PDA

Zobacz pełną wersję : BŁĄD Nie masz praw dostępu do żądanego modułu. VirtueMark



strona
09-08-2011, 10:11
Witam. Mam jak zwykle problem... zainstalowałem sobie VirueMarkt 1.1.6 po instalacji wyskakuje błąd
BŁĄD

Nie masz praw dostępu do żądanego modułu.



Jest dużo tematów z tym problemem ale chyba w żadnych nie znalazłem rozwiązania..;/

---------- Post dodany o 08:11 ---------- Poprzedni post był o 08:08 ----------

A nawet nie mogę wejść do opcji o których jest mowa w tym poście :


Właśnie zrobiło mi się to samo. Co dziwne, zmieniły mi się prawa dostępu do modułów których w ogóle nie ruszałem (usuwałem kilka modułów, ale związanych z CSV) natomiast teraz widzę, że zmieniły mi się właściwiści modułów których w ogóle nie ruszałem.

Do sedna. Jeśli wyskakuje komuś ten komunikat to prawdopodobnie ma ustawione prawa modułu "shop" dla admina, store admina, shopper i demo. A muszą być ustawione tylko dla grupy "none" Po tym drobnym zabiegu wszystko będzie hulac jak powinno. A jesli tak niejest, to należy poprawić jeszcze inne prawa. W załączniku screen z poprawnymi ustawieniami.

kodhtml
10-08-2011, 09:44
A co to za rozszerzenie "VirueMarkt 1.1.6" :) powinno być VirtueMart i najnowszą bezpieczną wersją jest 1.1.9 - najpierw ją zaktualizuj.

dominic
17-08-2011, 09:00
U mnie też jest taki sam błąd, nie znalazłem rozwiązania niestety

palyga007
17-08-2011, 09:37
Nie chce mi się szukać na forum ale śmiem twierdzić, że rozwiązanie było już podawane na tym forum.

Komponent nie instaluje się poprawnie.
Wersja serwera MySQL nie akceptuje "TYPE" trzeba dokonać poprawek w pliku instalacyjnym komponentu.

dominic
17-08-2011, 10:53
A zaraz, czyli moment, należy w pliku SQL zmienić TYPE na inną wartość? (1 pytanie - na co mam zmienić? )

2 pytanie - czy jak już są zainstalowane dane - komponent, to należy od nowa dokonać wgrania struktury tabel bazy SQL ?

palyga007
17-08-2011, 10:58
zamień TYPE na ENGINE

Komponent trzeba zainstalować od nowa.
A poza tym to aktualna wersja VM to 1.9 o ile się nie mylę.

dominic
17-08-2011, 11:16
Tak, tak, mam tę wersję.
Tylko teraz pytanie moje jest następującej treści, bo w sklepie mam już trochę danych, z wielością zdjęć, opisów itp.
Czy mogę zainstalować sobie samą strukturę tabel SQL z "ENGINE" i potem wgrać sobie dane (data) poprzez SQL import ?
No i nadpisać pliki z kopii komponentu (w której będą zdjęcia itp) ?

Czy prosić aby to w punktach rozpisać co należy zrobić, aby zachować normy bezpieczeństwa, przyda się od razu pewnie innym kiedyś :)

Gdzie mogę znaleźć plik .SQL, w którym powinienem właśnie nanieść te poprawki z TYPE? :) Przejrzałem paczkę z Virtuemart i nie widzę.

dziękuję

EDIT: Ok, znalazłem katalog /sql/ w paczce i tam przejrzałem pliki, ale w zasadzie tylko w jednej linijce trzeba było zmienić TYPE na ENGINE, jeszcze tego nie sprawdzałem, ale czy aby na pewno to jedyne miejsce gdzie mam dokonać poprawek ? :)
Może lepiej z dumpa obecnej bazy przejrzeć jakie są tam wartości i ewentualnie TYPE na ENGINE zmienić i wgrać bazę SQL od nowa? Czy to nie da spodziewanego efektu?