem standardowej instalacji Joomla odsyłali na to forum, a co jeśli wspomnę iż paczka Joomla 1.5.23 zmodyfikowana do instalacji na home.pl została pobrana przez pół roku kilka tysięcy razy :-)
Pzdr
P.S. Co do sumienia to ja się nie czepiam :-)

wojnest
15-08-2011, 17:06
Może mam szczęście, bardzo mi odpowiada również to że automatycznie backup-ują pliki.

Na serwerze 1&1 miałem gotowy projekt dla klienta, w klieńcie FTP pomyliłem się i połączyłem z innym serwerem i wszystko usunąłem, dopiero później zauważyłem że usunąłem nie to co chciałem.
Napisałem w tej sprawie do 1&1, otrzymałem odpowiedź że nie robią backupów.

Gall Anonim
15-08-2011, 17:40
Obecnie jestem gdzie indziej, ale
u mnie też robią kopie i trzymają na trzy dni wstecz, ponadto tak mam skonfigurowane większość witryn że mam ich kopie również.
Polecam akeeba i resztę zabawek które dotyczą akeeba.
Pzdr

wojnest
15-08-2011, 17:47
Nie słyszałem o tym komponencie, muszę o nim poczytać.

Pozdrawiam

grzegorz101
27-10-2011, 22:12
Witam,

Przeczytałem na formum, że wiele osób ma problem z upgradem joomli na serwerach home.pl.
Mnie spotyka następujący problem: Przy akutalizacji z zaplecza (aktualizacje - wyszukaj - aktualizuj) w pewnym momencie znika zaplecze, a następnie oraz w efekcie panel logowania administratora.
Muszą prosić support o przywrócenie wersji z przed kilku dni.

Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje i co zrobić by problem wyeliminować i dokonać aktualizacji.

Instalacji joomli dokonałem za pomocą autoinstalatora w wersji 1.6.4.
Jak wyczytałem na f - nie jest to najlepszy pomysł.

Dopiero zacznynam przygodę z budowaniem stron za pomocą joomli więc za wszelką pomoc z góry dziękuję.

slawop
02-11-2011, 17:41
Wydaje mi się, że robisz wszystko OK!
Po aktualizacji automatycznej znika zaplecze, ale najczęściej aktualizacja jest wykonana.
W momencie, kiedy pojawi się u Ciebie biała strona, wyedytuj plik: path.php, który znajduje się w /libraries/joomla/filesystem. Następnie odszukaj funkcję clean - w Joomla 1.6 jest chyba w 169 wierszu i zmień wpis: $path = JPATH_ROOT; na: $path = '/';

Cała funkcja wygląda tak:

public static function clean($path, $ds = DIRECTORY_SEPARATOR){ $path = trim($path); if (empty($path)) { $path = JPATH_ROOT; } else { // Remove double slashes and backslahses and convert all slashes and backslashes to DS $path = preg_replace('#[/\\\\]+#', $ds, $path); } return $path;}

Po zmianie powinna wyglądać tak:

public static function clean($path, $ds = DIRECTORY_SEPARATOR){ $path = trim($path); if (empty($path)) { $path = '/'; } else { // Remove double slashes and backslahses and convert all slashes and backslashes to DS $path = preg_replace('#[/\\\\]+#', $ds, $path); } return $path;}

Jeżeli po tych zmianach strona logowania wyświetla się prawidłowo, ale pow wpisaniu nazwy użytkownika i hasła przeglądarka wyświetla komunikat 404, to zmień w pliku configuration.php wpis: public $live_site = ''; na public $live_site = 'http://www.twojadomena.pl/';

Pozdrawiam:
slawop
www.slawop.net (http://www.slawop.net)

Grześ
10-11-2011, 09:07
Usiłuję bez powodzenia zainstalować Joomla 1.7.2 + spolszczenie na serwerze home.pl
Instrukcję instalacji i spolszczenia realizuję krok po kroku. Przy pierwszym podejściu instalator starował z błędem:

Empty delimiter in /libraries/joomla/filesystem/path.php on line 156


Wsparcie techniczne z home.pl stwierdziło, że skrypt Joomla jest niekompatybilny i poradziło podmianę linii 156 w feralnym pliku:


if (strpos($path, JPath::clean(JPATH_ROOT)) !== 0)
na
if (strpos($path, JPath::clean('/')) !== 0)


co skwapliwie wykonałem. Instalator ruszył, ale po wybraniu języka polskiego i przejściu pierwszego kroku, instalator wisi. Mam obracające się kółko oczekiwania i dalej nie idzie. Proszę o pomoc, bo wsparcie techniczne z home.pl kwituje sprawę stwierdzeniem, że nie udzielają wsparcia technicznego dla zewnętrznych aplikacji. Proszę tylko o darowanie sobie uwag typu "zmień serwer".

PS. Nadmienię jeszcze, że próba instalacji z wybranym j. angielskim przynosi ten sam rezultat.

zwiastun
10-11-2011, 09:19
1. Na forum jest obszerny wątek i niejedna wypowiedź na temat instalacji na home.pl. Po co zakładasz kolejny wątek.
2. "Niekompatybilne" jest home.pl ze swoimi klientami, ich serwery mają prawo do swoich kombinacji, ale wciskanie ciemnoty mogą sobie darować. Masz prawo żądać od nich pomocy, zapłaciłeś za serwer, na którym home gwarantuje Ci poprawne działanie Joomla!
3. My prosimy o darowanie sobie uwag typu "Proszę tylko o darowanie sobie uwag typu".
Masz powód do frustracji spowodowany przez home, to wal do nich z takimi tekstami.
4. Post do kosza z powodu podanego w pkt. 1).

Romeo
16-11-2011, 21:46
Witam!
Mam taki sam problem, ale po Twoich instrukcjach nic się nie zmieniło. Co można jeszcze poradzić? Poniżej wklejam kod, który zmieniłem.


public static function clean($path, $ds = DIRECTORY_SEPARATOR)
{ $path = trim($path); if (empty($path)) }
{ $path = '/'; }
else {
// Remove double slashes and backslahses and convert all slashes and backslashes to DS
$path = preg_replace('#[/\\\\]+#', $ds, $path); } return $path;}

return $path;
}

Romeo
25-11-2011, 22:06
Ok, już działa.

trzepiz
25-11-2011, 22:16
Ok, już działa.

To może zdradź co zrobiłeś, że zaczęło działać ?

Kerov
03-12-2011, 15:36
By instalacja przeszła trzeba wyłączyć opcje w statystykach


Wlaczenie/wylaczenie dodawania skryptu statystyk do strony, mozliwe jest po zalogowaniu do panelu administracyjengo - nalezy z poziomu zakladki "Uslugi" kliknac bezposrednio w nazwe serwera, a nastepnie w przycisk "Konfiguracja uslugi".
W nowo otwartym oknie, w sekcji "Serwisy WWW" widoczny bedzie przycisk "Statystyki". Po kliknieciu go z listy domen wybrac nalezy te, dla ktorej chca Panstwo wprowadzic zmiane i kliknac przycisk "Wybierz".
Ponizej wystarczy wlaczyc/wylaczyc opcje automatycznego dodawania skryptu statystyk i zapisac zmiany.

cennyeliksir.pl
11-12-2011, 22:50
Witam.

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc postanowiłem napisać w tym miejscu ,mój problem polega na tym,że zainstalowałem joomla 1.7.3 i gdy przechodze do panelu logowania dla administratora oraz po wpisaniu loginu i hasła pojawia mi się taka informacja : Fatal error: Call to a member function login() on a non-object in /home/jacekbab/domains/cennyeliksir.pl/public_html/administrator/components/com_login/admin.login.php on line 64

kodhtml
13-12-2011, 13:21
...public_html/administrator/components/com_login/admin.login.php on line 64
Takiego pliku nie ma w J1.7 tylko w J1.5 - czy instalowałeś na czysto, czy aktualizowałeś z wersji 1.5?

cennyeliksir.pl
13-12-2011, 15:46
raczej aktualizowałem z 1.5 na 1.7.

Co mogę zrobić czy mam odinstalować i zainstalować od nowa ?

kodhtml
14-12-2011, 16:40
A w jaki sposób aktualizowałeś? Jeżeli nie masz żadnych ważnych danych to najbezpieczniej będzie zainstalować Joomlę na nowo.

cennyeliksir.pl
14-12-2011, 18:57
dziękuję za pomoc ,zainstalowałem na nowo ,pozdrawiam.

kunik
16-12-2011, 11:54
Witam instaluję w podany sposób czyli zmieniam tą linijkę kodu + wyłączam statystyki ale nic pojawia mi się strona instalacji beż css'a klikam dalej ale nic się nie dzieje.
Morze zna ktoś odpowiedz

trzepiz
16-12-2011, 12:00
A czy live_site w pliku konfiguracyjnym uzupełniłeś ??

kunik
16-12-2011, 12:08
Nie ale wpisałem jeszcze przez administratora w adresie strony i poszło. :D

---------- Post dodany o 13:08 ---------- Poprzedni post był o 13:05 ----------

Tylko teraz po instalacji wyświetla mi się coś takiego w środku artykułu.

Nieznany błąd
Nie znaleziono żądanej strony.

Strona startowa
Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.
#404 Artykułu nie znaleziono

nikszal
16-12-2011, 13:06
Brak linku oznaczonego gwiazdką do strony startowej. Musi być na stronie link startowy (domyślny), bo inaczej strona nie wystartuje.
Wejdź do menu, zaznacz któryś z linków i kliknij u góry ikonę 'gwiazdkę' (Domyślnie).

pzaremba
09-01-2012, 13:16
Są dwa problemy z home.pl:

1) ścieżka SERVER_ROOT jest zawsze = "/". To powoduje problem z poprawnym /libraries/joomla/filesystem/path.php on line 156, bo JPATH_ROOT przez to = "", bo jest ono generowane na podstawie JPATH_BASE, które z kolei jest ustalane na podstawie wartości zwracanej przez dirname(__FILE__). Joomla nie sprawdza, czy SERVER_ROOT == "/", bo nikt nie wpadł na pomysł, że pliki strony www mogą leżeć luzem w katalogu głównym serwera (a tak właśnie to z punktu widzenia skryptów wygląda).

2) problem z logowaniem się na zapleczu powstaje z innego powodu. home.pl błędnie ustawia wartości $_SERVER['PHP_SELF'] i $_SERVER['SCRIPT_NAME'] w przypadku, gdy wywołujemy strone bez podania konkretnego pliku skryptu. Wtedy serwer odwołuje się do pliku index.php (jesli istnieje), ale zapomina, że ww. zmienne powinny mieć wartość "/index.php", w przypadku zaplecza, wywołanie www.joomla.org/administrator te zmienne powinny miec wartość co najmniej "/aministrator/index.php"

Ja rozwiązałem sobie to w nastepujący sposób (nie wymaga ingerencji w kod samej Joomli).
Tworzę plik /defines.php, a w nim kopia /includes/defines.php z małą zmianą.

<?php
defined('_JEXEC') or die;
define('_JDEFINES', true);
if (isset ($lastDir) && $lastDir == 'administrator') {
define('JPATH_BASE', '/./administrator');
}else{
define('JPATH_BASE', '/.');
}
define('JPATH_ROOT', '/.');

define('JPATH_SITE', JPATH_ROOT);
define('JPATH_CONFIGURATION', JPATH_ROOT);
define('JPATH_ADMINISTRATOR', JPATH_ROOT . '/administrator');
define('JPATH_LIBRARIES', JPATH_ROOT . '/libraries');
define('JPATH_PLUGINS', JPATH_ROOT . '/plugins');
define('JPATH_INSTALLATION', JPATH_ROOT . '/installation');
define('JPATH_THEMES', JPATH_BASE . '/templates');
define('JPATH_CACHE', JPATH_BASE . '/cache');
define('JPATH_MANIFESTS', JPATH_ADMINISTRATOR . '/manifests');

if (array_pop(explode('/', $_SERVER['PHP_SELF'])) != 'index.php')
$_SERVER['PHP_SELF'].='index.php';
if (array_pop(explode('/', $_SERVER['SCRIPT_NAME'])) != 'index.php')
$_SERVER['SCRIPT_NAME'].='index.php';


W pliku /administrator/includes/defines.php robię:

<?php
$lastDir=array_pop(explode('/',dirname(__FILE__)));
require_once '../defines.php';

Można jeszcze jakieś warunki dać, żeby FIX działał tylko na serwerach home.pl (jesli testy prowadzi się np. lokalnie), ale mi to nie było potrzebne.

---------- Post dodany o 13:16 ---------- Poprzedni post był o 03:35 ----------

a home.pl odpowiada tak:

Uprzejmie informuje, iz zgodnie ze specyfikacja jezyka PHP (http://php.net/manual/en/reserved.variables.server.php ), zmienna $_SERVER, przechowuje wartosci dla skryptow CGI, okreslone w dokumencie RFC 3875 (http://www.rfc-ref.org/RFC-TEXTS/3875/chapter4.html ). W kluczu 'SCRIPT_NAME' moze byc podawana takze sciezka do wywolywanego pliku, w innym przypadku wartosc tego klucza nie roznilaby sie od klucza 'SCRIPT_FILENAME' (w ktorym podawana jest nazwa wykonywanego skryptu).

Jezeli chodzi o klucz 'PHP_SELF', faktycznie podawana wartosc rozni sie od standardowej, jednak w chwili obecnej nie posiadamy mozliwosci ustawienia tej zmiennej w inny sposob. Sugeruje w zwiazku z tym uzywanie zmiennej $_SERVER['SCRIPT_FILENAME'], w celu otrzymania sciezki do wywolywanego skryptu, wraz z jego nazwa.