PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatki zwiększające bezpieczeństwo.



Y-si
04-08-2011, 14:16
Znalazłem wiele dodatków do Joomla 1.7 zwiększających bezpieczeństwo. http://extensions.joomla.org/extensions/advanced-search-results/525802 Problem jest, że nie wiem które powinienem zainstalować.

Na razie używam Akeeba Backup, czy warto jest kupić wersję Pro?

Co jeszcze powinienem zainstalować.

Dostęp do panelu będzie miało kulka osób, do tego dochodzi dodawanie artykułów przez gości z możliwością dołączenia zdjęć i załączników.

luqass
05-08-2011, 17:12
Ja korzystan z darmowych dodatków: Marco's SQL Injection, Encrypt, oraz monitor Login Failed Log

wwebol
02-11-2011, 10:50
Warto również zmienić adres katalogu administrator, jest kilka dodatków, które dodają tak zwane sekretne hasło, które wpisujemy w ścieżce np. administrator=sekretne_hasło... Jak znajdę ten dodatek to napisze jego nazwę bo w chwili obecnej nie pamiętam szczerze :P
Z podstawowych rzeczy możesz także usunąć informacje na temat systemu CMS. Jak zobaczysz źródło swojej strony to w head znajdziesz wpis Content-Generator i informację o wersji Joomli!, sposobów na usunięcie jest kilka - znajdziesz je w google (usuwanie content-generator). Oprócz tego warto zmienić stronę błędu na własną, nieprzypominającą standardowej tworzonej przez Joomla.

Jeśli do panelu będzie miało dostęp więcej osób to warto wszystkich uczulić na kwestię odpowiednich haseł... jeśli planujesz także udostępnić im dane do logowania na ftp to załóż osobne konta z ograniczeniami do konkretnych katalogów!

piotr76ty
23-11-2011, 13:11
Witam
zainstalowalem plugin byebyegenerator idealny na pozbycie sie tagu generator ( free)

PeFik
23-11-2011, 14:16
Nie wiem co rozumiesz poprzez "Dodatki zwiększające bezpieczeństwo" - ale Akeeba Backup - służy wyłącznie do robienia kopii zapasowej a nie ochrony strony przed włamaniem.
Firma Akeeba ma w swojej ofercie jednak także i taki komponent, oczywiście wersja Pro ma więcej opcji. Ale i tak uważam, że RSFirewall jest lepszy ( ale i droższy) co udowodniły testy.

pawlos91
22-03-2014, 20:24
wwebol co do dodatku dodającego sekretne hasło chodzi ci chyba np. o JSecure

mirjar
11-05-2014, 12:27
Również z nich korzystam i nie mam problemów

crackoos
21-05-2014, 13:52
Ja używam głównie darmowych jHackGuard i OSE Secure plugin oraz Marco's SQL Injection. Dodatkowo Admin Tools (ma kilka bardzo przydatnych narzędzi) i odrobina wyobraźni i jest całkiem nieźle :D Wszędzie mocne hasła i zabezpieczenie dostępu do panelu administracyjnego. Można użyć również Login Failed Log, który zapisuje wszystkie próby błędnego logowania na stronie. Z płatnych rozwiązań świetny jest RS Firewall. Warto wydać parę groszy.
Tu można trochę na ten temat poczytać w sieci:

luisek24
31-10-2014, 11:01
witam wszystkich od jakiegoś czasu przeglądam forum w poszukiwaniu podpowiedzi i informacji na tematy związane z joomla (administruję kilkoma serwisami) jeśli chodzi o rozwiązanie problemu z instalacja Akeeba Backup należy zmienić wersję PHO na serwerze na PHP w wersji 5.3.27
Po tej zmianie wszystko ruszyło, dodatek zainstalowany poprawnie
pozdrawiam

kore
31-10-2014, 16:20
luisek24 dzięki za podpowiedź odnośnie problemu z instalacją Akeeba Backup.

mart1985
20-12-2014, 10:48
Witam posiadam Joomle 2.5.16 oraz galerieJoomlGallery 2.1.6 mam problem z niechcianym spamem tzw roboty.
W jaki sposób mogę wyeliminować problem Czy jest jakiś dodatek antyspamowy do w/w galerii

zwiastun
20-12-2014, 15:56
Joomla 2.5.16 to bardzo stare wydanie - pilnie uaktualnij do ostatniej już wersji z tej serii, do Joomla 2.5.28.
W dodatkach na stronie JoomGallery znajdziesz JoomreCapatcha, który chroni przed spamem

mart1985
08-02-2015, 15:06
A napisz mi proszę czy jak zaktualizuje do wersji Joomla 2.5.28 z szablonem i wszelkimi modułami itp nic się nie stanie ?
Bo pewnie na wersje 3 tak

crackoos
08-02-2015, 17:45
A napisz mi proszę czy jak zaktualizuje do wersji Joomla 2.5.28 z szablonem i wszelkimi modułami itp nic się nie stanie ?
Bo pewnie na wersje 3 tak
Nie powinno, o ile nie zmieniałeś nic w oryginalnym kodzie Joomla. Dziwi mnie Twoje pytanie. Może wyjaśnię Ci to na przykładzie. Masz samochód, w którym producent wykrył wadę układu hamulcowego. Serwis dzwoni do Ciebie i prosi o zgłoszenie się na naprawę wadliwego układu a Ty im odmawiasz, bo zdemontują Ci Twój piękny komplet alufelg. Lepiej zabić się z powodu awarii hamulców ale za to z pięknymi alufelgami, nie? Pomyśl...
Podstawa bezpieczeństwa strony to systematyczne aktualizacje!

jacktak
17-02-2016, 12:46
Dobrą sprawą jest zmiana położenia pliku pliku configuration.php. Tutaj jest ciekawy artykuł http://www.blog.werb.pl/joomla-2/bezpieczenstwo/podstawowe-zasaby-bezpieczenstwa-joomli/#more-25
ja zrobiłem wszystko jak w opisie ale coś jest tam troche s******one bo u mnie strona wywala taki błąd


Parse error: syntax error, unexpected ',' in /home/tomasz/ftp/tomasz-www/includes/defines.php on line 24

asenial
23-02-2016, 21:24
Co Ty nie poowiesz JACKU

wordpres-38231
25-02-2016, 15:59
przeinstaluj i zainstaluj jeszcze raz

adwardr
27-02-2016, 18:13
reinstalacja