PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją szablonu



kamzaj17
13-08-2011, 14:04
Witam mam następujący problem z instalacją szablonu. Robię sobie szablon i niby wszystko wporzo działa w Joomli ładnie. Problem pojawia się gdy próbuję zainstalować ten szablon z paczki tzn. usuwam z folderu templates i pakuje do paczki .zip potem gdy próbuje instalować w Joomli dostaje
JInstaller::install: Plik /home/users/eraj/public_html/wernisazurody/tmp/install_4e4658899ca16/templateDetai1s.xml nie istnieje

Zauważcie 1 zamisat l w /templateDetails.xml. Zabawną rzeczą jest że jeżeli zmienię nazwę pliku na templateDetai1s.xml wszystko się instaluje ale potem nie widać zainstalowanego szablony w okienku z wyborem szablonów. To chyba jakiś konflikt kodowań przy instalacji jest złe a potem przy wczytywaniu szablonu z folderu templates znowu dobre. Czy wiecie może co dokładnie wypadało by zmienić aby pozbyć się tego wkurzającego problemu.

Aha pracuje na Windows 7 chwilowo i dodam jeszcze że w przypadku normalnych szablonów wgranych standardowo do Joomla błąd taki przy instalacji z paczki nie występuje jednak gdy tylko otworze plik templateDetails.xml w tych szablonach i zapisze normalnie u siebie na kompie np. w notatniku znowu mam to samo co wyżej znowu dostaje tą 1zamiast l.

Wersja Joomla to 1.5.20 lub 1.5.23 na obu próbowałem i to samo.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

zwiastun
13-08-2011, 14:10
plik ma się nazywać templateDetails.xml. Nie zrobiłeś przypadkiem byczka w pliku ...templateDetails.xml, wymieniając pliki instalacyjne?

Dopisane:
Notatnik należy wyrzucić czym prędzej do kosza, a problemy znikną, jak ręką odjął. Wystarczy tylko posłużyć się edytorem kodu. Dowiedz się, co to jest BOM.

kamzaj17
13-08-2011, 14:28
Kolego przeczytaj jeszcze raz mój post uważnie i jak zaskoczysz o co chodzi to napisz jeszcze raz o ile będziesz miał jakiś sposób na rozwiązanie problemu. Bo to nie chodzi o to że plik ma się nazywać templateDetails.xml bo to jest wiadome tylko o to że joomla mi wymaga przy instalacji żeby nazywał się templateDetai1s.xml dopiero wtedy jeżeli nazwę plik templateDetai1s.xml to mi się instaluje tak to wyskakuje opisany wyżej błąd. Ale potem pliku nie widać w wyborze szablonów bo tam z kolei kodowanie czy cóś jest już dobre i powinien być z powrotem plik templateDetails.xml żeby system go widział a jest przecież templateDetai1s.xml bo jeżeli bym takiej nazwy nie dał to by się w ogóle nie zainstalowało. Nie wiem czy to jest jakiś konflikt kodowań czy co w każdym razie mi nie działa i chce wiedzieć dla czego. Rozumiesz już teraz ?

Byczka nie zrobiłem bo sprawdzałem poprawność pliku w programiku.
poza tym instalując przykładowe szablony jak napisałem wyżej mam taki sam problem jeśli tylko otworze i zapisze plik templateDetails.xml . Właściwie to nie używałem notatnika choć w nim też sprawdzałem tylko Notepad++.

zwiastun
13-08-2011, 14:41
Kolego miły, jak pewno zauważyłeś, coś dopisywałem - to coś odnosiło się do informacji, którą doczytałem w Twojej wypowiedzi, że

i dodam jeszcze że w przypadku normalnych szablonów wgranych standardowo do Joomla błąd taki przy instalacji z paczki nie występuje jednak gdy tylko otworze plik templateDetails.xml w tych szablonach i zapisze normalnie u siebie na kompie np. w notatniku znowu mam to samo co wyżej znowu dostaje tą 1zamiast l.

Zatem, wyciągnij wnioski z tego, co napisałem, poczytaj sobie o BOM. To nie jest "wkurzający" błąd Joomla!, tylko efekt Twoich działań.
W Notatniku++ też można zapisać plik z BOM i bez BOM.