PDA

Zobacz pełną wersję : mój php i css joomla



qtlet
15-08-2011, 22:40
Czytam różne rozmowy na forum i aż się obawiam zadać pytanie. Przed chwilą czytałem b. długą rozmowę i tak mnie coś zmusiło do napisania takiego zdania. Ale nic przejdę do zadania pytania.
Proszę również o wyrozumiałość jak błędnie wybrałem rozdział forum.

Korzystam z joomla 1.7 oraz z komponentu jumi ,który umożliwia wpisanie do artykułu kod php. chciałbym podpiąć (lub połączyć) swój plik test.php do css joomla. aby wygląd mojego formularza nie wyróżniał się od danego szablony (szablon wbudowany)
wiem ,że powinienem dopisać linijkę kodu do mojego pliku php ale nie bardzo wiem jaką. Czy to ma być include [nazwa_pliku_css.css];
czy jakoś inaczej.
czy znacie może strony gdzie takiej informacji się dowiem.

proszę o pomoc.
z góry dziękuje.

kodhtml
16-08-2011, 11:14
Czy nie proście będzie dołączyć style do aktualnego pliku ze stylami (czyli najczęściej jest to plik template.css)? - możesz go nawet edytować z poziomu panelu administracyjnego Joomli.

Gall Anonim
16-08-2011, 11:17
Proponuję:
a. Użyć FireBuga do eksperymentów wizualnych
b. Wpisać poprawki za pomocą edycji właściwego pliku poprzez wykorzystanie komponentu Xtplorer /zaletą ewidentną jest pokazanie numerów linii podczas edycji plików/.
Pzdr

qtlet
18-08-2011, 00:09
zacząłem intensywnie czytać informacje na temat SmartFormer Gold.
Ściągnąłem sobie wersje trialową (7 dniową) powiedzmy ,że poradziłem sobie z budowaniem formularz. Ale nie wiem jak połączyć formularz do BD. Z przeczytanych opinii z tego forum to podobno b. proste od 2-3 dni czytam na ten temat i dalej jestem zielony.
korzystam z joomla 1.5 oraz xamp ,phpMyAdmin. Stworzyłem prostą BD, która składa się z jednej tabeli (na razie, bo chcę pojąć podstawy). Tabel ta składa się z 3 pól: id, imie ,nazwisko.

Formularz ,który stworzyłem za pomocą SmartFormer Gold umożliwia mi wpisanie imienia i zazwiska. I tu pojawia się mój problem a raczej nie wiedza (której nie wiem gdzie szukać).
Jak połączyć BD z formularzem tzn. żeby dane z wypełnionego formularza trafiły do mojej BD (tabeli).
I tu tkwi mój problem, który intensywnie szukam w internecie.



Jeśli wie ktoś jak mi pomóc to będę wdzięczny.

Czy wersja trial mo możliwość pracy z BD?

Gall Anonim
18-08-2011, 00:58
No to jesteś jeszcze daleko w lesie - o ile sobie przypominam Gold ma sam w sobie mechanizm "wpinania" w BD Joomla, w darmowym Smarcie tego nie ma i tam trzeba kombinować - Poszukaj przy zakładkach na otwartym edytorze.

qtlet
18-08-2011, 01:09
chyba masz rację co do wersji trial, że nie ma możliwości podpinania formularzy do BD. znalazłem na stronie smartformer opis jak można to zrobić.

jeżeli pracowałeś na tym komponencie (smartformer gold) to czy uważasz, że warto wydać 40$ na licencje? patrzyłem jeszcze na komponent fabriko http://wiki.joomla.pl/index.php/Fabrik
Jeśli pracowałeś na tych obu to który byś polecił.
Szukam narzędzi to stworzenia portalu turystycznego, bo to jest temat mojej pracy inżynierskiej. A dokładnie przerobienia i unowocześnienia który już istnieje w sieci.

Gall Anonim
18-08-2011, 01:17
Albo daj link na priv, albo opisz oczekiwane funkcjonalności.
A 40$ za ten komponent to grosze :)

qtlet
23-08-2011, 07:28
czy ktoś używał SmartFormer Gold? i potrafi stworzyć formularz do wyświetlania danych z bazy danych? Czy taka możliwość istnieje za pomocą tego programu? Jeśli istnieje to gdzie mogę o tym poczytać. Na forum szukałem i google nic nie znalazłem.
Dzięki za każdą pomoc