PDA

Zobacz pełną wersję : Po przekierowaniu do artykułu wyskakuje 404



cold
12-08-2011, 10:09
Witam.
Od wczoraj mam problem, którego z joomlą nigdy nie miałem. Otóż gdy stworzyłem artykuł i dałem na główną to poprawnie wyświetał się skrót i link do całego. Ale po kliknięciu linka wyskakuje błąd 404 not found. Reinstalowałem joomlę 4 razy (od 1.7 do 1.5) i dawałem różne bazy danych (mysql i mysqlite). Za każdym razem to samo. Niezależnie od stylu.
Czy wie ktoś jak to rozwiązać?

KYCu
12-08-2011, 10:44
Witaj,

trochę nie rozumiem zdania "Otóż gdy stworzyłem artykuł i dałem na główną to poprawnie wyświetlał się skrót i link do całego.", co to jest ten skrót i "link do całego" ? i w jaki sposób reinstalowałeś joomla do wersji 1.7 a później do 1.5?

coś sknociłeś po drodze, może wyczyszczenie cache by pomogło, a może coś z prostymi adresami namotałeś?

(Na)Leśnik
16-08-2011, 16:52
Mam taki sam problem.
Możesz spojrzeć na marienwalde.pl Moja strona startowa, to przegląd artykułów wyróżnionych, a w zasadzie do ich wstępów. Kiedy klikniesz na na "Więcej" wywala 404. Dzieje się tak na FF, Chrome, IE. Na moim kompie i na innych też. Wygląda to trochę tak, jakby wszelkie możliwe linki ze strony startowej wymiotło :(
Na początku myślałem, że to moja wina, ale okazuje się, że jeszcze ktoś ma podobny problem. Wcześniej odzyskałem stronę z kopii, ale teraz znowu taki wyskok :(
Hosting płatny, żeby nie było...
Joomla 1.7.0

Gall Anonim
16-08-2011, 17:23
Wyłącz najpierw proste adresy
Stronę Odzyskiwałeś z akeeba?
Jeżeli tak do doinstaluj admin tools dla akeeba i przeklikaj możliwości - może konwencja linków pomoże.
Pzdr

(Na)Leśnik
16-08-2011, 17:38
W moim przypadku pomogło wyłączenie prostych adresów.
Nieśmiało spytam: dlaczego? Przy 1.5 takich problemów nie miałem.
Za pomoc dziękuję.

Tabum
19-08-2011, 10:02
Po odzyskaniu strony z akeeba plik .htcaccess zmienił nazwę na htcaccess. bak (tak mi się kojarzy).
Zmień nazwę pliku htc i wtedy proste adresy zaczną działać.
Każdy ma z tym problemy

Co do wpisu cold. Zakładam, że uruchomiłes mod_rewrite a nie zmieniłeś nazyw pliku htcaccess.txt na .htcaccess stąd błąd.

Pzdr
Tabum

(Na)Leśnik
20-08-2011, 07:30
Po odzyskaniu strony z akeeba plik .htcaccess zmienił nazwę na htcaccess. bak (tak mi się kojarzy).

Niestety, to nie to. Nie mam na serwerze pliku .bak.


Zmień nazwę pliku htc i wtedy proste adresy zaczną działać.
Każdy ma z tym problemy

Umieściłem w artykułach linki wewnętrzne. I tu się zaczyna problem, bo nie znam narzędzia, które umożliwiłoby mi ich automatyczne znalezienie (no może Google Analitics) i późniejszą ich zamianę na proste adresy. Na ręczne wyszukiwanie takowych linków wrodzone lenistwo zdecydowanie mi nie pozwala :D


Co do wpisu cold. Zakładam, że uruchomiłes mod_rewrite a nie zmieniłeś nazyw pliku htcaccess.txt na .htcaccess stąd błąd.

Dokładnie, jak napisałeś.
Dziękuję.

Tabum
20-08-2011, 22:35
[QUOTE=(Na)Leśnik;246326]Niestety, to nie to. Nie mam na serwerze pliku .bak.

A czy plik htc ma poprawną nazwę z .(kropką ) z przodu?

(Na)Leśnik
21-08-2011, 07:11
Tak. Plik htc ma poprawną nazwę.
Joomla 1.7, Akeeba 3.3.3.
Strona działa i to jest dla mnie najważniejsze. Bez prostych linków wprawdzie, ale działa.
Dziękuję jeszcze raz za pomoc.