PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie Prawej Kolumny



RoMek95
15-08-2011, 16:53
Witam, na pewno dałoby się to jakoś zrobić. Zacznę od tego, że mam takie pozycje "left" i "right" . Są to dwie kolumny położone na lewo od newsów. Chciałbym prawą przenieść na prawą stronę newsów, dałoby się to jakoś zrobić? poniżej wkleję kod ze skina.

<?php if ($ja_left || $ja_right || $ja_masscol) { ?>
<!-- BEGIN: COLUMNS -->
<div id="ja-colwrap">

<?php if ($ja_masscol) { ?>
<!-- BEGIN: MASSCOL -->
<div id="ja-colmass">
<div class="ja-innerpad clearfix">
<jdoc:include type="modules" name="user5" style="xhtml" />
</div>
</div>
<!-- END: MASSCOL -->
<?php } ?>

<div id="ja-cols" class="clearfix">
<?php if ($ja_left) { ?>
<div id="ja-col1">
<div class="ja-innerpad">
<jdoc:include type="modules" name="left" style="xhtml" />
</div>
</div>
<?php } ?>

<?php if ($ja_right) { ?>
<div id="ja-col2">
<div class="ja-innerpad">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="xhtml" />
</div>
</div>
<?php } ?>
</div>

</div><br />




<!-- END: COLUMNS -->
<?php } ?>
Chyba dobry fragment skopiowałem, strona do podglądu na www.twoworlds.gram.pl
Dziękuję za wszelkie rady.

Pi0tR
15-08-2011, 16:55
wrzuć Templetke na jakiś host

RoMek95
15-08-2011, 17:05
masz prawo do rozpowszechniania tego szablonu? //a_m
Proszę :)

a_m
15-08-2011, 17:22
forum.joomla.pl nie pośredniczy w rozpowszechnianiu klubowych szablonów; proszę nie wklejać tego typu linków

RoMek95
15-08-2011, 18:48
Przepraszam, a mógłby ktoś wytłumaczyć jak to zrobić? Domyślam się na chłopski rozum, że trzeba wziąć ten fragment

<?php if ($ja_right) { ?>
<div id="ja-col2">
<div class="ja-innerpad">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="xhtml" />
</div>
</div>
<?php } ?>
i włożyć w inne miejsce, ale gdzie nie mam pojęcia.

zwiastun
15-08-2011, 19:43
Tego się na chłopski rozum nie robi. Plik index.php to tylko logika szablonu, a w szablonach JA tylko trochę logiki, bo reszta jest w dodatkowych plikach. A do tego jest jeszcze dochodzi css
Klubowe szablony JA umożliwiają zwykle konfigurację układu na zapleczu

RoMek95
15-08-2011, 20:24
Ten nie umożliwia, nie da się tego jakoś zrobić? Jeżeli nie to poczekam na drugiego administratora, aż wróci z wakacji, on powinien to zrobić ;) Jednak liczę, że ktoś mi pomoże, miałby wtedy miłą niespodziankę po powrocie.

zwiastun
15-08-2011, 20:32
Odpowiem przez porównanie: czy będziesz grzebać w silniku swego samochodu nie znając się na jego budowie?

RoMek95
15-08-2011, 20:56
Cóż, jak już offtopujemy.... Za młody jestem na samochód :P. Może ktoś byłby tak uprzejmy i pomógł mi, zapraszam na PW albo coś, to naprawdę jest bardzo ważne, ewentualnie tutorial jakiś, bo jak to Zwiastun powiedział nie mogę nic zrobić nie znając się na css. Próbowałem coś grzebać, ale za każdym razem jak zapisywałem to strona mi się nawet nie wyświetlała. Nie należę do ludzi, którzy mają wszystko podane na tacy, trochę już w życiu osiągnąłem(taa, śmiesznie się to czyta jak się widzi rocznik '95 przy nicku), ale tutaj sobie sam nie poradzę.

zwiastun
15-08-2011, 21:01
No to nie ruszaj. Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć laikom, że są rzeczy, bez których można się obejść? Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że "pomoc" polega również na tym, iż operację wyrostka wykonuje chirurg a nie przygodniś na podstawie instrukcji wyczytanej w Internecie lub podpowiedzi udzielonej na forum?

RoMek95
15-08-2011, 21:05
To jeżeli znajdzie się jakiś "chirurg" chętny, to bardzo prosiłbym o wiadomość na PW, jak trza będzie to zapłacę jakąś sumkę.