PDA

Zobacz pełną wersję : [1.7] Kunena - Wizualne oddzielenie forum od portalu



Seifer
03-08-2011, 21:42
Witam, mam pytanie do osób, które używają skryptu kunena.

Czy da radę, a jeśli tak to w jaki sposób oddzielić wizualnie skrypt kuneny od joomli?

Chodzi dokładnie o to, że chciałbym, aby forum wyświetlało się na całej szerokości strony, a wyświetla się w miejscu gdzie wyświetlają się artykuły joomli.
Po lewej stronie mam wydzielone miejsce (divami) na menu, linki itp., chciałbym, aby tego nie było widać gdy użytkownik przechodzi na forum.

Mam z tym problem dlatego, że po pierwsze kunena wyświetla się przez polecenie "<jdoc:include type="component" />", a po drugie ta lewa strona jest wydzielona statycznie w index.php dlatego też nie pomoże ustawienie przypisania w panelu administracyjnym.

Nie mam pomysłów jak to ugryźć :/

Odpowiadałoby mi jeszcze takie rozwiązanie, aby forum było wyświetlane z innego pliku, np forum.php, a nie index.php ale niestety też nie mam pomysłów jak tego dokonać.


Edit: Wydaje mi się, że można by uzyskać taki efekt stosując w odpowiednim miejscu 'if', ale niestety za słabo znam php (właściwie to już za dużo powiedziane) i sam sobie nie poradzę :(

kurtz
04-08-2011, 10:37
przerobić sobie obecny szablon [ nazwać np. szablon_b ] na jednokolumnowy i przypisać go do komponentu.

Robster
04-08-2011, 10:46
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc "statyczna". Znaczy, że nie ma tam instrukcji jdoc, tylko czysty kod html z jakimiś modułami generowanymi w php czy jak?

Robster
04-08-2011, 11:00
" a po drugie ta lewa strona jest wydzielona statycznie w index.php"
@kurtz tutaj nic o belce nie pisze, tylko że jest wyświetlana statycznie, co pisane przez osobę, która się raczej na J! nie zna powoduje wyświetlenie się znaku zapytania w mojej głowie.

Ale ok, przyjmijmy, że jest to "statyczna" treść (głupota jeśli jest to menu). Zamiast kombinować z drugim szablonem, dodałbym w warstwę z treścią statyczną pozycję modułu. I publikowałbym, lub też nie moduł z własnym kodem html i pustą zawartością. Moduł będzie, ale go nie będzie :)
Później tylko prosta instrukcja warunkowa - http://wiki.joomla.pl/Ukrywanie_kolumn w stylu:

<?php if($this->countModules('left')) : ?>
zawartość lewej kolumny
<?php endif; ?>

kurtz
04-08-2011, 11:01
no i ma 2 x if.

teraz będzie problem. chyba, że wymyśli something else :P

Seifer
04-08-2011, 11:41
Pisząc 'statyczna' miałem na myśli czysty kod html. Właściwie nie byłoby z tym problemu gdyby nie fakt, że nie chciały mi się wyświetlać tytuły modułów pomimo dobrych ustawień i chyba łatwiej będzie poszukać sposobu na ich poprawne wyświetlenie.

Strona wygląda tak, że po lewej stronie wyświetla się menu itp. (wszystko przez joomle) po za nagłówkami odpowiednich modułów. Nagłówki są wpisane statycznie w htmlu (przez problem z wyświetlaniem tytułów modułów z joomli) przez co cała lewa strona ma ustaloną statycznie w htmlu szerokość, co znowu uniemożliwia schowanie lewej strony podczas wyświetlania forum.

Dziś trochę inaczej na to spojrzałem i zauważyłem, że próbując ominąć zamiast naprawić problem przysporzyłem sobie niepotrzebnie kolejnych kłopotów.

Edit: Problem z tytułami już rozwiązałem tak więc wszystko już jestem wstanie w tej kwestii zrobić tak jak chciałem.

Dzięki kurtz za podpowiedź z przypisaniem szablonu, o to właśnie pytałem, a szukałem w złym miejscu.

Robster
04-08-2011, 11:51
@Seifer tytuły Ci się nie wyświetlały bo pewnie zły styl modułu wpisywałeś (lub nie wpisywałeś w cale).
I nadal uważam, że ukrywanie kolumn, to lepsza metoda niż tworzenie nowego szablonu dla danej pozycji.

Seifer
04-08-2011, 13:55
@kurtz
W moim przypadku zazwyczaj najprostsze rozwiązania są najlepsze, staram się wyrzucać ze stron wszystko to co zbędne, jednak czasem mam takie dni, że sam sobie robię pod górę, właśnie wczoraj miałem taki dzień, jak dziś rano usiadłem do kompa to nagle zacząłem zauważać sporo prostsze rozwiązania i tak już prawie 4 godzin poprawiam to co zrobiłem wczoraj :P

@Robster
Nie wgrał mi się w ogóle na ftp plik zarządzający stylami modułów i stąd ten problem.
Co do ukrywania kolumn to nie jest to w moim przypadku najlepsze rozwiązanie ponieważ chcę, aby forum było praktycznie inną stroną. Jednak zależy mi bardzo na tym, aby korzystało z jednej bazy danych wraz z portalem dlatego zdecydowałem się na kunene, która mi średnio podchodzi. Gdyby vB nie był taki drogi to pewnie on by zajął jej miejsce i męczył bym się z integracją baz danych, ale że to projekt niekomercyjny to licencji na vB kupować nie będę :P