PDA

Zobacz pełną wersję : Podgląd artykułów - kolumny



Robster
03-08-2011, 22:41
Ma ktoś problem z wyświetlaniem artykułów w kolumnach? W starej J!, wystarczyło ustawić w opcjach wyświetlanie w komunach i nie trzeba było nic grzebać w stylach. W nowej J! nie ma jednak żadnych stylów do obsługi wyświetlania w kolumnach. W kodzie klasy wierszy i kolumn są przypisane, ale nie ma to wpływu na wyświetlanie.

Wiem, że sam mogę to napisać w CSS, ale chciałem wiedzieć, czy coś takiego jest zrobione specjalnie, by każdy sobie sam to w stylach szablonu zdefiniował, czy w moim szablonie coś nie teges i nie czyta tych ustawień?

zwiastun
03-08-2011, 23:30
Co znaczy: W nowej J! nie ma jednak żadnych stylów do obsługi wyświetlania w kolumnach.
A klasy:
.items-row cols-X
.item column-X
.row-separator?
W przykładowych danych masz przeciez już na 1 stronie 3 kolumny!

Robster
03-08-2011, 23:54
No tak, pisałem o tym :) Chodzi mi jednak o to, że w starej J!, gdy się pisało własny szablon, to nie było trzeba definiować stylów tych klasy, tylko J! sama ustawiała te kolumny w prawidłowym położeniu (szerokość, float itp.). Czyli w starej tak jakby czytało te style z szablonu głównego J!. W nowej J! natomiast sam muszę te style zdefiniować. A raczej nie zdefiniować, co opisać.

zwiastun
04-08-2011, 00:30
W starej? W jak starej?
Zapomniałeś, że w nowej pousuwano tabele organizujące treść. W 1.5 miałeś generowaną tabelę z 2, 3... kolumnami

Robster
04-08-2011, 10:32
Stara - 1.5

Masz rację teraz dopiero zwróciłem uwagę, że to nie są tabele, stąd brak formatowania. Czyli tworząc szablon, trzeba pamiętać o klasach do wyświetlania artykułów w kolumnach.
Dzięki za spostrzegawczość.

Zabolxp
13-08-2011, 03:21
Podpinam się pod temat, bo zdaje się, że jest zbieżny z moim problemem, ale mało rozumiem z powyższej konwersacji o "klasach". Chciałbym wyświetlać artykuły na stronie głównej w dwóch kolumnach, a na zmiany w panelu administracyjnym nie ma żadnej reakcji. Czy jest uniewersalny sposób, formułka, którą trzeba wkleić w odpowiednie miejsce czy też każdy przypadek jest bardziej indywidualny? Jeśli to drugie to co powinienem przygotować, aby ktoś był w stanie pomóc?

zwiastun
13-08-2011, 03:30
W przypadku, gdy w Joomla 1.5 nie korzysta się z funkcji nadpisywania szablonem, wyświetlanie w kolumnach obsługiwane jest przez kod html (umieszcza artykuły w tabelkach).
W przypadku, gdy w 1.5 korzysta się z nadpisywania szablonem, a także w przypadku Joomla 1.6+ zmiany w panelu nie wystarczą - bo wyświetlanie w dwóch (i więcej) kolumnach musi być obsłużone przez szablon.
Standardowo szablony Joomla! mają odpowiedni kod.
Jeśli się koduje szablon samodzielnie, trzeba - dotyczy to szablonów dla 1.6+ - w kaskadowych arkuszach stylów umieścić reguły dla selektorów formatujących przegląd artykułów (blog) tak, aby obsługiwał rozmieszczanie treści w kolumnach.

Robster
13-08-2011, 10:37
Podsumowując to co napisał @zwiastun, wklej do swojego CSS, coś takiego:

/* ++++++++++++++ KOLUMNY ++++++++++++++ */

.items-row
{

}

.column-1,
.column-2
{
border: solid 0px;
}

.item-separator
{
border: solid 0px #333333;
}

.items-row
{

}

.cols-4 .column-1
{
width:23%;
float:left
}

.cols-4 .column-2
{
width:23%;
margin-left:1%;
float:left;
}

.cols-4 .column-3
{
width:23%;
margin-left:1%;
float:left
}

.cols-4 .column-4
{
width:23%;
margin-left:0;
float:right
}




.cols-1
{
display: block;
float: none !important;
margin: 0 !important;
}

.cols-2 .column-1
{
width:46%;
float:left;
}

.cols-2 .column-2
{
width:46%;
float:right;
margin:10px 0 0 0;
}

.cols-3 .column-1
{
float:left;
width:29%;
padding:0px 5px;
margin-right:4%

}
.cols-3 .column-2
{
float:left;
width:29%;
margin-left:0;
padding:0px 5px
}
.cols-3 .column-3
{
float:right;
width:29%;
padding:0px 5px
}

.items-row
{
overflow:hidden;
margin-bottom:10px !important;
}

.column-1,
.column-2,
.column-3
{
padding:10px 5px
}

.column-2
{
width:55%;
margin-left:40%;
}

.column-3
{
width:30%
}

.blog-more
{
padding:10px 5px
}

Zabolxp
13-08-2011, 17:25
Dziękuję pięknie za pełne wyjaśnienie i kod. Wszystko działa. Pozdrawiam.

Qbik
06-06-2012, 15:09
ok dzięki wielkie

u siebie musiałem zrobić jedną modyfikację


.cols-4 .column-4
{
width:23%;
margin:10px 0 0 0;
float:right
}

dzięki temu nie miałem przesunięcia dla czwartej kolumny

tylko przy IE9 kolumny nie są równo rozłożone, ale co poradzić :|