PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja 1.5.14



andrzej1939
11-08-2011, 08:05
Witam.

Posiadam stronę zrobioną przez jakąć firmę, na joomla 1.5.14. Od razu napiszę, że nie jestem specjalistą wogóle od stron www.

Chciałem jednak zaktualizować joomle - do najnowszej 1.5. Czy będzie działać czy lepiej zlecić to jakiejś firmie? Ewentualnie - gdyby coś nie poszło - czy da się stronę jakoś naprawić lub przywrócić poprzednią wersję joomli?


I kolejne pytanie - dotyczące pozycjonowania strony.
Mam podstronę "kontakt". W zakładce seo mam wpisany tytuł strony - "sklep ABC" oraz parametr index, follow. Google jednak w wyszukiwarce pokazują: "kontakt - sklep ABC".

Poza tym strona nie ma mapy strony. Jak można ja zrobić w joomli - cyz musi to być osobny plik napisany w htmlu??

Sorki za proste pytania, ale nie chciał bym czegoś popsuć, żeby mnie w firmie nie zabili ;)

PeFik
11-08-2011, 08:46
1) Tak, wystarczy nadpisać pliki z paczki aktualizacyjnej


2) przeczytaj regulamin forum + kup książkę o Joomla + lektura wiki.joomla.pl !!

---------- Post dodany o 08:46 ---------- Poprzedni post był o 08:45 ----------


Sorki za proste pytania, ale nie chciał bym czegoś popsuć, żeby mnie w firmie nie zabili ;)
Na dłuższą metę sugeruje albo samoedukacje albo korepetycje z Joomla, firmę chyba stać aby podszkolić pracownika?

andrzej1939
11-08-2011, 09:52
jasne :D a jak z tym pozycjonowaniem, indeksowaniem przez google i mapą strony - nie moge znaleźć info nt temat na forum.

GOGOKOM
11-08-2011, 10:36
Pozycjonowanie to jak tworzenie www albo szukasz nawet na naszym forum a jest tu wiele o nim albo zlecasz skoro jest to strona sklepu to macie kasę dla pozycjonera, pamiętaj zanim wyjmiesz musisz włożyć kasę albo samemu walczyć.

PeFik
11-08-2011, 11:08
dla Joomla jest komponent xmap - który automatycznie tworzy mapę strony z artykułów.

A pozycjonowanie - cóż są odpowiednie książki (http://helion.pl/search.cgi?qa=&wsprzed=1&wprzyg=1&serwisyall=1&szukaj=pozycjonowanie)na ten temat, oraz forum tematyczne, pomyśl trochę nim zadasz kolejne pytanie!

---------- Post dodany o 11:08 ---------- Poprzedni post był o 11:02 ----------

p.s.
książka "Joomla! 1.5 SEO" --> http://www.packtpub.com/joomla-15-seo/book