PDA

Zobacz pełną wersję : reklama slajdy ssheader



vengaboy
08-08-2011, 23:58
Witam chciałem by w jednym miejscu na baner reklamowy umieścić kilka reklam, pomyslałem że fajnie było by zainstalować jakiś moduł który pomagał by w przenikaniu kilku reklam co kilka sekund i znalazłem baner który miał mi rozwiązać ten problem, pobrałem moduł ssHeader tylko że teraz nie wiem gdzie mam wrzucić te skrypty z reklam bo w tym module nie ma na to miejsca niech ktoś pomoże amatorowi :) http://pliki.joomla.pl/katalog/reklama-i-ogloszenia/reklama-banery/ssheader.html
(http://pliki.joomla.pl/katalog/reklama-i-ogloszenia/reklama-banery/ssheader.html)

seba.adm
09-08-2011, 00:12
Witam.

W opisie masz podaną instrukcję jak działa moduł:

Moduł jako parametr pobiera ID utworzonych modułów HTML, a następnie wyświetla je w postaci przesuwających się bannerów.

vengaboy
09-08-2011, 00:24
a jak mam utworzyć te moduły HTML ?

seba.adm
09-08-2011, 00:26
To już podstawa obsługi Joomla!: Własny moduł HTML (http://wiki.joomla.pl/index.php/Modu%C5%82_witryny_-_W%C5%82asny_kod_HTML)

vengaboy
09-08-2011, 00:39
no witam zrobiłem własny moduł HTML ale muszę jakoś je podpiąć pod ssHeader
a i jeszcze jedno gdy moduł ssHeader jest włączony dziwnie zachowuje się moje rozwijane menu cały czas jest rozwinięte

seba.adm
09-08-2011, 00:43
Nie korzystam z tego modułu, więc nie znam szczegółów. Ale myślę że na ich temat, więcej informacji uzyskasz od autora rozszerzenia: Paweł Nowakowski (@pawelSafiStudio)
(http://forum.joomla.pl/member.php?30903-pawelSafiStudio)

vengaboy
09-08-2011, 00:45
pisałem już do niego kilka dni temu i nic do tej pory nie odpisał :P
a znacie może inne tego rodzaju moduły ?

seba.adm
09-08-2011, 00:51
Osobiście korzystam ze standardowego komponentu Reklamy + moduł Banner Slider (http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/banner-management/3642). W jego konfiguracji możesz ustawić czas wyświetlania między kolejnymi bannerami czy też efekt przejścia. Pamiętaj tylko o wpisaniu wysokości i szerokości wyświetlanego w tym module bannera.

---
Masz również inne moduły dostępne w tej kategorii Centralnego Katalogu Rozszerzeń (JED) (http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/banner-management)

vengaboy
09-08-2011, 11:04
i mam kolejny kłopot :x dawniej jak byłem jeszcze nie zbyt mądry odinstalowałem komponent banners i chciałem to jakoś teraz przywrócić więc wrzuciłem z instalki foldery com_banners z Component i Administrator/component w bazie danych zostały 3 table (widocznie sie nie odinstalowały) jos_banner , jos_bannerclient , jos_bannertrack nieiwem co powinienem jeszcze zrobić by komponent wrócił do mojego panelu administracyjnego

seba.adm
09-08-2011, 11:20
Tutaj masz opisane, jak ma wyglądać przywrócenie standardowego komponentu reklamy: Reinstalacja rdzennych komponentów Joomla! (http://forum.joomla.pl/showthread.php?23986-Reinstalacja-rdzennych-komponent%C3%B3w-Joomla-1.5-po-usuni%C4%99ciu)

wonski333
19-08-2011, 16:09
Osobiście korzystam ze standardowego komponentu Reklamy + moduł Banner Slider (http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/banner-management/3642). W jego konfiguracji możesz ustawić czas wyświetlania między kolejnymi bannerami czy też efekt przejścia. Pamiętaj tylko o wpisaniu wysokości i szerokości wyświetlanego w tym module bannera.

Z Banner Slider jest mały problem bo on wspiera tylko bannery statyczne lub animowane GIFY, a co zrobić jak się ma banner FLASH na stronie ?
Za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć dobrego modułu do rotacyjnego wyświetlania bannerów Flash, może ktoś ma jakiś pomysł ?

Z góry dziękuję za pomoc.

seba.adm
19-08-2011, 16:17
Witam.

Skorzystaj z tego poradnika: >> Flash w pozycjach modułów (http://wiki.joomla.pl/index.php/Flash/W_pozycjach_modu%C5%82%C3%B3w)

wonski333
19-08-2011, 17:22
Witam.

Skorzystaj z tego poradnika: >> Flash w pozycjach modułów (http://wiki.joomla.pl/index.php/Flash/W_pozycjach_modu%C5%82%C3%B3w)

Dzięki, działa doskonale. !!!!
Na koniec trzeba tylk jeszcze zrobić to co poniżej Seba napisał:

Przejdź do ustawień modułu bannerslider, i przy opcji Delay ustaw 10000 (po najechaniu jest też podpowiedź: 3000 = 3s). Kolejna opcja Random display ustaw na No i już bannery wyświetlają się wg kolejności ułożenia w kategorii do której zostały przypisane.

pawelSafiStudio
21-08-2011, 15:40
pisałem już do niego kilka dni temu i nic do tej pory nie odpisał :P
a znacie może inne tego rodzaju moduły ?

Niestety najwidoczniej trafiłeś na okres kiedy byłem na urlopie :) Ciesze się, że problem jest już rozwiązany. Jeśli chciałbyś korzystać kiedyś z ssHeader to służę pomocą.

Pozdrawiam.

listek06
24-09-2011, 16:03
Mam pytanie do tego zastosowania co podales. Mi to wszystko smiga tylko nie chce mi czytac linka ktory mam podpiety na reklamie w swf, ( moze problem lezy w tym, ze modul reklamy nie czyta mi plikow swf i mam wpisany kod reklamy jaki jest konieczny do wyswietlenia swf, wyczytalem na forum ze to dziala, w efekcie dziala ale nie dziala mi linkowanie)
Oraz jeszcze jedno pytanie, jak zrobic by banerka nie przyciagalo mi do lewej strony, probowalem juz wszystkie sposobyjakie podaja na forum i dale nic :/
Tylko prosze nie odsylaj do stron typu joomla pomoc bo przesledzilem je a na domiar zlego jestem nowicjuszem w joomla. dzieki za odp

seba.adm
24-09-2011, 16:22
Witam.

Nigdzie nie zamierzam dodatkowo odsyłać, gdyż link do poradnika: jak prawidłowo umieszczać kod banneru flash już został podany. Skoro twierdzisz że przyczyną może być moduł reklamy, skorzystaj z podanego wyżej rozwiązania, czyli moduł banner slider (choć wiem że standardowy moduł reklam prawidłowo wyświetla bannery swf). Może na początek sprawdź przy okazji, czy na pewno zaszyty link w pliku bannera działa prawidłowo.

souacz
24-09-2011, 19:38
Link odsyłacza musisz mieć w postaci Action Script w bannerze swf (po prostu musi być dodany w trakcie tworzenia animacji)
Jeśli chodzi o wyrównanie flasha w oknie playera (ale nie wiem czy nie chodzi Ci o pozycje w div) to można użyć w kodzie reklamy argumentu sAlingn

pawelSafiStudio
25-09-2011, 19:40
Witaj,
na temat linku odpowiedział Ci już @souacz. Link musisz umieścić wewnątrz reklamy swf (tak będzie nalepiej). Chyba, że chciałbyś zliczać kliknięcia, wówczas warto by to połączyć z JS. Natomiast aby wyrównać reklamę, możesz zrobić tak jak napisał @souacz albo wstawić reklamę do dodatkowego div'a i nadać mu margin: auto lub odpowiedni padding (zależy od css'a Twojego szablonu). Jakbyś dał adres strony można by było powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam.

listek06
26-09-2011, 16:33
Mam zrobione tak jak jest podane w tym temacie, tzn wklejam kod baneru flash z macromedii jako kod obrazka w reklamie, wkladam go do nowego diva i nic nie daje. w kodzie reklamy marginesy sa juz podane na automatyczne, wkladam align="center" bo tak radzili i tez **** zbita. do templatki dopisywalem w css rowniez text-align center; w baneritem jak wyczytalem na necie ale tez nic mi nie daje, nawet klasyczne <center></center> nic nie pomaga. to jest link do stronki (wybacz ale ucze sie dopiero na joomla wiec stronka jest w powijakach i wiekszosc robie metoda prob i bledow oraz jeszcze nie mam dokladnego planu mojego portalu :P jak mozesz to pomoz ) www.slubwadowice.pl

---------- Post dodany o 13:49 ---------- Poprzedni post był o 13:47 ----------

aha i dzieki za odp odnosnie linka w reklamie, pozniej znalazlem odp na to ze ma byc zaczepione wewnatrz reklamy :D aha i uzywam baner slidera, w zupelnosci mi wystarcza. Teraz tylko wypozycjonowanie mojego banerku i moge leciec dalej, z gory dzieki za pod. pozdrawiam

---------- Post dodany o 14:33 ---------- Poprzedni post był o 13:49 ----------

Aha i jeszcze jedna prosba bo mam w jednej pozycji zalaczony modul baneru oraz modul sciezki powrotu i za kazdym razem najpierw wyswietla mi sie sciezka powrotu a pod nia baner a chcialbym na odwrot a nie da sie, pozycja ta u mnie nazywa sie breadcrumb w ktorej sa wyswietlane.

p.s. jak wkleilem kod baneru na bezposrednio do index.php przd ta sciezke powrotu w osobnym div'e to dladnie wszystko mam wysrodkowane, tylko ze nie urzadza mnie to gdyz musze to miec wlaczane przez zapleczy bo moc robic rotacje banerow, a jak wkleje bezposrednio w kod to w ten czas rotacji nie ma, albo ja nie wiem jak ja zastospowac :/ najlepsze wyjscie to takie by modul reklam mi dzialal i wyswietlal sie bez problemowo.
pewnie namieszalem ale licze na wasza pomoc

souacz
26-09-2011, 21:59
o który banner na tej stronie chodzi? Bo flashowy jest jeden ale wklejony po prawej, nie korzysta z mod_banners...

P>S> teraz widzę jeszcze jeden w rotatorze

---------- Post dodany o 21:59 ---------- Poprzedni post był o 21:45 ----------

To ten sam div co breadcrumbs (pathway), ta sama klasa.
Ma 900px, jak go poszerzysz (1024) i dasz w pathway text-align: center to się wyśrodkuje ale to paterackie rozwiązanie bo breadcrumb też leci na środek, pomyśl o czymś innym.

4413

listek06
26-09-2011, 22:58
hmmm tylko o czym?? a 1024 jakos mi nie pasuje, na poczatek bedzie to jakies rozwiazanie ale wolalbym 900 ewentualnie wysrodkowac breadcrumba tak jak piszesz a pathway przeniesc gdzie indziej.

A jakis pomysl by inaczej to rozegrac?? bylbym wdzieczny za pomoc bo dopiero sie ucze w tym temacie :]

A ten text-algin to w index.php dodales czy w .css ?? troszke zielony jestem ale jak przerobiles te moja stronke :P jakos mi wyjsc nie chce tak jak tobie :/

souacz
26-09-2011, 23:02
wolalbym 900 ewentualnie wysrodkowac breadcrumba tak jak piszesz a pathway przeniesc gdzie indziej.

poczytaj jeszcze raz mój post, uważnie; nic nie zrozumiałeś
I zainstaluj Firebuga do FF, zrozumiesz sam

P.S. 1024px szerokości ma szablon, chyba, że ma zmienną szerokość, nie wiem, nie robiłem nigdy nic na standardowych szablonach; na pewno jest dobrze opisany na wiki skoro to standard.
W CSS zmieniłem za pomocą Firebuga, było left. Ale jak nie zmienisz szerokości to Ci nie wyjdzie

listek06
26-09-2011, 23:32
widzisz juz cos nowego :D znalazlem aha a odnosnie flasha z boku pisales ze nie korzysta z mod_banner, czyli nie jest poprzez modul wprowadzony?? tak mam to rozumiec?? ta boczna reklama jest tak samo jak glowna u gory zrobiona, na tej samej zasadzie a ta glowna korzysta z mod_banner, czy sie myle??

jak na to patrze to jeszcze duzo jest do nauczenia :zagubiony:

souacz
26-09-2011, 23:35
aha, fakt, robisz to za pomoca jakiegos rotatora bannerów z komponentu reklamy, tak?
szerokośc możesz podać w procentach, nie musisz w pikselach

listek06
26-09-2011, 23:54
tak. a tak jak mowisz 1024 to szerokosc szablonu tak wiec jak zmienie baner na 1024 to samo przez siebie sie rozumie ze bedzie wycentrowane, dlatego zalezy mi by wycentrowac go na rozdzielczosci 900. a tak pratktycznie moze mi doradzisz czy duza bedzie waga baneru 1024 od takiego na 900, dlatego mi zalezy na mniejszym bo nie chce by mulil mi stronke.

souacz
26-09-2011, 23:56
jeśli obrazek jpg - zmniejsz minimalnie jakość, bedzie to samo
we flash - kompresja, krzywe zamiast bitmap itd, możliwości mnóstwo
Ale to chyba reklamodawcy daja gotowe reklamy, tak? Napisz w warunkach, że ma byc do XXkb i juz

listek06
27-09-2011, 00:19
hmmm powyzsze kasuje :D juz zrozumialem :D dzieki souch za pomoc ale sadze ze jeszcze nieraz ci podziekuje :D