PDA

Zobacz pełną wersję : Intro FLV...



huntertx
09-08-2011, 12:38
Witam mam fajne intro do stronki ale nie wiem jak je wprowadzić. Wgrałem specjalną wtyczkę że mogę wpisać kod html i nie muszę grzebac w żadnych plikach lecz największy problem to obsługa formatu FLV. Z tego co widziałem to większość filmików intro jest w SWF a tymczasem mój plik zajmowałby w takim formacie z 10-15mb co mija się z celem. Może ktoś ma jakieś pomocne wskazówki??

kodhtml
10-08-2011, 09:51
wskazówka? oto ona: http://extensions.joomla.org/search?q=flv

huntertx
10-08-2011, 10:38
dzięki ale nie o taką wskazówke mi chodziło mam zainstalowanego flash playera, ale coś nei chce mi trybic w intro... moze jakies wskazowki co do kodu html?? jest plugin intro flv ale do joomli 1.5 wiec tu nie zadziala.Pozdrawiam

souacz
11-08-2011, 00:22
W jaki sposób masz zrobione intro? Jaka to wtyczka?

---Sent from my NaviTablet using Tapatalk

huntertx
11-08-2011, 22:16
wtyczka ściągnięta z niemieckiego forum. Nazywa się "intro" dosłownie. Jej opis: Plugin um eine intro seite beim ersten aufruf zu schalten... fuer joomla 1.6. A przykładowy text w kodzie html : "HTML Quellcode geht hier rein." Więcej informacji niestety ale nie mogę znaleźć, a intro robiłem w AfterEffects 5.5, mogę tez zapisac w innych formatach ale cenne jest dla mnie miejsce jakie zajmuje dany plik...

souacz
11-08-2011, 23:33
A nie możesz zrobić odtwarzacza w swf, który będzie wczytywać plik flv?
Tak chyba najprościej.... Odtwarzacz miałby góra kilka KB i wczytywałby plik flv z danego katalogu...

w załączniku przykład, sprawdź czy działa, osadź swf a flv daj w tym samym katalogu co swf

huntertx
12-08-2011, 00:34
hmm to nie jest typowa instalka do joomli wiec nie wiem jak to uploadowac ;p odtwarzarzy mam kilka do plików flv i nie chcą mi działać w tym kodzie nie wiem czy nie zmienic tego pluginu na inny.Wiem że muszę osadzić mój plik w odtwarzaczu swf bo inaczej sie nieda widzialem taką opcję w pluginie "intro flv" do joomli 1.5

souacz
12-08-2011, 00:38
Nie bardzo rozumiem, pisałeś, że w plugin wrzucasz kod html. Więc osadz po prostu plik swf z zalacznika za pomoca kodu html i juz. Sprawdź tylko czy film się odtworzy.


<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="300" height="237">
<param name="movie" value="flash/2011-04-05%2003-04-43_xvid.swf">
<param name="quality" value="High">
<param name="scale" value="ExactFit">
<param name="wmode" value="Opaque">
<param name="play" value="true">
<param name="loop" value="false">
<param name="menu" value="true">
<param name="allowfullscreen" value="true">
<param name="allowscriptaccess" value="sameDomain">
<param name="sAlign" value="tl">
<embed src="flash/2011-04-05%2003-04-43_xvid.swf" width="300" height="237" quality="High" wmode="Opaque" loop="false" play="true" menu="true" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="sameDomain" scale="ExactFit" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">
</embed>
</object>

coś w ten deseń


Sent from my NaviTablet using Tapatalk

huntertx
12-08-2011, 23:33
Wielkie dzięki tego mi było trzeba :) widzę że mam do czynienia z expertem tylko by sie przydalo dopracowac kilka szczegółów np nie ma fullscreena a w kodzie jest zaznaczone na allow i chciałbym aby np było czarne tło i niewidoczne przyciski. Zaś po skończonym filmiku przekierowywało na stronkę. Moze to zbyt wiele ale w sumie wtedy by to wyglądało profesjonalnie a na tym mi zależy :) Dziękuję za odpowiedź.

souacz
12-08-2011, 23:36
Ok ale to po weekendzie bo siedze w lesie :-)

---wyslane za pomoca Tapatalk