PDA

Zobacz pełną wersję : nadpisywanie szablonu w joomla 1.7



Patros
07-08-2011, 00:56
Witam


Proboje okielznac joomle 1.7 i nie bardzo moge znaleźć odpowiedz w google na temat jednego problemu.

Mianowicie chciałem zmienić sposób wyświetlania się artukułu który wyswietla komponent com_content.

W joomli 1.5 działa i wiem ze trzeba nadpisać szablon. \czyli stworzyc w katalogu swojego template katalog html i nastepnie com_content a pozniej article i na koncu przezucic plik default.php do niego oraz zmienic i bedzie zieniony wyglad wyswietlanego artykulu.

Natomiast jak zrobie to samo w joomli 1.7 to dostaje komunikat : JHtml: :icon nieobsługiwane. Pliku nie znaleziono.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć czy zmienił się sposób nadpisywania szablonu w joomli 1.7. Może macie jakiś link do opisu jak to zrobić (może być nawet w jęz angielskim)

Ewentualnie jak jest ktoś kto mnie może nakierować to będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Patros

palyga007
07-08-2011, 10:19
http://docs.joomla.org/Layout_Overrides_in_Joomla_1.6

Patros
07-08-2011, 10:43
Czyli nadpisywanie szablonu w j1.6 jest takie same jak w 1.7 ?

Robster
07-08-2011, 10:45
Można nawet powiedzieć, że takie samo jak w 1.8.

palyga007
07-08-2011, 10:46
Nie wprowadzono żadnych zmian pomiędzy wersjami 1.6 a 1.7 jeśli chodzi o to zagadnienie.

zwiastun
07-08-2011, 10:46
Tak, tak samo, ale nie jak w 1.5!

Patros
08-08-2011, 09:30
Już prawie wszystko wiem - dzięki za linka.
Jednego nie mogę osiągnąć - mianowicie stworzyłem moj widok w odpowiedniej ścieżce szablonu ale nie pojawia mi się ten widok w panelu administracyjnym do wyboru. Mam cały czas tylko dostępny domyślny z komponentu.
Wie ktoś jak zrobić aby był dostępny (jakiś plik stworzyć lub gdzieś wpis)?

-------------------------------------------

Już znalazłem (głupia sprawa) : Nazwałem plik widoku moj_widok.php i nie byl widoczny. Zmienilem nazwe na widok.php bez dolnego podkreślenia i jest widoczny. Wniosek z tego taki że pliki wodoku nie mogą zawierać w nazwie znaku podkreślenia.

Pozdrawiam

Robster
08-08-2011, 09:38
A jak sobie wyobrażasz tą pomoc bez podstawowych informacji? Zgadywać mamy?

palyga007
08-08-2011, 09:44
@Robster co tak nerwowo z rana?:)

@Patros
A czy stworzyłeś plik .xml, o którym jest mowa w podanej instrukcji?

Patros
08-08-2011, 10:33
Chłopaki spokojnie - czasem popełnia się głupie błędy. Edytowałem swój post wyżej i tam jest (tak mi się wydaje odpowiedz). Trochę cierpliwości.

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 09:33 ---------- Poprzedni post był o 08:56 ----------

OK - to teraz natrafilem na inny problem. Mimo że wybrałem układ widok dla artykułu (czyli mój zdefiniowany) system i tak czyta domyślny plik z komponentu. Generalnie powinien najpierw szykać układu w templatce a dopiero w komponencie.

Jak zmienie nazwę pliku domyślnego układu w komponencie to artykuł sie nie pojawia i jest informacja że nie znaleziono pliku układu (czyli próbuje czytać domyślny).

W katalogu teplates/moja templatka/html/com_content/article/ mam plik widok.php który wskazuje w panelu admina przy edycji artykułu aby go czytał jako plik układu.

Może czegoś mi jeszcze brakuje?

palyga007
08-08-2011, 10:37
popytaj użytkownika @tomaszek83
On to rozgryzał, nie wiem czy ktoś jeszcze bawił się nadpisywaniem.
Ja niestety więcej nie pomogę, ponieważ nie korzystałem do tej pory z tej techniki.

Patros
08-08-2011, 10:40
Dzięki za info - zapytam.

tomaszek83
08-08-2011, 11:14
Witam,

jako, że zostałem wywołany to jestem :) Otóż bawiłem się w nadpisywaniem szablonem w J 1.6. Co prawda krótko i dawno bo jak tylko pojawiła się pierwsza stabilna Joomla 1.6 ale udało mi się osiągnąć to co chciałem.

Zerknij tutaj: http://forum.joomla.pl/showthread.php?48369-Nadpisywanie-szablonem-w-joomla-1.6

Powinno pomóc. Mi się udało.

Moje doświadczenie w nadpisywaniu szablonem w 1.6 ogranicza się tylko do jednej witryny testowej. Więc za wiele też pomóc nie mogę. Ale myślę, że to co Ci podałem wystarczy. Przynajmniej postępując tak jak w temacie powyżej udało mi się wdrożyć nadpisywanie.

Obecnie porzuciłem praktycznie całkiem rodzinę 1.6, 1.7 etc... pracuję tylko na 1.5.x. Nie mam czasu wdrożyć się w nową Joomla, jak już przejdzie na 1.8 to wtedy siądę mocniej do tego CMS-a.

Pozdrawiam

Patros
08-08-2011, 11:33
Dzięki za odpowiedz. Nie do konca oto michodzilo. Mam moduł popularne który wyświetla linki do artykułów i jak klikam jakiś link w tym module to pojawia mi sie artykuł (to właśnie chcę aby ten artykuł wyświetlał się w inny sposób) - układ wyświetlania tego artykułu jest brany z komponentu com_content view-article. Bo jak zmieniam własnie w nim defauly.php to zmiany sa widoczne. Ale jak stworzylem swoj widok.php w katalogu szablonu i wybrałem w edycji tegoż artykuły aby widok pobIerał z widok.php to go nie laduje. Szuka domyślnego pliku default z komponentu.

zagłostka co?

tomaszek83
08-08-2011, 11:53
Tego nie sprawdzałem, jak mówię moje nadpisywanie ograniczyło się tylko do tych pozycji które są w menu.

Robster
08-08-2011, 13:05
@Patros ja myślę, że sprawa jest jednak banalna. Moduł ma w kodzie na stałe wpisane wyświetlanie z widokiem default, stąd zmiany nie przynoszą rezultatów. Podeślij ten moduł zobaczymy co w kodzie siedzi.


@palyga007 pisany przeze mnie wcześniej post nie miał żadnych nalotów frustracji, agresji czy "lewej nogi" :) Zwyczajne pytanie wskazujące na braki w treści, wszystko z dobrej, nieprzymuszonej woli :)

A ja poniedziałków nie cierpię i bywam w ten dzień strasznie upierdliwy czasami
@palyga007 ;]

Patros
08-08-2011, 13:19
Nie ma sprawy, może źle odebrałem ale to nie istotne.

Wracajac do tematu to wykorzystuje standardowy moduł popularne z joomli 1.7 i wyświetlam w nim artykuły z kategorii (lista) nic poza tym. Interesuje mnie uklad wyswietlania artykuly po kliknieciu w linka z popularne.
Z tego co widzialem w konstrukcji urla to odpowiedzialny jest za to komponent com_content wiec dlatego najłatwiej byłoby nadpisać szablonem.

Robster
08-08-2011, 13:43
@Patros czyli wystarczy w ścieżce teplates/moja templatka/html/com_content/article/ dodać plik swojego widoku i wybrać go w opcjach artykułu. Mówisz, że tak zrobiłeś i nie działa, a ja przed chwilą sprawdziłem i śmiga. Może gdzieś się pomyliłeś? Sprawdź jeszcze raz.

Patros
08-08-2011, 14:05
Dzięki wielkie - sprawdziłem na lokalnym komputerze na instalacji joomli 1.7 i działa. (kurcze że wcześniej nie sprawdzilem na lokalu). Na migrowanej stronce nie działa na serwerze ale chyba juz wiem czemu - robiłem migrację poprzez komponent jupgrade. Wyniki (file://\\wyniki) migracji sa zapisane w katalogu jupgrade w głównym katalogu witryny. Więc sprawdzałem czy wszystko jest wporządku włąsnie na tej nowej kopii witryny (bez przenoszenia plików do głównego folderu strony) i może dlatego nie działały pliki bo jest inna ścieżka. Oczywiście zmiany wszystkie dokonywałem na kopii witryny w katalogu jupgrade.

Dzięki wszytskim za zaangażowanie w pomoc przy rozwiązywaniu problemu .

Qbik
02-09-2011, 14:27
Potrzebuję małego wsparcia, w którym pliku przy nadpisywaniu w 1.7 trzeba zmienić żeby przesunąć klawisze "edytuj, drukuj i wyślij" w tej chwili są pod nazwa artykułu, a chciałbym żeby były na równo z nim. szukam próbuje i nie mogę namierzyć :(

korzystam z szablonu joomspirit_18

felek.000
02-09-2011, 16:25
Witam,
Przeczytałem co nieco na temat nadpisywania. Jednak absolutnie mi to nie wychodzi, dlatego pisze być może coś robię nie tak.
Z katalogu: \components\com_content\views\article\tmpl skopiowałem domyślny widok do: \templates\szablon\html\com_content\article
Zmieniłem nazwę na aaa.php. Pojawia mi się opcja wyboru jako alternatywny układ, jednak nie wyświetla mi się żądana zawartość.
Próbowałem usunąć całą zawartość i dać cokolwiek, próbowałem zachować oryginał i dołożyć tekst w wybranej sekcji bez rezultatu.
Dodam też iż w oryginalnym pliku wszystkie zmiany są natychmiast widoczne.
Czy ktoś ma pomysł czym może być to spowodowane ?

Precyzuję.
Problem jest taki iż po kliknięciu na odnośnik ustawiłem przegląd listy artykułów (i ten element chce zmienić i myślałem iż nadpisuje, jednak było to napisanie artykułu już konkretnego)