PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyglądem przy wgraniubazy danych



pumbosha
08-08-2011, 16:53
Witam
Mam taki problem. Robię stronę na swoim komputerze i po zrobieniu części chciałem wgrać ją na serwer. Więc zainstalowałem joomlę na serwerze, wgrałem odpowiednie moduły, skopiowałem szablon i zajrzałem jak to wygląda przy wyłączonych modułach. Wygląd był ok, zgadzał się z tym co u mnie na kompie. Zabrałem się więc do importu bazy danych ze swojego komputera. Po odpaleniu strony kilka rzeczy wyglądało inaczej niż u mnie lokalnie. Po długich poszukiwaniach zauważyłem, że cała strona jest opuszczona w dół o kilkanaście pikseli w stosunku do tego co widzę u siebie. Stwierdziłem więc, że nowa baza coś zepsuła, powróciłem więc do bazy która była wcześniej, po czystej instalacji joomli, a tamtą usunąłem mając nadzieję, że jeśli tamta baza spowodowała problem, to teraz wszystko musi być ok. Niestety jednak cała strona dalej jest niżej. Zacząłem więc usuwać z niej praktycznie wszystko, tzn z kodu index.pxp. Niestety nawet kiedy zostawiłem samo logo (!) dalej wszystko jest obniżone. Stąd moje pytanie: czy baza danych którą wgrałem od siebie mogła zrobić aż takie spustoszenie, że nawet gdy ją usunąłem, dalej wszystko jest zrąbane. Siedzę nad tym już 2. dzień, jeśli ktoś zetknął się wcześniej z podobnym problemem, lub mógłby mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

kodhtml
09-08-2011, 12:52
1. Do przenoszenia strony lepiej użyć AkeebaBackup - szybciej i prościej.
2. Czy nie próbujesz zainstalować strony na darmowym hostingu, który nieraz "dokleja" kod na górze - podaj link.

pumbosha
13-08-2011, 20:10
Dzięki za odp. Po usilnych poszukiwaniach doszedłem do błędu w kodowaniu bazy danych, tzn eksportując bazę brakowało fragmentu o kodowaniu w utf-8, podczas gdy cała strona była w utf-8.