PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowy poziom uprwanień użytkowników Joomla



lukmar
10-08-2011, 16:10
Witam
Przepraszam z góry ale nie wiem za bardzo gdzie umieścić ten post, mam nadzieję że tutaj będzie dobrze :)

Mam problem z "filtracją" (uprawnieniami) użytkowników, w systemie Joomla.
Mianowicie Joomla ma tylko typu Administrator, Registered, Super Administrator itd itd.

Ja piszę system w którym zależy mi aby były uprawnienia typu: szef, serwisant, sprzedawca (to podepnę pod uprawnienia z joomli), oraz dodatkowo aby użytkownicy byli sprawdzani po sklepie w którym pracują.

Czyli np w sklepie nr 1 pracuje serwisant i dwóch sprzedawców, na sklepie nr 2 pracują sami pracownicy itd.

Są to sklepy z telefonami komórkowymi. Teraz chcę aby telefony z sklepu 1 wyświetlały się tylko pracownikom z sklepu nr 1, dodatkowo serwisant + szef mają dostęp do większej ilości funkcji, których nie widzi zwykły sprzedawca. W trakcie pracy systemu można robić migracje pracowników między sklepami, czyli pracownik sklepu nr 1 jedzie w zastępswie pracować na sklep nr 2, więc administrator przypisuje go do sklepu nr 2 .

Mam taki system zrobiony z palca tzn nie stoi na żadnym CMS'ie i tam po prostu w bazie danych mam tabele user i tam kolejno w kolumnach mam np:
id usera | nazwa | uprawnienia | sklep

I tutaj po prostu zapytaniem z bazy filtruje sobie dane czyli ( Select * from user WHERE uprawnienia=sprzedawca AND skleop=sklep_1 ) Czy coś takiego.

W joomla brakuje mi tej kolumny sklep. I pytanie czy można rozbudować istniejącą tabelę USER z CMS joomla, czy też są na to jakieś inne sposoby ?

Myślałem o stworzeniu dodatkowej tabeli z userami i tam kolumna sklep np:
lp | id_user | sklep

I tutaj zrobić powiązanie z tabelą user z Joomla i w miejscu id_user wpisywać id usera z tabeli user z joomla i przy zapytaniu sprawdzać dwie tabele. Ale to pewnie będzie uciążliwe w przyszłości jeśli chodzi o edycje czy też zmiany.

Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo :) Proszę o porady

palyga007
10-08-2011, 16:14
Joomla 1.6 lub 1.7
ew joomla 1.5 i komponenty ACL

:)

lukmar
10-08-2011, 16:18
No tak faktycznie nie napisałem jeszcze pod jaką joomla piszę :) To jest właśnie wersja 1.5.
palyga007 a powiedz mi w joomla 1.6 / 1.7 jest to już od razu w administracji użytkowników ? Czy chodzi o to że te joomle pozwalają na edycję bazy danych ?

palyga007
10-08-2011, 16:29
Mam wrażenie, że cały ten Twój "system" dałoby się oprzeć na Joomla! i to chyba bez dodatkowych komponentów /modułów/dodatków.

Zwykły standardowy komponent kontakty (użytkownicy przypisani do odpowiednich grup) + troszkę ruszania głową.