PDA

Zobacz pełną wersję : ArtBanners 2.0 - Fatal error, on line 68



darecki
16-11-2006, 16:26
Joomla! 1.0.11 pl, instalacja poprawna + Łatka do J! 1.0.11+Admin-pl

na serwerze(serwer komercyjny):
Apache 1.3.37
PHP 5.1.6
MySQL 4.1.21

Szukałem już na forum, przeczytałem wszystkie posty, które zawierały hasło "artbanners" i nie znalazłem odpowiedzi na problem, chociaż znalazłem kilka pytań bez odpowiedzi, wiec problem jest, a jak go już ktoś rozwiązał, to proszę o pomoc(ewentualnie wskazanie posta, którego nie udało mi się znaleźć).

Opis Problemu: zainstalowałem najpierw komponent ArtBanners 2.0, następnie moduł ArtBanners 2.0. Obie instalacje przebiegły poprawnie. Kiedy wchodze w menu: Komponenty>ArtBanners>Information, albo Komponenty>ArtBanners>Manage Banners pojawia się komunikat:

Fatal error: Non-static method MENU_Default::MENU_Default() cannot be called statically in /home/informat/public_html/administrator/components/com_artbanners/toolbar.artbanners.php on line 68

W przypadku Manage Clients i Manage Categories, nie ma problemu - te opcje działają poprawnie. Instalowałem również ten komponent w Joomli na darmowym serwerze - OVH - 60 free i pojawiał mi się ten sam błąd.

Próbowałem opcji:
1. Instalacji ArtBanners 1.6 - też nie pomogło
2. chmod dla plików i folderów związanych jest na 777
3. ograniczyłem php, wpisując w php.ini ograniczenie do 4, ale to chyba nie ma znaczenia, nie pomogło

Nie mam już pomysłów co dalej... :(

darecki
20-11-2006, 22:19
czy może ktoś polecić inny moduł/komponent do banerów (lub nawet kilka) i przy okazji podać gdzie go można znaleźć? Na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) jest katalog zasobów, a w nim kategoria "reklama, ogłoszenia", ale ten katalog coś niezabardzo działa, a kończy mi się już po mału czas testów jaki dostałem na serwer :(

Morlokus
21-05-2007, 16:41
Fatal error: Non-static method MENU_Default::MENU_Default() cannot be called statically in /home/informat/public_html/administrator/components/com_artbanners/toolbar.artbanners.php on line 68

Wykasuj MENU_Default::MENU_Default(); z tego pliku - mnie poszlo :)

darecki
21-05-2007, 17:01
Wykasuj MENU_Default::MENU_Default(); z tego pliku - mnie poszlo :)

Dzięki za info. Póki co porzuciłem temat banerów, ale zamierzam wkrótce wrócić (kwestia miesiąca, dwóch). Mam nadzieję, że u mnie też zadziała i nie spowoduje żadnych komplikacji.

Jeszcze raz dzięki :)

Morlokus
25-05-2007, 12:18
heh...
życie nie jest tak piękne jak by się wydawało ;)
usunięcie tego wpisu faktycznie pomaga, ale jest jedno ALE:
Znika menu dodawania i usuwania banerów!
Na razie udało mi sie rozkminić, że problem leży po stronie php5, jak wróciłem do do php4 problem zniknął.
Zapewne trzeba by coś zmienić w ustawianiach php5 lub odpowiednio pod php5 zmodyfikować plik toolbar.artbanners.php
Jak tylko do tego dojdę dam znać - a może ktoś już to rozkminił?

Pozdrawiam!

e-developer.info
26-08-2007, 22:40
1) otwórz 'toolbar.artbanners.php' znajdujący się w /administrator/components/com_artbanner/

2) edycja wpisu:

MENU_Default::MENU_DEFAULT();

na

$menu = new MENU_DEFAULT;