PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent J-P - problem



zoomaniak
16-11-2006, 17:37
Na początek witam serdecznie!

Z Joomla bawie się od kilku zaledwie dni i nie miałem większych problemów z instalacją, konfiguracją i ogólnym dopasowaniem do potrzeb. Natknąłem się jednak na problem integracji Joomla 1.0.11 z przemo 1.12.5 i nie wiem jak z tego wybrnąć.

Do rzeczy...

Ściągnąłem paczke "joomla_przemo_1_0RC4", rozpakowałem, wyciągnąłem komponent "com_j-p" - inne nie są mi potrzebne, wysłałem "com_j-p" na serwer, zainstalowałem (z Instalator > Komponenty) i wszystko było dobrze. Instalator nie zgłosił problemu.

Jednak kiedy przeglądałem zakładki komponentu "Joomla-Przemo" to spotkałem się w zakładce "Instalacja" z czymś takim:

http://zoomaniak.w.interia.pl/j-p-zakladka-instalacja.gif

Co z tym fantem zrobić droga społeczności Joomla? :)

Nie wiem czy dobrym tropem ide ale spróbowałem zmienić CHMOD (777) dla jednego z plików Joomla i załatać. Efektem tego jest.
Zapis: Zapis możliwy (zielone)
Status: Wykonane (zielone)

Kurcze, już nie wiem co z tym zrobić...

Pomóżcie proszę :)

Pomocy potrzebuje strona http://www.klubciconia.ptaki.info.pl

zoomaniak
16-11-2006, 19:51
No więc zrobiłem tak. Nadałem plikom CHMOD 777, załatałem i sprowrotem przywróciłem tym plikom CHMOD 644 osiągając status: Wykonane (zielone).

Jeszcze jeden plik nie chce sie załatać pomimo nadawanych róznych CHMOD'ów. Chodzi o plik:
forum/admin/admin_ag_auth.php

I jeszcze... Chcąc ustawić auto_increment pojawił mi sie komunikat o potrzebie wykonania zapytania do bazy i nie wiem jak to zrobić :D

zoomaniak
16-11-2006, 21:23
Po wielu staraniach udało mi się w końcu wykonać zapytanie do bazy i "Opcja auto_increment dla kolumny id w tabeli phpbb_users" jest USTAWIONA :)

Nadal pozostaje kwestia załatania pliku admin/admin_ug_auth.php :(

No i czegoś takiego co pojawia się na wszystkich stronach joomli (skopiowałem częściowo)


05 queries executed

1
SELECT template
FROM jos_templates_menu
WHERE client_id = 1
AND menuid = 02
DELETE FROM jos_session
WHERE time < '1163705980'
AND guest = 1
AND gid = 0
AND userid <> 03
UPDATE jos_session
SET time = '1163707780'
WHERE session_id = '3e6454ea5d03f29e62f4515155670089'4
SELECT COUNT( session_id )
FROM jos_session
WHERE session_id = '3e6454ea5d03f29e62f4515155670089'
AND username = 'klubciconia'
AND userid = 625
SELECT config_value FROM phpbb_config WHERE config_name='version'6
SELECT phpbb_user_id FROM jos_users

:(

zoomaniak
16-11-2006, 22:06
Problem tych dziwnych komunikatów pod stroną już rozwiązałem :)

Konfiguracja >> (zakładka) Witryna >> Tryb diagnostyczny - Nie.

Nadal pozostaje załatanie "admin/admin_ag_auth.php" a mnie brakuje już pomysłów :D

stone
16-11-2006, 23:46
Co do komunikatów to wyłącz tryb debug w konfiguracji witryny

A co do pliku wgraj jeszcze raz oryginalny plik z paczki joomli i ponów próbe załatania

Daj znać jak poszło

zoomaniak
17-11-2006, 10:37
STONE :)

Tryb debugowania już wcześniej wyłączyłem i komunikaty poznikały :)

Co do pliku "admin_ug_auth.patch" to niestety nie mogę wgrać na serwer. Nie mogę zmienić wogóle atrybutów zdalnych plików (np. z 644 na 777) by je później nadpisać.

Plik "admin_ug_auth.patch" próbowałem oczywiście załadować do:
administrator/components/com_j-p/patch/

Nie wiem czy jest to związane z brakiem łatki na pliku "admin_ug_auth.php" ale nie mogę zalogować się na forum jako administrator. Niby w pasku użytkowników jestem ale nie mogę przejść do Panelu Administratora (forum), natomiast do Panelu Administratora (joomla) wchodzę bez żdnych kłopotów.

STONE jeśli mógłbyś te problemy rozwiązać (jako autor pomostu) to ja jestem przygotowany na przekazanie dostępu do serwer/przemo/joomla i oczywiście odpowiednio wynagrodzić prace z tym związane bo ja po prostu sobie z tym nie radze.

Jak tak to proszę daj znać.

Kontakt ze mną.
e-mail: zoomaniak@interia.pl
gg: 1654407

zoomaniak
17-11-2006, 13:29
Walki z integracją ciąg dalszy...

Załatany (podczas instalacji komponentu) wcześniej plik "login.php" w katalogu /forum/ spowrotem odłatałem, czyli nadpisałem starym, oryginalnym plikiem przemo - i problem jakby znikł ale pewnie tylko powierzchownie. W każdym razie można logować się na forum bez żadnych problemów.

Zsynchronizowaną bazę przeczyściłem - wyczyściłem kolumnę "phpbb_user_id" w tabeli "jos_users" i zsynchronizowałem na nowo. Ilość zsynchronizowanych użytkowników przemo/joomla jest identyczna - 84.

Na próbe zarejestrowałem nowego użytkownika "test" z poziomu rejestracji przemo i logowałem sie na konto przemo/joomla bez problemów. Usunąłem zatem użytkownika z poziomu przemo. Spróbowałem to samo zrobić z poziomu joomla - zarejestrowałem użytkownika z poziomu rejestracji joomla i logowałem się na przemo/joomla również bez problemów.

Przy tych operacjach cały czas sprawdzałem synchronizacje i nie zauważyłem nic niepokojącego. Ilość użytkowników zsynchornizowanych zmieniała się w zalezności rejestrowania i usuwania, czyli wzrastała (+1) i malała (-1).

Nie wiem w takim razie co dalej z tym robić. Niby wszystko wygląda dobrze ale dwa pliki nie są załatane:
forum/login.php
forum/admin/admin_ug-auth.php

Mam nadzieje, że moje wypocinki komuś sie przydadzą :D

slawci0
20-12-2006, 17:02
A co do pliku wgraj jeszcze raz oryginalny plik z paczki joomli i ponów próbe załatania


Stone, To jest plik forum.
U mnie podobny problem.
Zaznaczam, że podmieniłem plik z oryginalnej paczki, oczywiście prawa pliku są ustawione (co widać na załączonym screenie). Niestety nadal nie da się go załatać. Czy do czasu rozwiązania problemu można podać rozwiązanie, jak załatać go ręcznie?

Pomijając fakt, że joomla jest zgonda a prefix jest zgony, ale to akurat dla mnie wątek humorystyczny.

I jeszcze jedno pytanko: za co odpowiada ten niezałatany plik i czy mogły wyniknąć jakieś problemy bądź niezgodności w związku z tym, że userzy rejestrowali się w trakcie, gdy ten plik był niezałatany.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

stone
21-12-2006, 07:54
Już dokłanie nie pamiętam za co, nie wiem czy nie ma czegoś wspólnego z aktywacją mailową. A plik załatany dam wieczorkiem na forum

slawci0
21-12-2006, 15:33
Stone, w takim razie mam jeszcze pytania odnośnie jpcomment, który jest w paczce z pomostem.

Mam następujący problem. Otóż na stronie głównej jest moduł newsflash z cytatami znanych ludzi. Jest on w małej ramce (podobnej do modułu nowości i popularnych). Czy można w jakiś sposób wyłączyć komentowanie w jpcomment danej kategorii bądź sekcji? Jeśli nie, to czy mógłbyś w nowych wersjach pomyśleć o tym, bowiem pojawiające się pole do komentarza w module z cytatami rozwala całą stronę (zwłaszcza przy zalogowanym użytkowniku).

Kolejne pytanie odnośnie j-p. Czy da się zmienić kolejność wyświetlania "czytaj całość" i "skomentuj na forum", tak aby wcześniej był link z możliwością przeczytania całego artykułu.

Można też pomyśleć o zrobieniu linków w tekście informującym o tym, że należy się zalogować, bądź zarejestrować w celu umieszczenia komentarza.

-----------
Udało się załatać "forum/admin/admin_ug-auth.php" korzystając z przycisku "załataj wszystkie"
Nie wiem jakim cudem...

stone
24-12-2006, 20:28
No widzisz, obiecałem ale dopiero teraz dałem radę, sorki:)

Co do jp rady jak najbardziej słuszne, myśle o tym ale czasu mi brakuje, coś się postaram zrobić w najbliższym czasie

slawci0
25-12-2006, 17:43
No widzisz, obiecałem ale dopiero teraz dałem radę, sorki:)

Nie ma sprawy - jak już pisałem udało się załatać poprzez link: załataj wszystko. Nie wiem czemu przy łataniu poszczególnych plików nie działało.


<input type="password" name="password" class="inputbox" size="10" alt="password" />Jak mniemam to część która jest dodawana przy łataniu. Pytanie czy mógłby zostać id="mod_login_password", bowiem jego brak rozwala mi panel logowania. Stanie się coś (oprócz faktu iż w zakładce konfig komponentu pojawi się info:niezałatany), jeśli dokleję sobie to id? (zdrowy rozum podpowiada, że nie, pytanie czy jest zdrowy :))

stone
25-12-2006, 20:46
Zdrowy:), możesz dodać.

slawci0
25-12-2006, 21:31
Psuje to wygląd w konfigu - pisze na czerwono niezałatany (mimo, że jest:)). Tak się zastanawiam ładny panel czy rozwalona strona :P hahah