PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! Power Edition PL



stone
09-01-2006, 06:46
Witam.
Po dłuższej przerwie w końcu się zebrałem w sobie i zauktulizowałem MamboPE do JoomlaPE.

Na razie jest jeszcze w wersji beta gdyż nie miałem czasu wszytskiego dokładnie sprawdzić.

Więcej szczegółów tutaj: http://www.joomlapl.com/content/view/75/34/
Plik do pobrania tutaj: http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,41/

Arkady
09-01-2006, 22:33
Takie błedy przy instalacji (fragmenty) . Czy u mnie coś nie tak?
Jeśli tak, to co?


SQL=You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near \'ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=1\' at line 19 SQL=CREATE TABLE `jos_akobook` (
\n `gbid` int(10) NOT NULL auto_increment,
\n `gbip` varchar(15) NOT NULL default \'\',
...
- - - - - - - - - -
CREATE TABLE `#__akobook` (
`gbid` int(10) NOT NULL auto_increment,
...
PRIMARY KEY (`gbid`)
) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=1
= = = = = = = = = =
SQL=You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near \'ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=1\' at line 14 SQL=CREATE TABLE `jos_akocomment` (
\n `id` int(10) NOT NULL auto_increment,
.......
(dużo tego)
......

stone
09-01-2006, 23:20
Byc moze pewna niezgodnosc w skladni
Podmien pliki sql z zalacznika i spruboj ponownie

Arkady
09-01-2006, 23:40
Dzięki. Teraz działa.
Super kompilacja.

snedy
10-01-2006, 21:25
Ma pytanie, bo jestem ślepy to raz a dwa to lama. Jest joomlabooard w paczce ale nigdzie w menu w komponentach go niewidze, może mi ktoś wyjaśnić gdzie szukać konfiguracji tego komponentu i by dodac go do menu?

stone
11-01-2006, 22:53
Własnie teraz to poprawiłem.
Wersja poprawiano jest juz do sciagniecia.
Jezli nie chcesz instalowac nowej wersji (klika drobnych poprawek) to wykonaj zapytanie w do bazy

INSERT INTO `jos_components` VALUES (34, 'Joomlaboard Forum', 'option=com_joomlaboard', 0, 0, 'option=com_joomlaboard', 'Joomlaboard Forum', 'com_joomlaboard', 0, '../administrator/components/com_joomlaboard/images/sbmenu.png', 0, '');

ewentualnie zmieniajac prefix na swoj

Jest już dostępna stabilna wersja 1.0, do pobrania z linku w pierwszy poście

stone
17-01-2006, 16:54
Aktualizacja do 1.0.7pl

jacekalbert
17-01-2006, 20:27
nie moge pobrac Joomla w nowej wersji link nie działa

stone
17-01-2006, 21:03
Wielki dzieki za zwrócenie uwagi. Link poprawiany
Przepraszam za niedogodności

marcinu
18-01-2006, 11:31
witam. a jest szansa na paczkę z PE skompresowaną zip'em czy czymś ludzkim a nie w exe? siedzę na maczku i nie mogę tego rozpakować :-(

stone
18-01-2006, 11:41
Niestety, forma exe jest wlasnie istotą paczki PE, gdyz jest to instalator ktory pozwala na wybór składników do instalacji, i jest on przeznaczony tylko pod Windows. Jezli chcesz to moge Ci przygotowac paczkę w zip z wybranymi przez ciebie (oczywiscie z dostepnych w tej chwili w PE) dodatkami, ale dopiero na wieczor, gdyz teraz nie mam dostepu do plikow.

marcinu
18-01-2006, 11:59
Niestety, forma exe jest wlasnie istotą paczki PE, gdyz jest to instalator ktory pozwala na wybór składników do instalacji, i jest on przeznaczony tylko pod Windows. Jezli chcesz to moge Ci przygotowac paczkę w zip z wybranymi przez ciebie (oczywiscie z dostepnych w tej chwili w PE) dodatkami, ale dopiero na wieczor, gdyz teraz nie mam dostepu do plikow.

co za dyskryminacja :-( ;-) platformowa. jeżeli by była szansa na zrobienie kompletnej paczki (wszystkie moduły - sam je sobie najwyżej odinstaluję) w zipie czy czymś unixowym to byłbym mega wdzięczny.

stone
18-01-2006, 12:43
Nie tyle dyskryminacja ile brak mojej wiedzy jak zrobic taki instalator pod cos innego niz windows:)
postaram sie paczke przygotowac na wieczor i Ci dam na PW link do niej

edit: dzis lub jutro dodam jaka opcje forum phpbb RC3 wiec jezli bys wolal z tym forum to musialbys troszke poczekac, jak wystarczy joomlaboard to na popoludnie bedzie

marcinu
18-01-2006, 14:13
edit: dzis lub jutro dodam jaka opcje forum phpbb RC3 wiec jezli bys wolal z tym forum to musialbys troszke poczekac, jak wystarczy joomlaboard to na popoludnie bedzie

Stone, dzięki. poczekam na paczkę z RC3. rozumiem, że joomlaboard też tam jest?

stone
19-01-2006, 11:04
Troszke sie opóźni, ale dzis poznym wieczorkiem powinno byc

Co do paczki to moze byc w niej ale joomlaforum albo phpbb2 oba naraz nie pojda

marcinu
19-01-2006, 11:39
phpbb2, jeśli można ;-) joomlaboard jakoś mi tak średnio wszedł...
phpbb2 też można tak ustawić, że komentarze do publikacji stają się automatycznie wątkami na forum?

pozdrawiam

Balas
19-01-2006, 18:37
Dalby ktos linka z zainstalowana Joomla:PE ??

marcinu
19-01-2006, 18:41
dam jak rozwiąże problem rozjeżdżania się templatów, które mi się wcześniej nie rozjeżdżały (na 4.5.3 mambo). w tej chwili mam tak, że tabela wyświetlająca template nagle dostaje 20px więcej, więc są dziury. muszę zainstalować jeszcze raz mambo i sprawdzić co i jak...

ajma
20-01-2006, 21:56
Fajna ta joomla pe, ale napotakałem narazie jeden problem, mianowicie remository definiuje kategorie - opisuję ją a na stronce pokazuje mi się wszytsko oprócz nazwy tej kategorii itd. Czy ktoś tez miał podobne problemy i jakoś je rozwiązał
link do stronki: http://www.walica.bitmar.net/gim1ustron/index.php?option=com_remository&Itemid=30

stone
21-01-2006, 00:04
Gwoli informacji dostepna jest juz JoomlaPE 1.0.2 z phpBB2 na pokładzie:)

@ajma zobacze jutro jak to wyglada u mnie i dam znac.

stone
22-01-2006, 10:05
Aktualizjcja pod kątem forum phpbb2 do wersji tego komponentu RC4

J@ger
30-01-2006, 21:07
hmm ok no to pytanie lamy
jak zaktualizowac poprzednia wersje do tej ?
bo juz troszku tam pozmienialem
instalowac calosc raz jeszce ?

stone
31-01-2006, 08:06
JommlaPE jest przeznaczona tylko i wylacznie do nowej instalacji, nie ma najmniejszej mozliwosci upgradu.
zreszta nie ma ona zadnych funkcjonalnosci ktorych by nie posiadala standartowe komponenty w nie zainstalowane

dkozlows
01-02-2006, 14:37
Zainstalowalem 1.0.7 i z tego co widze to administrator jest po angielsku, tak ma być czy ja coś źle zrobiłem ?:o

dkozlows
01-02-2006, 15:55
Zainstalowalem sobie 1.0.7 lokalnie. PHP5 i Mysql 5. No i wszystko super tylko chcialem sprawdzic czy dziala PonyGallery a tu klops. Kiedy dodaje obrazek do galerii otrzymuje komunikat : Upload completed. Choose next picture: no i wyglada na to ze niby wszystko ok, ale kiedy przechodze do zobacz obrazki to nic tam nie ma. W czym problem ? Czy ktos moze spotkal sie z czyms takim ?:eek:

stone
01-02-2006, 16:01
W ponygallery musisz dodane obrazki najpierw opublikowac
Kategorie tez

Ale z php5 uwazaj bo mozesz miec problemy

Predict
02-02-2006, 06:41
Może coś nie tak z moją siecią, ale link chyba znów nie działa.

Czy ktoś jest w stanie mi racjonalnie uargumentować który CMS jest lepszy, Joomla! czy Mambo ??? Będę wdzięczny...

stone
02-02-2006, 07:51
Link działa, być moży był chwilowy problem z serwerem

Co do CMS-a zobacz tu http://palikowski.vel.pl/node/14

dkozlows
02-02-2006, 08:25
No tak ale ja nie moge ich opublikowac bo nie ma ich w opcji administracyjnej zobacz obrazki, wiec nie ma co publikowac mimo tego ze pliczki sa na serwerze to znaczy w katalogach : img_pictures i img_thumbnails, tak jakby nie zostal wykonany wpis do bazy danych. Moze ktos z czyms takim sie spotkal ?:confused:

Nastepne testy:

Obrazki laduja sie z pliku zip, wiec chyba jednak jest jakis bug w pony ze pojedyncze nie dzialaja.
Po drugie przy kliknieciu juz na frontend w zdjecie tak zeby je powiekszyc , powoduje ze otwiera sie ona ale gdzie na dole wogole bez sensu.
Czy ktos moze mi pomoc ?


W ponygallery musisz dodane obrazki najpierw opublikowac
Kategorie tez

Ale z php5 uwazaj bo mozesz miec problemy

Predict
02-02-2006, 15:22
Link działa, być moży był chwilowy problem z serwerem

Edało mi się i już na pierwszy rzut oka wydaje mi się że Joomla! jest lepsza, poza tym sobie je porównałem na cmsmatrix.ogr i wypadła znacznie lepiej.

Co mnie zaskoczyło, w porównaniach na cmsmatrix świetnie wypadł też Postnuke, a myślałem że jest kiepski. Ktoś ma doświadczenia z Mamba, Joomla i Postnuke i mógłby je tutaj ocenić i powiedzieć który wydaje mu się najlepszy?

stone
02-02-2006, 19:46
Załóż nowy temat bo tego osoby ktore moze to interesowac niekoniecznie zagladna

stone
06-02-2006, 22:37
Dostępna wersja 1.0.3
Zmiany
Aktualizacja mosCE do 1.0.4
Aktualizacja remository do 1.24
Skórka panelu admina autorstwa http://templateplazza.com/
Poprawiony plik instalacyjny.

Dodano
JoomlaXplorer 1.32pl
josDirectory RC1 pl (warto zaznaczyć autorstwa Zwiastuna:))

J@ger
06-02-2006, 22:53
wow
w tym tempie to nie nadaze instalowac

vj_
07-02-2006, 08:27
Polskie wsparcie twórcze jest i płodne :D Musisz sie na to przygotować.

Aleksander28
08-02-2006, 09:28
Czy ta wersja obsluguje wielojezykowosc?

Pozdrawiam
Aleksander

stone
09-02-2006, 07:50
W chwili obecnej nie, ale na pewno jest to kwestią przyszłości

vj_
10-02-2006, 21:01
Edało mi się i już na pierwszy rzut oka wydaje mi się że Joomla! jest lepsza, poza tym sobie je porównałem na cmsmatrix.ogr i wypadła znacznie lepiej.

Co mnie zaskoczyło, w porównaniach na cmsmatrix świetnie wypadł też Postnuke, a myślałem że jest kiepski. Ktoś ma doświadczenia z Mamba, Joomla i Postnuke i mógłby je tutaj ocenić i powiedzieć który wydaje mu się najlepszy?
Nie chwalac się, ja mogę nieco na ten temat powiedzieć, bo generalnie lubie nieco multiplatformowosc i "tańce łamańce" w tej kwestii :) Nie wiem jakie informacje chcesz dokladnie uzyskać, ale powiem tak.. co do mambo i Joomla, sa one jak widać bardzo dobrze dopracowanymi cmsami, sporym minusem jest to, że jednak... (tak, tak, mam nadzieję, ze mnie nikt tutaj nie zje..) spolecznosc tych cmsów i sama marka, dopiero ma przed soba fazę rozkwitu i niestety więcej stron buduje się nadal na nuke - owatych cmsach choć to tylko moje osobiste zdanie (mówie o phpnuke i postnuke) ,a tendencja ta się zmieni z czasem.
Jakby racjonalnie uargumentować to, co jest "lepsze" to naprawdę ciężko, jesli chodzi o wybór mambo a Joomla, to odpowiedzieli Ci na to pytanie developerzy, ktorzy się zajmowali projektem mambo, do momentu kiedy zaczęli zajmować się swoja produkcja - Joomla! Co do mambo i jego rozwoju, stoi on pod znakiem zapytania, ponieważ: 1) Kto nadal będzie się zajmował jego rozwojem ? 2) Czy nowe osoby zajmujace sie projektem, będa nadal równie sumiennie i z niekomercyjnym nastawieniem tworzyć nowsze wersje mambo? 3) Czy projekt "zamknie się" i będzie nowa licencja komercyjna a co za tym idzie jakies odpłatnosci ? 4) W jakim kierunku pójdzie rozwój tego cmsa?

Jak nie lubisz niespodzianek, nie staraj się zadawać sobie takich pytań, tylko wybierz Joomle!

Co do postnuke - sprawa ma się tak, jest na pewno o wiele bardziej elastyczny, jesli chodzi o mozliwosci przebudowy samego wnętrza, oraz pisania do niego modulow i bloków (choć może tutaj raczej przesadzam :) ), co nie znaczy, że jest to sporym plusem, bo ogólnie panel administratora np. w porównaniu do wnętrza mambo i Joomla prezentuje się makabrycznie spartacki, znaczy się prosty, ale czy proste znaczy mało doskonałe?

W mambo i Joomla masz instalacje komponentu np. caly skomplikowany proces, który jak pokazuja posty na forum czasami sprawiaja niesamowity problem, (bo np. jest safe mode ON) i nie mozna ot tak sobie cos skasować via ftp i po kłopocie, w nukach możesz cos wgrać do katalogu modulów i tylko aktywować, jak jest napisany moduł poprawnie, to smiga bez zarzutu po aktywacji, a jak masz ochotę go skasować przez ftp, to go kasujesz i nie masz z tym problemów.
Dużo by można o tym pisać, naprawdę, lepiej stawiać konkretne pytania. jak znasz się na php i chcesz podjac wyzwanie, zajmij się postnukiem, albo phpnukiem, jesli wolisz wygodę i mniej problemów, zajmij się Joomla i Mambo. Ja osobiscie zajmuję się od czasu do czasu i tym i tamtym, choć ostatnimi czasu skupiam swoja uwagę na tym ciekawym projekcie o nazwie Joomla, choć czasu malo. Osobiscie spogladajac z punktu widzenia problematycznego użytkowania wymienionych cmsów, największym problemem sa aktualizacje oprogramowania, z którym ludzie sobie nie radza czasami. Sporym problemem sa też bugi w kodzie i potem jakies włamania, albo globalne "hakowanie" jakimis skryptami napisanymi przez dzieciaków, które chca nabroić nieco w sieci, spójrz sobie sam w google.pl kto wiedzie prym jesli chodzi o bezpieczeństwo.. zapewne nie za bardzo nuke się tutaj dobrze sprawuje, stad tez sporo stron wsparcia dla niego. Ostatnio miałem okazje pomóc znajomemu, ktory miał problem z serwisem zbudowanym na tym, okazało się, że musowo trzeba było zaktualizować serwis do najnowszej ostatniej wersji postnuke (7.6.1) bo niższe wersje były podatne na taki atak, który kompletnie paralizował pracę i co jakis czas, sukcesywnie strona się "wysypywała". Prawde mówiac nie chce mi się pisać więcej w tym temacie, ja korzystam z wielu rozwiazań, musisz sobie sam postawić kilka zasadniczych pytań, które Ciebie naprowadza na odpowiedz na pytanie: "Który cms wybrać?"
Kończac napiszę iż... trzeba isc z duchem czasu co by nie patrzeć.. (:D), dlatego upatrujac więcej mozliwosci i szybszy rozwój projektu Joomla, sufgeruję zostać przy nim i się nim zainteresować.

Dziękuję za uwagę :)

Edit: O wow bym rzekł, aż zedytowałem posta: http://www.cmsmatrix.org/matrix/cms-matrix to jest suuuuper, dzięki, pozdrawiam

Predict
11-02-2006, 00:30
Też mi się ta stronka spodobała :-) Jest troche przewijania scrollem ale i tak bardzo pomocna. Już rozumiem zasady żądzące Joomla! i przerobiłem kilka swoich stron na szablony do niego. To w sumie całkiem proste. Mam małe problemy z rozwijanym menu, ale ogólnie jest cool ;-)

Dobra, koniec tego offtopa. PE jest bardzo dobry, świetnie wmontowany phpBB! i łatwa instalacja. Jest super!

stone
11-02-2006, 23:55
Miałem sobie odpoczać od PE ale ponieważ wyszła pełna wersja polska to paczka została o nią uaktualniona:)

-=DIRECT=-[PL]-
12-02-2006, 10:58
No dobra. Ściągnąłem Joomla1_0_7pl_PE_1_0_3. Zainstalowałem na dysku C:/ . Zmieniłem nazwe z joomlaPE na joomlape , skopiowałem do C:/usr/krasnal/www/. I zaczołem instalacje ( nie utworzyłem baz danych, bo nowe wersje same je tworzą ). Na 2 kroku wyskoczył błąd że podczas importu baz danych pojawiły się problemy. A wiec krok po kroku pryecyztalem ten temat. Sciagnolem plik sql , ktory mozna sciagnac na poczatku tematu. wykasowalem joomlape i rozpakowalem na nowo wykasowalem plik sql i wkleilem ten nowy. Znowu drugi krok. i od gory wzskoczyl warning, o dostep do pliku ze czegos nie znalazl. moze tak ma byc co :confused::confused:

stone
12-02-2006, 11:08
Szczęście Ty moje ale jak mam Ci pomóc to musisz mi dokłdnie podać jaki błąd i jaka konfigurację JoomliPE instalujesz :)

-=DIRECT=-[PL]-
12-02-2006, 12:11
JoomlePE pobrałem stąd: http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,41/ (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,41/)

zainstalowałem wybierając joomle pl+ i forum phpbb. wszystko pozostałe zostało zaznaczone. całość zapisałem pod nazwą "joomlape". potem skopiowałem do C:/usr/krasnal/www/.
i teraz kierując sie wcześniejszymiu wskazówkami że wersja joomli 1.0.7 sama tworzy bazy więc ich nie tworzyłem. . w kroku pierwszym wpisałem nazwe hosta, użytkownika i hasło, a nazwa bazy to: joomlape natomiast prefiks joomlape_ W nastepnym kroku ( 2 ) wyskoczyło że problem z importem baz danych:

SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (63, \'joomlaXplorer\', \'option=com_joomlaxplorer\', 0, 0, \'option=com_joomlaxplorer\', \'joomlaXplorer\', \'com_joomlaxplorer\', 0, \'../administrator/components/com_joomlaxplorer/_img/joomla_x_icon.png\', 0, \'\');:
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (63, 'joomlaXplorer', 'option=com_joomlaxplorer', 0, 0, 'option=com_joomlaxplorer', 'joomlaXplorer', 'com_joomlaxplorer', 0, '../administrator/components/com_joomlaxplorer/_img/joomla_x_icon.png', 0, '');
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (64, \'josDirectory\', \'option=com_josdirectory\', 0, 0, \'option=com_josdirectory\', \'josDirectory\', \'com_josdirectory\', 0, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (64, 'josDirectory', 'option=com_josdirectory', 0, 0, 'option=com_josdirectory', 'josDirectory', 'com_josdirectory', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (65, \'Produkty\', \'\', 0, 64, \'option=com_josdirectory&act=pictures\', \'Produkty\', \'com_josdirectory\', 0, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (65, 'Produkty', '', 0, 64, 'option=com_josdirectory&act=pictures', 'Produkty', 'com_josdirectory', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (66, \'Kategorie\', \'\', 0, 64, \'option=com_josdirectory&act=showcatg\', \'Kategorie\', \'com_josdirectory\', 1, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (66, 'Kategorie', '', 0, 64, 'option=com_josdirectory&act=showcatg', 'Kategorie', 'com_josdirectory', 1, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (67, \'Komentarze\', \'\', 0, 64, \'option=com_josdirectory&act=comments\', \'Komentarze\', \'com_josdirectory\', 2, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (67, 'Komentarze', '', 0, 64, 'option=com_josdirectory&act=comments', 'Komentarze', 'com_josdirectory', 2, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (68, \'Wczytaj dokument\', \'\', 0, 64, \'option=com_josdirectory&act=uploaddoc\', \'Wczytaj dokument\', \'com_josdirectory\', 3, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (68, 'Wczytaj dokument', '', 0, 64, 'option=com_josdirectory&act=uploaddoc', 'Wczytaj dokument', 'com_josdirectory', 3, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (69, \'Wczytaj obraz\', \'\', 0, 64, \'option=com_josdirectory&act=upload\', \'Wczytaj obraz\', \'com_josdirectory\', 4, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (69, 'Wczytaj obraz', '', 0, 64, 'option=com_josdirectory&act=upload', 'Wczytaj obraz', 'com_josdirectory', 4, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (70, \'Wczytaj pakiet obrazów\', \'\', 0, 64, \'option=com_josdirectory&act=batchupload\', \'Wczytaj pakiet obrazów\', \'com_josdirectory\', 5, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (70, 'Wczytaj pakiet obrazów', '', 0, 64, 'option=com_josdirectory&act=batchupload', 'Wczytaj pakiet obrazów', 'com_josdirectory', 5, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (71, \'Ustawienia\', \'\', 0, 64, \'option=com_josdirectory&act=settings\', \'Ustawienia\', \'com_josdirectory\', 6, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (71, 'Ustawienia', '', 0, 64, 'option=com_josdirectory&act=settings', 'Ustawienia', 'com_josdirectory', 6, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (72, \'Edycja języka\', \'\', 0, 64, \'option=com_josdirectory&task=language\', \'Edycja języka\', \'com_josdirectory\', 7, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (72, 'Edycja języka', '', 0, 64, 'option=com_josdirectory&task=language', 'Edycja języka', 'com_josdirectory', 7, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (73, \'O josDirectory\', \'\', 0, 64, \'option=com_josdirectory&act=info\', \'O josDirectory\', \'com_josdirectory\', 8, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (73, 'O josDirectory', '', 0, 64, 'option=com_josdirectory&act=info', 'O josDirectory', 'com_josdirectory', 8, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomlape.jos_menu\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_menu` VALUES (32, \'pe\', \'josDirectory\', \'index.php?option=com_josdirectory\', \'components\', 1, 0, 64, 0, 5, 0, \'0000-00-00 00:00:00\', 0, 0, 0, 0, \'\');:
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_menu` VALUES (32, 'pe', 'josDirectory', 'index.php?option=com_josdirectory', 'components', 1, 0, 64, 0, 5, 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, 0, 0, 0, '');
= = = = = = = = = =



SORKI ZE WZIĄŁEM CAŁE, ale chciałem to dokładnie pokazać. I teraz próbuje wykasowałem bazy danych i obie kopie joomlaPE. ściągnołem ten plik sql.rar , który podano na początku tematu. usunąłem C:/joomlape/instalation/sql/ i wkleiłem ten, który podano na poczatku tematu.

I teraz znowu zacząłem instalacje, ale na kroku 2 pojawiło się coś dziwnego, nad czarnym paskiem z napiesem "joomla instaler " pojawiło się warning.

Warning: fopen(sql/jx.sql): failed to open stream: No such file or directory in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 343

Warning: filesize(): Stat failed for sql/jx.sql (errno=2 - No such file or directory) in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 343

Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 343

Warning: fopen(sql/josdir.sql): failed to open stream: No such file or directory in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 343

Warning: filesize(): Stat failed for sql/josdir.sql (errno=2 - No such file or directory) in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 343

Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 343

Warning: fopen(sql/mysql_schema.sql): failed to open stream: No such file or directory in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 268

Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 268

Warning: fopen(sql/mysql_basic.sql): failed to open stream: No such file or directory in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 286

Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in c:\usr\krasnal\www\joomlape\installation\install2. php on line 286

I żeby było jeszcze dziwniej powiem że mogłem z instalacją pujść dalej i wpisać nazwę swojego serwisu.
Czy to oznacza że są jakieś błędy, czy co?? Czy mogę normalnie pracować co zrobić ??

Dobra. I coś dziwnego zobaczyłem w kroku 5 instalacji.

Akobook
Akocomments
Ponygallery
FCK
EditorEdytor
TMEditEdytor
MosCe
JoomlaXplorerForum
phpBB2
jos
Directory
Remository..................................Konfig uracja:Udana


chyba powinno być we wszystkich że konfoguracja udana co ?? :confused: :confused: :confused:

Proszę o wyrozumiałość i pomoc.

stone
12-02-2006, 12:39
hmm, byc moze jest problem w przypadku instalacji dla joomlapl+ , czy moglbys pobrac paczke jeszcze raz, wczoraj chyba cos zmienielem i sprawdzic instalacje najpierw ze zwykłą joomlapl i joomlapl+ na bazie danych ktora jest gotowa, bez zakładania
I daj znac jak poszlo

-=DIRECT=-[PL]-
12-02-2006, 12:44
Ustawienie Zalecane Bieżące
allow_url_fopen OFF ON
short_open_tag OFF ON
post_max_size 8M 8M
upload_max_file size 2M 2M
default_socket_timeout (in sec.) 30 60
max_execution_time (in sec.) 30 120



przeglądając środowiska instalacji natrafiłem nma to u góry. moze to to jest ta przyczyna? jak to zmienić ?? posiadam serwer krasnal 2.7

i jeszcze jedno czy przy instalacji joomlaPE mam podmieniać katalog 'sql' o którym wspominano na poczatku teamtu czy nie ??

stone
12-02-2006, 12:46
hmm , szczerze powiem nie wiem:), ale poniewaz masz to na localu to moze zmien te ustawienia i wtdey sprubój

-=DIRECT=-[PL]-
12-02-2006, 15:37
troche to trwało z 5 godzin. Ale znalazłem. Myśle że to się wszystkim przyda. Jeżeli ma się serwer Krasnal 2.7. To aby poprawnie działała wersja joomli 1.0.7 wystarczy wejść do

1. prawym przyciskiem myszy na listek
2. potem ustawienia
3. php
4. otwieramy php.ini
5. w 61 wierszu ustawiamy short_open_tag = z ON na Off
6. w 349 wierszu ustawiamy allow_url_fopen = z ON na OFF
7. resetujemy krasnala i możemy bez obaw instalować nową wersje joomli :D

Mam nadzieję że komuś się do przyda.

wojteko
12-02-2006, 15:50
Witam, wlasnie zainstalowalem najnowsza paczke JoomlaPE w ktorym mial byc spolszczony panel admina, niestety u mnie nie ma, cos pokopalem czy musze cos doinstalowac ?

stone
12-02-2006, 16:20
@Direct, wielkie dzienki za info, juz sie martwiłem że z paczka cos nie tak:)

@wojteko wejdz w global configuration i zmien w zakladce local jezyk admina

-=DIRECT=-[PL]-
12-02-2006, 16:29
ej wojteko przy samej instalacji ( rozpakowywanie z pliku )musisz rozwinąc liste i zaznaczyć wersje zamiast 1.07 pl na 1.07 pl+ . A stone u mnie znowu te błędy wyskakują typu: warning nad czarnym paskiem joomla i jakieś błędy z dodatkami u mnie wyskakują ze baz nie stworzono. I przy tym w katalogu instalation zmieniałem jak rozpakowałem katalog "sgl". Naprawde chciałbym zainstalować sobie te joomlaPE. No trudno. Ale przynajmnie dobrze działa sama joomla 1.07 pl+:D. A czy ja sam moge sobie forum wrzucić phpbb2 ??

wojteko
12-02-2006, 18:37
Dzieki za pomoc, jeszcze mam problem z zaimportowaniem bazy, ale mam nadzieje ze znajde cos na ten temat ;)

EDIT
zna ktos rozwiazanie takiego problemu: http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=847

bodygu
13-02-2006, 13:21
:confused: Zaczynam dopiero z Joomla i podczas instalacji wywala mi błąd:
"Podczas importu bazy danych pojawiły się błędy. Nie możesz kontynuować.
Usuń przyczynę i spróbuj ponownie."

Logi błędów (fragment) :

SQL=Table \'joomla.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (63, \'joomlaXplorer\', \'option=com_joomlaxplorer\', 0, 0, \'option=com_joomlaxplorer\', \'joomlaXplorer\', \'com_joomlaxplorer\', 0, \'../administrator/components/com_joomlaxplorer/_img/joomla_x_icon.png\', 0, \'\');:
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (63, 'joomlaXplorer', 'option=com_joomlaxplorer', 0, 0, 'option=com_joomlaxplorer', 'joomlaXplorer', 'com_joomlaxplorer', 0, '../administrator/components/com_joomlaxplorer/_img/joomla_x_icon.png', 0, '');
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomla.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (64, \'josDirectory\', \'option=com_josdirectory\', 0, 0, \'option=com_josdirectory\', \'josDirectory\', \'com_josdirectory\', 0, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):

stone
13-02-2006, 17:26
Poniewaz to nie jest pierwszy taki sygnal wiec wyglada na to ze po dodaniu polskiej wersji cos jest nie tak, dzis wieczorkiem mam czas to przeprowadze testy i postaram sie znalesc powod.

stone
13-02-2006, 20:05
Hmm, sprawdzilem paczke i wyglada ze jest wszystko ok, czy mozesz podac w jakiej konfiguracji instalujesz JoomlaPE?
I jakie masz php i mysql'a na serwerze?

bodygu
13-02-2006, 20:52
a więc próbuję instalować domyślnie jak się pojawia, zmieniająć jedynie na wersje z polskim panelem administratora.
PHP:
php.ini-dist,v 1.73 2001/03/07 10:08:19 zeev Exp
MySQL 4.1.11

stone
13-02-2006, 20:56
A sprawdź jeszcze czy sie wszystkie pliki z katalogu install wgrały na serwer

zwiastun
13-02-2006, 21:49
Z komunikatu wynika, że instalator próbuje dodać do tabeli jos_components komponenty ZANIM została utworzona baza danych Joomla!

stone
14-02-2006, 07:56
Dokładnie tylko nie wiem czemu gdzy instalator PE nie powinien czegos takiego robic:(
Dzis powinienm koczyc implementacje instaltora jaki jest obecnie z najnowszą polską wersja co powinno wyeliminowac potencjalne problemy

vj_
14-02-2006, 17:02
:confused: Zaczynam dopiero z Joomla i podczas instalacji wywala mi błąd:
"Podczas importu bazy danych pojawiły się błędy. Nie możesz kontynuować.
Usuń przyczynę i spróbuj ponownie."

Logi błędów (fragment) :

SQL=Table \'joomla.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (63, \'joomlaXplorer\', \'option=com_joomlaxplorer\', 0, 0, \'option=com_joomlaxplorer\', \'joomlaXplorer\', \'com_joomlaxplorer\', 0, \'../administrator/components/com_joomlaxplorer/_img/joomla_x_icon.png\', 0, \'\');:
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (63, 'joomlaXplorer', 'option=com_joomlaxplorer', 0, 0, 'option=com_joomlaxplorer', 'joomlaXplorer', 'com_joomlaxplorer', 0, '../administrator/components/com_joomlaxplorer/_img/joomla_x_icon.png', 0, '');
= = = = = = = = = =
SQL=Table \'joomla.jos_components\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO `jos_components` VALUES (64, \'josDirectory\', \'option=com_josdirectory\', 0, 0, \'option=com_josdirectory\', \'josDirectory\', \'com_josdirectory\', 0, \'js/ThemeOffice/component.png\', 0, \'\'):

gdzies analogiczny problem widzialem, prawdopodobnei nie jest to zwiazane z brakiem dogranych plikow, tylko z kodowaniem bazy, jakie domyslnie wgrywa sie z pliku dumpa, paczki instalacyjnej ow komponentu, prosze rozpakowac te paczke i podac zawartosc pliku sql.. istnieje tez inna ewentualnosc, o ktorej wzmiankowal Zwiastun, dlatego tez idac za jego tropem sugerowalbym ze wzgledow bezpieczenstwa na przyszlosc przesunac proses wgrywania zawartosc tabel z odrebnego pliku tak, jak to domyslnie jest zrobione w instalatorze starej poczciwej wersji mambo, gdzie mozna odfajkowac wgranie przykladowych zawartosci tabel, czy tez nie... TAKIE postepowanie ustrzeze nas przed bledem, jaki sie pojawil w tym przypadku (prawdopodobnie). P.S. Takie bledy sie pojawiaja w zaleznosci od rodzaju bazy MySQL, u jednych bedzie ten problem u innych nie.

stone
15-02-2006, 23:47
Ok, nowa paczka 1.0.4. Tym razem aktualizacja dotyczy tylko instalatowa, który została oparty na tym co jest paczce z joomla.pl. Dzięki dla Zwiastuna:)
Zobaczymy jak się bedzie sprawował:)

rebs
16-02-2006, 01:53
super! teraz to sie normalnie rozkochałem w PE:p było pięknie ale zmiana instalatora i domyślenj skórki admina oraz troszke w "przykładowej treści" pozmienialiście. korde, oby tak dalej! RESPECT

pozdro for all

vj_
16-02-2006, 08:48
Ok, nowa paczka 1.0.4. Tym razem aktualizacja dotyczy tylko instalatowa, który została oparty na tym co jest paczce z joomla.pl. Dzięki dla Zwiastuna:)
Zobaczymy jak się bedzie sprawował:)

Jak jest oddzielony teraz proces tworzenia tabel od wgrywania ich zawartosci w zupełnosci powinno pomóc. :)

stone
16-02-2006, 08:55
Na razie nie jest, ale ktos bedzie mial problem z instalcja bazy danych to prosze o sygnal to bedziemy starali sie to rozwiązac:)

rzodkiewka
16-02-2006, 11:22
Stone pronuję by do instalarki J.p.e. dołączyć również update np. patch joomla 1.06 to 1.07 itd. - wtedy moim zdaniem taka paczuszka ma większy i przyszłościowy sens (na przetrwanie projektu)

syspo
16-02-2006, 11:26
Witajcie.

Zainstalowałem dziś wersję: Joomla1_0_7_PE_1_0_4
w trakcie instalacji wybrałem język Polski dla PA i Strony.
Jednak gdy wchodzę w PA jest jezyk Angielski, zmieniając w ustawieniach na PL nic się nie zmienia. We wcześniejszej wersji (3) język wybierało się rozpakowując plik exe. Wtedy było ok.

I teraz nie wiem, czy ja coś skopałem, czy to jest jakieś niedociągnięcie w instalce :rolleyes:

Pozdrawiam.

P.S.
Thx stone za aktywacje ;)

stone
16-02-2006, 11:33
@zajawkarz generalnie idea jest PE jako instalka de nowo, nie przewiduje jej jako upgradu. Wszelkiego rodzaju łatki mogą być stosowane później takjak przyinstalacji wszytskiego osobno

@syspo - sprawdź w pliku configuration.php jaki jest jezyk ustawiony dla admina. Jezeli polish to bede musial sie temu przyjzec w domu

syspo
16-02-2006, 11:40
Tak wiec przejżałem i oto wynnik:

$mosConfig_lang = 'polish';
$mosConfig_locale = 'Polish_Poland.1250';

innych wpisów dot. jezyka nie widziałem

edit:
gdy w ustawieniach zmieniłem na jezyk: admin_polish to w configuration.php

$mosConfig_lang = 'admin_polish';

Jednak PA dalej po Angielsku

stone
16-02-2006, 11:46
a nie ma tam takiej zmiennej $mosConfig_alang ?

syspo
16-02-2006, 11:49
Nie ma :(

Zauważyłem też, że po zmianie języka na admin_polish i admin_english wyskakuje przykładowo w "GOŚCIMY" : _WE_HAVE_GUEST_COUNT_ONLINE

rzodkiewka
16-02-2006, 11:53
Jest po polsku - tylko menu czy nazwy pod ikonkami w pierwszym oknie Panelu są po angielksu - np. dasz na tworzenie nowego menu i masz po polsku :)

@Stone. Szkoda bo moim zdaniem, to by było extra: w jednej paczce same updaty wszczególności, gdy komus starcza sama paczka z komponamentami itd. . a tak zainstaluje paczuszkę a potem i tak musi samemu szukać zgrywać pojedyńczo upgrady ... Pozdrawiam

stone
16-02-2006, 11:54
kurcze cos jest bardzo nie tak, jest szansa, aczkowliek niewielka, ze mi sie pokichalo i wgralem stary panel administracyjny, bo juz pozno bylo.
Czy moglbys sciagnac wersje 1.0.7 z joomla.pl i nadpisac caly katalog administrator na to co masz zainstalowane i wtedy zmienic jezyk?
I sprawdz jeszcze czy w katalogu languages jest jezyk dla admina

edit

@zajawkarz ale w paczce zawsze ( o ile tylko dam rade:)) beda najnowsze wersje skladnikow wiec nie bedzie konicznosci ich aktualizowania bezpośrednio po instalacji

syspo
16-02-2006, 11:59
Jest po polsku - tylko menu czy nazwy pod ikonkami w pierwszym oknie Panelu są po angielksu - np. dasz na tworzenie nowego menu i masz po polsku :)

Owszem, jednak nie wszystkie.
Instalowałeś poprzednią wersję - Joomla1.0.7 (1.0.3) PL (czy jakoś tak sie nazywała)?
Tam było spolszczenie nawet tekstów pod ikonkami i nazwy menu + inne.

Obecnie tego nie ma.

stone
16-02-2006, 12:01
Powinno być wsio po polsku, nadpisze prosze ten katalog i zobaczymy. Ja znikam za chwile i bede dopiero wieczorkiem

syspo
16-02-2006, 12:05
@stone wiec tak:

pliki w language są: admin_english.php i admin_polish.php

następnie ściągnąłem joomla_1.07_PL i nadpisałem folder administrator
i...

pomogło :)

w ustawieniach pojawiło się menu wyboru języka dla PA
wybrałem PL i jest ok :) Wsio po PL :)

tymczasem mykam do Ekonometrii :(
Po jutrze egzam a po pojutrze Joomla :]

stone
16-02-2006, 12:06
Czyli jednym slowem dalem w d..... , nic poprawie to wieczorkiem !%#$!@!!^@%#

syspo
16-02-2006, 12:11
E tam, każdemu może się zdarzyć ;)
Sam już nieraz głupie błędy robiłem przy modyfikacji phpBB :P

Trzymam kciuki za rozwój Joomla! PE

Do poklikania...

stone
16-02-2006, 19:42
poprawione i podmienione na serwerze

stone
17-02-2006, 23:38
Nowa paczka do pobrania.
Co zmieniono. Po pierwsze numeracje, od teraz bedzie to numer Joomli + litera dla oznaczenia wersji PE.
Do obecnej wersji 1.0.7a dodałem forum SMF (w końcu:)), Docmana, Lettermana
Mam nadzieje ze wszystko wstawiłem jak nalezy:)

viper
18-02-2006, 23:11
Mały błąd z SMF joomlaPE 1.0.7a
Przy tłumaczeniu SMF zrobiłem literówke
W pliku joomlaPE\forum\Themes\default\languages\ManageBoar ds.polish.php
jest błąd w lini 72
jest:
txt['mboards_order_in_category'] = 'Według kategorii';
a powinno być
$txt['mboards_order_in_category'] = 'Według kategorii';
Stone prawdopodobnie już poprawił paczkę ale Ci co ją ściągneli przed poprawką niech ręcznie załatają plik.

Pozdrawiam

stone
18-02-2006, 23:23
Zgadza się, zaktualizowane :)

draco9
19-02-2006, 02:01
witam, mam byc moze banalny problem aczkolwiek problem(chyba :) )
wiec problem tkwi w komonencie akocomment gdy wciskam a PA na ustawienia tego komponentu to wyskakuje mi:

Warning: showconfig(/home/users/picart/public_html/mangapl/strona/administrator/components/com_akocomment/config.akocomment.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/users/picart/public_html/mangapl/strona/administrator/components/com_akocomment/admin.akocomment.php on line 196

Fatal error: showconfig(): Failed opening required '/home/users/picart/public_html/mangapl/strona/administrator/components/com_akocomment/config.akocomment.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/users/picart/public_html/mangapl/strona/administrator/components/com_akocomment/admin.akocomment.php on line 196


probowalem juz chyba wszystkieg, ale nic nie dziala... zmienialem atrybuty, podmienialem komponent, przeinstalowywalem komponent(podczas przeinstalowywania rownierz pokazywaly sie bledy) moze ktos bedzie znal rozwiazanie na ten problem
z gory dziekuje

stone
19-02-2006, 07:35
Faktycznie był błąd w paczce, aczkolwiek przeinstalowanie komponentu akocomments powinno pomóc.
Mozesz tez sciagnac paczke PE jeszcze raz i przekopiowac katalog administrator/components/com_akocomment
Powinno pomóc

-=DIRECT=-[PL]-
19-02-2006, 09:48
Z komunikatu wynika, że instalator próbuje dodać do tabeli jos_components komponenty ZANIM została utworzona baza danych Joomla!

ściągam najnowszą paczke i nadal ten sam problem. Mam serwer krasnal 2.7.
Ustawione na php 4. Znowu te długie logi błędów o tym że instalator próbuje dodać coś do tabeli kiedy ta nie została jeszcze utworzona. Kilka razy ściągałem najnowszą i nadal to samo. może moge jakiś plik podmienić czy coś, np. ten katalog sql ??:confused:

stone
19-02-2006, 10:17
Vj podał mi prawdopodbna przyczynę. Otóż w plikach sql tabele sa wymieszane z linikami które dodają nich wpisy. Podobno moze być to problemem i najlepiej byłoby osobnym pliku umiescic tabele a w osobnym wpisy. Ewentualnie tak poukladac w pliku sql ze najpierw bede sie wczytywac tabele a dopiero na koncu wpisy. Niestety nie mam w tej chwili czasu aby to zrobic, postaram sie wieczorkiem to uzupelnic. Przyslij mi na PW swoj gg, bo zalezy mi na tym aby to wyprostowac
Pozdrawiam

zwiastun
19-02-2006, 13:57
Pies chyba leży pogrzebany gdzie indziej, nie wiem jeszcze gdzie. Przy instalacji BEZ przykładowych danych też mi potrafi robić psikusy (ale nie ma serii błędów, po prostu nie zaklada tabel w bazie). Instaluję z przykladami, przechodzi OK

viper
19-02-2006, 14:34
Problem z włącząną kompresją gzip w Joomli z forum SMF
Po włączeniu kompresji gzip w Joomli i przejściu do menu forum SMF pod operą strona wyświetla się w postaci

‹FL,.>Ţʟ’E‰ý¸›úQםdA=˘—p;ŕHەło 6č mŽ5¸q>e}ät_ˇ ú\˜Fđ‚VęN’Á¸PőLýDé(’nˆš‚Zˆ)jią áCą¨Ő0žuŤnEeҚD10Öé˝cúPI}bW•Ÿ őĆΚ)Ç:m…Ţ™Š8V ß-ĆäŐs€›ˇ˜Â†iˇŰ=1Bá-§żM�*ąőŒQ|2dQb Ó{Œ\ޘzô“!n p Ë(6ŕă䂘[Ÿ…aZă˝[¤JŸ qaŔŃ&˙úÓLĹ4âŢě“! Óą÷ĽWť
Po wyłączeniu kompresji w forum efekt nie zanika. Strona wyświetla się prawidłowo pod IE oraz Mozilli.
Środowisko testowe :
serwer xampp lub krasnal php4 opera 8,5
rozwiazanie tymczasowe nie włączać kompresji gzip wJoomli
winowajca prawdopodobnie komponent drugim może być xampp lub krasnal.

Nie sprawdzałem na realnym serwerze linuksowym , jak by ktoś miał możliwość to niech sprawdzi.

Przy poprzednim komponencie i SMF1.1 RC1 nie było tego problemu.
Możliwy bug w nowym komponęcie do SMFR1.1C2


-'] Mam serwer krasnal 2.7.

Z moich doświadczeń wynika ,że Krasnal lubi płatać figle . Nie wszystko chodzi jak należy w nim proponuje migracje na Xamp (http://www.apachefriends.org/de/xampp-windows.html)i jest po polsku.

Pozdrawiam

stone
19-02-2006, 15:35
Problem Directa był oczywiście z mojej winy:), nie zmienialem w dwoch plika sql jos_ na #__ i jak DIrect instalował z innym prefixem to się krzaczyło.
Juz jest poprawione

-=DIRECT=-[PL]-
19-02-2006, 17:24
Przynajmniej dobrze że się ten błąd znalazł. Bo nie wszyscy instalują z defaulowym prefiksem. Wielkie dzięki stone. :)

jahu
19-02-2006, 18:33
Moze i zle miejsce - Stone jak co przepraszam - i wszystkich innych uzytkownikow watka:

Sam jestem szczesliwym (a nawet bardzo szczesliwym) uzytkownikiem Joomla! PE - moim skromnym zdaniem powinno sie tylko taka Joomle publikowac - w zasadzie wszystko razem w kupie i fajan integracja forum phpBB ;-) Wracajac do probelmu - zainstalowana wersj 1.02 - powiem tak wiem ze z czasem sie troce moralnie zestarzeje... - i po kilku tygodniach mi sie nasuwa pytanie - no dobra a gdybym tak chcial miec wszystko to co w najnowszym PE? Czy to sie woogle da zrobic? (Sory za lameriade poporstu niechce sie obudzic kiedys w swiecie: zostalem sam na starej joomli i nie wiem jak z tego wybrnac)

viper
19-02-2006, 18:49
Wracajac do probelmu - zainstalowana wersj 1.02 - powiem tak wiem ze z czasem sie troce moralnie zestarzeje... - i po kilku tygodniach mi sie nasuwa pytanie - no dobra a gdybym tak chcial miec wszystko to co w najnowszym PE? Czy to sie woogle da zrobic? (Sory za lameriade poporstu niechce sie obudzic kiedys w swiecie: zostalem sam na starej joomli i nie wiem jak z tego wybrnac)

W joomli PE masz za jednym razem instalkę wszystkiego . Możesz sam zainstalować Joomle i dopiero potem reszte. Te dwie instalki nie będą się różniły. PE zawsze możesz zaaktualizować tak samo jak Joomle z komponentami doinstalowanymi oddzielnie. Więc nie masz się o co martwić ,że zostaniesz z staruszkiem na serwerze.
Pozdrawiam

-K@mil-
20-02-2006, 22:14
Ja znalazlem blad (przynajmniej tak mi sie wydaje). Jak chce zainstalowac joomlaPE bez przykladowych danych na krasnalu to wyskakuja takie bledy:

SQL=Table 'test.jos_components' doesn't exist:
- - - - - - - - - -
INSERT INTO `jos_components` VALUES (19, 'AkoBook', 'option=com_akobook', 0, 0, 'option=com_akobook', 'AkoBook', 'com_akobook', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '')
= = = = = = = = = =

Gdzie test to nazwa bazy danych.
I wszystkie zapytania sa z takimi bledami.

stone
20-02-2006, 22:36
Ok, dzieki, zobacze, szczerzeni nie testowałem w tym ustawieniu i musze zobczyc co się skichało, tylko dzis juz pewno nie zdaze to dopiero jutro

stone
20-02-2006, 23:49
Cos udało sie ze Zwiastunem pokombinować (bo problem dotyczy tez instalki z joomla.pl)
W zalaczeniu poprawiony (chyba :)) plik.
Daj znac czy pomogło

krecik
21-02-2006, 16:56
wersja PonyGallery w Joomli PE to 1.12?

stone
21-02-2006, 19:49
tak, dokładnie ta wersja

-K@mil-
21-02-2006, 21:32
Cos udało sie ze Zwiastunem pokombinować (bo problem dotyczy tez instalki z joomla.pl)
W zalaczeniu poprawiony (chyba :)) plik.
Daj znac czy pomogło

Po podmianie plikow instaluje sie prawidlowo bez wczytywania przykladowych informacji :cool:

Dzieki.

jahu
10-03-2006, 20:59
Wiem ze do konca to nie na temat ale to czesc PE wiec:

Czy da sie w tej wersji PE n a forum bedacym adaptacja phpBB wylaczyc w podpisie wstawianie grafiki? woogle czy gdzes mozna na tym forum wylaczyc wstawianie grafiki(np pozostawic tylko opcje wstawiania linkow)

stone
10-03-2006, 22:36
chyba nie gdyz wstawia sie obrazki tagami, trzeba by te tagi usunąć

-=DIRECT=-[PL]-
19-03-2006, 17:40
witam, mam problem z ustawieniem w joomlaPE. Podaje adres: http://87.207.136.118/~joomlaPE/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=33&Itemid=47

zrobiłem odnośnik w menu ( tabela - artykuły z kategorii ) i jak widać na powyższym odnośniku cała "tabela" wychodzi poza ramy strony i jest to nieestetyczne. Czy możliwe jest aby zmniejszyć odległość miedzy kolumną "DATY" i "TYTUŁ POZYCJI", "AUTOR" I "ODSŁONY". Czy jest takie coś mozliwe w kodzie??

stone
19-03-2006, 20:58
wina raczej lezy w polach które są powyżej, usuń np filtrowanie i sprawdz czy to pomoże. zmiany trzeba by wprowadzic w pliku content.html.php

debil20
15-04-2006, 08:32
You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 's Republ',NOW())' at line 1 wyskakuje mi taki wlasnie blad przy zakladaniu konta do gry mmorpg prosze o pomoc moj nr gg to 5097299:confused:

viper
15-04-2006, 09:34
You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 's Republ',NOW())' at line 1 wyskakuje mi taki wlasnie blad przy zakladaniu konta do gry mmorpg prosze o pomoc moj nr gg to 5097299:confused:
Która Joomla PE jakie składniki , wersja mysql php jakie safe mode i dokładniejszy opis błędu nie tylko cytat ale w którym konkretnie miejscu występuje,.

r3p0rt3r
27-07-2006, 02:10
Witam.
Poszukuję komponentów lub modułów dzięki którym mógłbym stworzyć galerię na mojej stronie internetowej. Także chciabym aby w tym komponecie lub module była możliwość komentowania,możliwość oceniania i aby wyświetalo się ile razy ten obrazek zostal wyświetlony.
Miałem kilka już takich modułów itp. ale żaden mi nie odpowiadał.
Za wszelaką pomoc wielki dzięki.

stone
27-07-2006, 07:56
Ja osobiście korzystam z ZoomGallery, np tutaj www.dreamfall.pl

r3p0rt3r
28-07-2006, 02:38
Ja osobiście korzystam z ZoomGallery, np tutaj www.dreamfall.pl (http://www.dreamfall.pl)

dzięki, ja zainstalowalem sobie zoomgallery_214rc3_pl , i spoko działa. Potem doinstalowalem moduł o nazwie mod_zoom_pics_PL i jak odświeżam smoją stronę główną to jest coś napisanego ze nie mam uprawnien do katalogu czy tam pliku i dlatego nie moze otworzyć...
korzystam z serwerów yoyo.pl
Jak myślicie, to wina uprwanien czy serwera//
Pozdrawiam.

stone
29-07-2006, 21:29
Ten problem nie dodtyczy joomlipe ale samego dodatku, napisz ponowanie w odpowiednim dziale, jest szansa że wcześniej Ci ktoś odpowie