PDA

Zobacz pełną wersję : Zmieniona ścieżka do panelu admina



Robster
09-08-2011, 17:40
Czy orientuje się ktoś, jak zmiana ścieżki logowania do panelu admina ma się do poprawy bezpieczeństwa witryny?
Kiedyś, gdzieś na forum coś o tym było i o ile się nie mylę to chyb a @zwiastun pisał, że więcej z tym problemów niż korzyści.

Mnie się wydaje, że jeśli się wszystko dobrze zrobi, to to raczej chroni przed internetowymi wandalami, którzy znając ścieżkę logowania mogą próbować "zgadnąć" hasło do panelu, bo jak ktoś się zna na rzeczy, to taka zmiana ścieżki nie stanowi dla niego raczej problemu.

zwiastun
09-08-2011, 17:44
No i powtórzę, więcej z tym zachodu, jak korzyści. Są lepsze i prostsze metody ochrony dostępu (dodatek jSecure, dodatkowe hasło dostępu)

Robster
09-08-2011, 17:55
Dzięki za potwierdzenie :)

luqass
09-08-2011, 22:19
Możesz użyć do tego darmowych dodatków np.:
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/login-protection/15711
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/login-protection/15883

JooDo
24-01-2012, 19:40
Witam. Jeśli chodzi o kolejne hasła to jestem ZA, ale jak adminem jest osoba, która średnio wie o co chodzi, i trzeba ją szkolić dopiero to nie wiem czy kolejne hasła są takie rewelacyjne i zdają egzamin. Kolejne hasła to kolejna przeszkoda również dla naszego klienta, który ledwo wie jak wejsć do panelu admina i tam się poruszać, a co dopiero jak mu wyskakują na monitorze kolejne okienka z prośbą o hasła typu Restick Area. W k tórymś z dodatków to właśnie jst, ale już nie pamiętam w którym.

Pozdrawiam

Gall Anonim
24-01-2012, 19:50
Tyle że w komponencie jSecure który kosztuje bodajże 9$ zmienia się tylko ścieżka logowania i ogólnie to żaden problem
w originale masz
www.TwojaDomena.xxx/administrator

po instalacji jSecure

www.TwojaDomena.xxx/administrator/index.php?TwojeSłowoKlucz

Więc nie wiem gdzie tutaj problem - stosuję w każdej produkcji i jakoś nikt nie zgłaszał mi z tym problemu czy nawet niepokoju a po rzuceniu hasła klientowi że nawet mając "klucz" (user/pass) trzeba jeszcze wiedzieć gdzie jest "zamek" (dostęp do panelu logowania) - wszyscy są zadowoleni że dba się o bezpieczeństwo ich własności.
Pzdr

Jdwind
24-01-2012, 21:15
A mnie zastanawia, dlaczego takie coś nie jest domyślnie w core Joomla!? Przecież to jest jeden z tych must have!

suchjy
25-07-2012, 15:36
A powie mi ktoś, jak w przypadku wgrania jakiegoś modułu ze słowem klucz odzyskać teraz np ścieżkę do logowania do ACP?

Mam ftp, phpmyadmin ale nie moge za nic odnalezc tej zmienionej sciezki

poradzilem sobie

dla szukających >
phpMyadminem wejdź do tabeli jos_plugins, włącz przeglądanie, znajdź plugina jsecure , edytuj rekord i ustaw tam published na 0. Lub odczytaj sobie klucz do panelu z ustawien plugina.