PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrostek w contentpaneopen



Keralt
08-08-2011, 23:09
Witam ponownie, jak zwykle na forum pytam, gdy czuje, że to już ostateczność -
a więc:

Chciałbym dodać przyrostek do klasy .contentpaneopen (poniżej kawałek kodu).
o ile dodanie przyrostka w innych modułach to raczej nie problem, to w "component" nie wiem jak to zrobić.

...
<table class="contentpaneopen">

<tr>
<td class="contentheading" width="100%"> Ave! </td>
</tr>

</table>

<table class="contentpaneopen">
<tr>
...
Co próbowałem:
a) http://wiki.joomla.pl/index.php/Stosowanie_przyrostk%C3%B3w_klas_w_Joomla!_1.5 (http://wiki.joomla.pl/index.php/Stosowanie_przyrostk%C3%B3w_klas_w_Joomla%21_1.5)
Przeczytałem ten temat i -
"W menu zaplecza wybierz Menu → Przykłady stron → Sekcja - przegląd." - nie mam czegoś takiego.
Jakiegoś innego sposobu z zaplecza niestety nie odnalazłem.

b) Starałem się podmienić Web Developer Tools'em - podmieniłem i zapisałem plik, niestety podmienił się cały, więc kod htmla był cały już wygenerowany (a to nie o to chodzi)
c) Starałem się FireBugiem podpisać, ale on nie może.
d) Szukałem na forum podobnego tematu - niestety odnalazłem zadowalającej odpowiedzi.
e) http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/624/30/ - zostaje jeszcze ten temat (szczerze mówiąc, nie rozumiem dokładnie treści).

Pewnie, jak zwykle, będzie to proste do zrobienia, ale cóż - czasem najprostsze rzeczy są najtrudniejsze do zrobienia.

Dziękuje z góry za odpowiedzi.

kodhtml
09-08-2011, 14:05
W menu zaplecza wybierz Menu → Przykłady stron → Sekcja - przegląd." - nie mam czegoś takiego
A czy czasem Twoje menu nie nazywa się inaczej niż "Przykłady stron", np. Main Menu lub inne, które sam stworzyłeś :) i dalej postępujesz zgodnie z instrukcją.

Keralt
09-08-2011, 14:15
Już rozumiem, bo miałem problemy ze stworzeniem własnej templatki, więc użyłem jednej z kursu i ją przerobiłem na swoją (i ona ma domyślnie Main Menu). Więc pogrzebie parę minut/godzin i się nauczę, dzięki za szybką odpowiedź.

zwiastun
09-08-2011, 14:16
W parametrach pozycji menu - parametry systemu - przyrostek klas CSS strony

Keralt
09-08-2011, 23:05
Chyba będę musiał poszukać innego sposobu na to co chcę, zrobić, gdyż:
Zrobiłem jak mi napisaliście, niestety przyrostek pojawił się w każdej tabeli myślałem, że każdy będę mógł oddzielnie nazwać.

...
<table class="contentpaneopen_klasa">

<tr>
<td class="contentheading_klasa" width="100%"> Ave! </td>
</tr>

</table>

<table class="contentpaneopen_klasa">
<tr>
...

A chciałem, aby tylko pogrubiona tabela posiadał przyrostek, tak czy siak, dziękuje za pomoc, poszukam innego sposobu na jednocześnie dodanie tła w .contentpaneopen oraz wyśrodkowanie tytułu (aby tło było na swoim miejscu, tj. z lewej).

Edit. Poradziłem sobie w inny sposób, lecz nadal mnie ciekawi czy każdemu divowi (czy też tabeli) z osobna można nadać przyrostek.

kodhtml
10-08-2011, 09:27
aby tylko pogrubiony div posiadał przyrostek
Chyba mylisz pojęcia, bo zaznaczyłeś znacznik tabeli a nie div`a, jak wygląda Twoja znajomość css`a? Aby klasy były dodawane do wybranych znaczników musiałbyś wyedytować odpowiedni szablon i usunąć dopisywanie klasy do niektórych elementów.

zwiastun
10-08-2011, 09:53
Poza wszystkim elementy wyznacza się do formatowania nie tylko za pomocą prostych selektorów

Keralt
10-08-2011, 17:11
Chyba mylisz pojęcia, bo zaznaczyłeś znacznik tabeli a nie div`a, jak wygląda Twoja znajomość css`a? Aby klasy były dodawane do wybranych znaczników musiałbyś wyedytować odpowiedni szablon i usunąć dopisywanie klasy do niektórych elementów.

Oj, przyrostek do tabeli, a nie diva - nawet się nie przyjrzałem czy to div czy tabela (przyrostek pewnie tak samo się dodaje). I widzę, że po prostu muszę mocniej się zagłębić w joomlę i lepiej ją poznać.



Poza wszystkim elementy wyznacza się do formatowania nie tylko za pomocą prostych selektorów

Akurat tego zdania nie rozumiem. Pewnie chodzi o coś w joomli lub szablonie.

Tak czy siak - muszę dogłębniej poznać joomlę, dziękuję za pomoc i przepraszam za pomyłkę z tabelą.

a_m
10-08-2011, 19:52
łatwiej byłoby gdybyś napisał coś więcej o efekcie, jaki chcesz uzyskać + podał link do strony


Poza wszystkim elementy wyznacza się do formatowania nie tylko za pomocą prostych selektorów

np. table.contentpaneopen_klasa:nth-child(2n+1){color:red}