PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam modułu wyszukiwania produktów



theudulf
03-08-2011, 15:07
Witam!

Szukam modułu który pozwoliłby mi stworzyć wyszukiwarkę produktów w bazie danych wraz z walidacją i wyświetleniem ich na stronie. Interesuje mnie szczególnie wyszukiwanie wartości liczbowej z przedziału "od do" oraz wyboru "lub" np. felgi aluminiowe lub stalowe (czysto hipotetyczny przykład).

Jeśli nie ma czegoś takiego to może zna ktoś stronę www lub książkę gdzie można znaleźć poradnik do stworzenia własnego modułu. A jeśli nie to czy można wykorzystać kod PHP nie podłączony do joomli żadnym konkretnym modułem?

kodhtml
04-08-2011, 12:53
A w jakiej bazie danych chcesz wyszukiwać (z Joomli czy zewnętrzna)? Jeżeli w Joomli to czy wpisy są dodane przez jakiś komponent czy ręcznie importowane? Być może istnieje gotowy moduł, ale musisz podać więcej szczegółów.

theudulf
04-08-2011, 13:53
Witam, przydałby się interfejs do wprowadzania i modyfikowania danych (jedną wartość będzie trzeba modyfikować, albo samemu lub ktoś inny będzie musiał to robić.

Potrzebuję bazę danych w której będą umieszczane mieszkania na sprzedaż, potrzebuje jej do wyszukiwania mieszkań przez klientów o określonej liczbie pokoi (2, 3,4 lub 5), metraż no i czy mieszkanie jest zarezerwowane/sprzedane/wolne ( wtedy mieszkania nie będą wyświetlane bo chcemy żeby wyszukiwarka pokazywała tylko te wolne) wraz z walidacją żeby mi ktoś nie wpisywał w metrażu jakichś głupot. Jakby była możliwość modyfikacji bazy danych z poziomu joomli to spoko.

Mam nadzieje że wyjaśniłem o co mi dokładnie chodzi :)

PS. mam małe doswiadczenie z Joomlą dlatego pytam i nie jestem pewny wielu jej aspektów/elementów.

kodhtml
04-08-2011, 14:10
Mała podpowiedź JED - jakby nie udało Ci się rozszyfrować skrótu:
http://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/directory
zapoznaj się z komponentami i dobierz taki, który będzie spełniał Twoje oczekiwania :)

theudulf
04-08-2011, 14:20
Dziękuję za podpowiedź :) zaraz się za to zabieram :) jak coś znajdę to zamieszczę odpowiedź żeby inni nie musieli już szukać :)

theudulf
06-08-2011, 11:46
Witam!

Próbowałem użyć któregoś z tych elementów jednak nie jest to do końca to co potrzebuję, nie znalazłem wśród nich modułu, który potrafiłby stworzyć wyszukiwarkę jaką potrzebuję. A chciałbym wyszukiwać mieszkania z metrażem w przedziale od do , z określoną liczbą pokoi bez wcześniejszego wyświetlenia danych zawartych w module. Potrzebowałbym też albo walidację danych albo ograniczenie wpisywania do tylko wartości liczbowych żeby mi ktoś nie pisał dla zabawy w metrażu: od: "smerf" do "gargamel"

zwiastun
06-08-2011, 12:05
To napisz w dziale zleceń