PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie artykułów jako Blog - artykuły kategorii



Lynks
08-01-2006, 03:21
Problem przedstawię na przykładzie.
Strona http://www.ciano.xon.pl/tutoriale - utworzyłem przykładowe sekcje, w sekcjach kategorie, a do kategorii dodałem artykuły. Chciałbym teraz aby artykuły te wyświetlały się jako "Blog - artykuły kategorii", czyli nazwa i opis, a nie w postaci linków do artykułów. Jak to wykonać?
Udało mi się osiągnąć ten efekt poprzez stworzenie linka w głównym menu jednak takie rozwiązanie zupełnie nie pasuje do mojej koncepcji nawigacji.

Pozdrawiam
Lynks

magic
08-01-2006, 15:40
A jaka jest Twoja koncepcja nawigacji?

Lynks
08-01-2006, 16:37
Menu główne w którym są nazwy programów (Flash, Photoshop, itd), po wybraniu programu pokazuje się lista z kateriami dla tego programu (np. dla Flasha - Animacja, ActionScript, itd.), a po wybraniu kategorii lista artykułów ale wyświetlana jako Blog.

magic
08-01-2006, 16:57
Możesz na przykład stworzyć sobie kilka pozycji menu typu blog artykuły z kategorii (np. Flash - Animacja, Flash - Action Scrpt) i dla tych pozycji menu ustawić pozycję menu o nazwie Flash jako nadrzędną.
Czyli utworzyć sobie podmenu.
Pokombinuj. Masz bardzo dużo możliwości. Również zupełnie innych niż ten przykład.
A gdyby możliwości samego, czystego Joomla Ci nie wystarczyły - masz sporo dodatków, które możesz doinstalować np. w celu rozszerzenia możliwości menu o DHTML, Flash, etc.

Lynks
08-01-2006, 17:11
Dzięki, będę kombinował. Widzę, że dużo nauki przede mną :)