PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z jezykiem w 1.7, czystej instalacji



czesuav
07-08-2011, 00:47
Witam,
Mam problem z uzywaniem dwoch jezykiem pl i en w swiezo zainstalowanej Joomli 1.7.

Problem oczywiscie w home.pl. Tym razem bez komunikatow.

Przeczytalem instrukcje http://www.ostraining.com/blog/joomla/multi-language-sites-in-joomla-17/ , wszystkie kroki wykonalem, menu mam oparte na niestandardowym menu, ale ono chyba raczej nie powoduje problemu bo na zwyklych, tekstwoych menu problem też wystapil.

Mailem w jednym menu przypisane kilka pozycji do jednego jezyka, i po kilka do drugiego, ale mimo to np w jezyku pl wyswietlaly sie pozycje z jezyka en w miejscu tych wlasciwych, oczekiwanych. W jezyku en wyswietlaly sie pozycje z jezyka en. Defualtowy jezyk, byl przez jakis czas en. Powiazanie[menu item associations] pozycji ze soba nie mialo znaczenia, czy bylo wykonane, ustawione czy nie. W dodatku/addonie caly czas jest na ON.

PO przecyztaniu tej wypowiedzi -> http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2565208#p2565208 zastosowalem sie i laczac opisywane dwa tutoriale wydzielilem jezyki w dwoch roznych menu. Poza tym ze nie moglem ustawic znacznika "home"/ "default page" przy dwoch pozycjac w dwoch menu jednoczesnie. TO chyba logiczne, ale z moja znajomoscia jezyka englisz istnieje szansa na pomylke w tej kwestii.


Ja tylko w tym momencie nie bardzo rozumiem, po co dwa menu - przeciez menu jako menu i tak nie dowiazuje sie do jezyka, a tylko elementy mozna?

generalnie pytanie jest takie, co źle zrobiłem, co źle robie, bo juz na tyle wielu kombinacji próbowałem, że zaraz zacznę podejrzewać home'a :(

Wiem, ze nie ma tu czarodziei, nie wiem co jesczez powinienem dodac, z tekstow ktore czytalem nie wynikalo ze niezbedne jest instalwoanie polskiego jezyka, ale zainstalowalem go takze w pewnym momencie.

za wszelkie podpowiedzi bede bardzo wdzieczny...

pozdrowieniaa

kodhtml
08-08-2011, 14:31
"co źle zrobiłem" - przypisywałeś do jednego menu pozycje dla dwóch języków
"co źle robie" - a co (po zastosowaniu porad) w tym momencie nie działa?
"...po co dwa menu..." ponieważ na poziomie modułu możesz wybrać język dla którego ma się on pojawiać i wobec tego dla dwóch języków muszą istnieć dwa moduły menu (oczywiście wyświetlające różne menu) i przypisane do konkretnego języka