PDA

Zobacz pełną wersję : Menu z kategorii - jak?



marbi
10-08-2011, 10:58
witam,
w jaki sposób wyświetlić w menu jako linki listę kategorii? Utworzyłem sekcję i kategorie niestety w w menu wyświetla mi tylko tytuł tej listy kategorii dopiero po kliknięciu pokazuje mi się cała lista kategorii jak to zmienić żeby od razu w menu była widoczna cała lista kategorii z jakieś sekcji a nie sam tytuł?

w menu jest projektant pozycji menu gdzie kolejno robię:
utwórz -> Artykuły -> Lista - Kategorie artykułów w sekcji
w parametry podstawowe wybieram wcześniej utworzoną sekcję z lewej "szczegóły pozycji menu" podaje tytuł i ten właśnie tytuł wyświetla mi się w ramce na stronie a chciałbym żeby w ramce menu pokazywały mi się od razu wcześniej utworzone kategorie przypisane do wybranej sekcji.

dziękuję i pozdrawiam

TLo
10-08-2011, 11:20
Użyj pozycji menu w rodzaju: Lista - Kategorie artykułów w sekcji

marbi
10-08-2011, 11:26
no tak właśnie robię napisałem nawet wyżej niestety ta lista jest widoczna dopiero po wybraniu jej tytułu czyli na stronie wyświetla się ramka z MENU i samą zawartością tytułu tej nieszczęsnej listy a właściwa lista dopiero pokazuje się po wybraniu tego tytułu i do tego już nie w MENU a z boku na stronie :(

a_m
10-08-2011, 11:31
to jest albo ręczna robótka - musisz stworzyć odnośniki do swoich kategorii, albo wykorzystaj gotowy moduł - http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/sections-a-categories

TLo
10-08-2011, 11:32
A wybrałeś we właściwościach swej pozycji menu - w Parametrach podstawowych (a w szczególności: Lista kategorii - Sekcja) wszystko na Pokaż?

marbi
10-08-2011, 11:38
tak dałem na pokaż, to jakieś dziwne bo pokazuje tytuł tej listy a listę kategorii dopiero po kliknięciu i do tego z boku na stronie czyli wywala z ramki MENU, sprawdzę moduł co zapodał am

TLo
10-08-2011, 11:45
Zobacz też efekt o który Ci chodzi na mojej stronie http://www.smzk.org/ - Działalność bieżąca. Wyklikałem to dawno temu bez problemów i używania dodatkowych modułów. Jest tam tylko pozycja menu Działalność bieżąca, sześć podrzędnych pozycji menu, dla których nadrzędną jest właśnie Działalność bieżąca i to wszystko. Chodzi - a dlaczego? - nie wiem.

marbi
10-08-2011, 12:51
dokładnie o to mi chodzi, wydaje mi się, że kiedyś to robiłem bez problemu a teraz w tej wersji 1.5.23 to nie działa, zastosowałem moduł podany wyżej i wszystko wróciło do normy już jest OK
dziękuję za szybką pomoc

lukikosa
19-09-2011, 14:01
Witam,
chodzi mi o taki efekt taki który już wyżej kolega podał http://www.smzk.org/ - Działalność bieżąca . Taki efekt uzyskałem ale chodzi mi oto żeby wyłączyć , żeby był nie widoczny tytuł # Tytuł artykułu , autor i odsłony . Tyko żeby były widoczne linki plan pracy w roku 2011 , 2010 , 2009

kasiami
22-09-2011, 15:56
czy wie ktoś gdzie można znaleźć jakąś dobrą literaturę która pomoże w zrozumieniu gdzie co i jak bo moja mała główka przestaje to już ogarniać i trza się dokształcić troszkę

Bazyl
22-09-2011, 16:34
Witam,

Proszę: www.wiki.joomla.pl