PDA

Zobacz pełną wersję : Virtue mart - brak polskich znaków



shortykrk
07-08-2011, 14:07
Witam, szukałem i zmieniałem wiele rzeczy w wielu plikach np. xml .htacces na kodowanie utf-8 lecz nie przyniosło to skutku.

Na stronie joomla, na zapleczu i w szablonie wszystkie znaki są wyświetlane prawidłowo jednak w komponencie virtuemart zamiast polskich znaków wyświetla mi się ? np. 6z?

Prosze o pomoc.

zwiastun
07-08-2011, 14:13
Prawdopodobnie masz złe kodowanie w tabelach bazy danych

shortykrk
08-08-2011, 00:22
Opiszę co zrobiłem żeby rozwiązać problem z tematu żeby oszczędzić innym błądzącym 12 frustrujących godzin przy kompie.

Po 1 moja sytuacja wyglądała nietypowo ponieważ biuro obsługi ovh przekonywało mnie ,ze nie mam dostepu do bazy bo została stworzona automatycznie bez mozliwosci dostepu, jednak w takiej sytuacji idealnie sprawdza się programik oparty na phpMyadmin : joommyadmin, dzieki któremu uzyskujemy pełny dostęp do bazy na której joomla stoi i umozliwia nam pełną edycję jej rekordów - czasami wbrew wszytkiemu warto podrążyć.

Po 2 wyjsciem alternatywnym dla mnie było spróbowanie postawienia joomli od nowa na świeżej bazie jednak ta perspektywa mnie przeraziła z powodu ogromu pracy która by poszła w las.

Zdecydowałem się więc na edycję wszystkich rekordów w bazie danych które zawierały inne kodowanie niż utf-8_general_ci, okazało się że praktycznie wszystkie rekordy z VM były zakodowane w latin1_swedish_ci ( !? )
więc pracy było na parę upojnych godzin.

Po mozolnej edycji wszystkie wpisy takie jak opisy produktów , końcówka waluty zł itd. dalej posiadają krzaki i niestety rzeczą konieczną jest przepisanie wszystkiego od nowa/ poprawienie i zapisanie - wówczas wszystko ładnie się będzie wyświetlało.

Temat do zamknięcia.

AndiC
08-08-2011, 09:11
Po 1 moja sytuacja wyglądała nietypowo ponieważ biuro obsługi ovh przekonywało mnie ,ze nie mam dostepu do bazy bo została stworzona automatycznie bez mozliwosci dostepu

Tak z czystej ciekawości zapytam. Jaki serwer używasz na OVH, gdzie nie masz dostępu do PhpMyAdmin ?? Skoro nawet baaardzo stara oferta darmowa "60free" ma tą funkcjonalność.
Do "Managera" możesz się zalogować ?

shortykrk
08-08-2011, 10:25
Posiadam serwer wirtualny plus domena w podstawowej opcji +/- 200zł rocznie. Dostępu do phpmyadmin nie ma w sytuacji kiedy instaluje się joomle w sposób zautomatyzowany poprzez moduł do instalacji różnych cmsów w managerze a wcześniej nie założyło się manualnie bazy - w takiej sytuacji nie dostajesz danych dostępowych ( loginu, hasła, wersji ) do bazy na ,której joomla została postawiona.