PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd 404 - wyskakuje po pierwszym kliknięciu w link



vereb
16-08-2011, 10:20
Witam, mam następujący problem- po wpisaniu adresu strony i kliknięciu w jakikolwiek link wyskakuje błąd 404. Daje "wstecz" i wszystkie linki działają już poprawnie. Co może być przyczyną?

Szczegóły techniczne:
- J! 1.5.22
- VM 1.1.4
- włączona obsługa prostych adresów
- dwa komponenty które mogą mieszać - System Canonicalization i ArtioJOOM SEF

Gall Anonim
16-08-2011, 11:23
No cześć,
a Kupiłeś tą wtyczkę dla ArtioJOOM SEF i VM której pisałem?
Ponadto pokombinuj z konfiguracją ArtioJOOM SEF
sugerowałby zainteresować się Jfrouter (włącz, wyłącz, przekonfiguruj)
Pzdr

vereb
16-08-2011, 11:37
Cześć, kupiłem, linki wyglądają lepiej, ale muszę poeksperymentować żeby dowiedzieć się więcej. Najgorsze że to wszystko na "żywym organizmie". Wróciłem z urlopu z nadzieją, że strona podskoczy w google (taki jest cel) a tu spadła o kolejne 50 miejsc. W ArtioJOOM SEF mam ponad 1,1k stron z błędem 404- mam nadzieje że to przez zmiane adresów lub przez roboty które próbowały wejść na stare adresy.
Czy masz coś przeciwko temu, żebym przesłał Ci na PW adres sklepu nad którym pracuje i rzuciłbyś profesjonalnym okiem na moje wypociny.

Zaraz sprawdzę Jfrouter.

Pozdrawiam

Gall Anonim
16-08-2011, 11:44
Najprościej by było użyć automatycznego przekierowania 404 na startową bo tworzenie konkretnych celów dla takiej ilości to raczej kilka bezsennych nocy, a potem parę lat koszmarów :spoko:
Wiesz - tak sobie myślę że zmapowałbym całą stronkę zewnętrznym programem i podrzucił do konta google podpinając do witrynki (naturalnie czasowo) to przynajmniej w przeciągu paru dni spowoduje zmianę index'ów.
Pzdr
P.s. Zapomniałem - Wyczyść całkowicie casch przeglądarki - i całą historię.
No i zerknij czy w przypadku innych przeglądarek dzieje się to samo.

vereb
16-08-2011, 12:37
404 przekierowałem na startową.
Pisząc o zmapowaniu strony masz na myśli stworzenie kompletnej mapy witryny i podpięcie do narzędzi dla webmasterów google? Czasowo tzn. na tydzień, miesiąc? Korzystam z SEF Service Map i poza paroma problemami trzyma się to kupy (największy problem miałem z poprawnym skonfigurowaniem komponentu z VM i z Artio). - myślisz że taka mapa wystarczy dla googli czy zrobić drugą, obszerniejszą?
Nie zauważyłem tego problemu w innych przeglądarkach więc rzeczywiście może być cache FF :)

p.s. jeszcze jedno - Jfrouter - w JED znalazłem informacje że dotyczy to stron wielojęzycznych. Jeśli mam stronę tylko w języku polskim to zastanawiać się nad instalowaniem? Podejrzewam, że chodzi o coś więcej ;) ale w dokumentacji nie znalazłem info do czego mógł by mi się przydać ten komponent.

p.s.2 - błąd 404 dalej wyskakuje - dodawana jest końcówka w adresie "?vmcchk=1" - tak jakby VM coś sprawdzał - ale co? koszyk?

Gall Anonim
16-08-2011, 13:20
Pisząc o zmapowaniu strony masz na myśli stworzenie kompletnej mapy witryny i podpięcie do narzędzi dla webmasterów google? Czasowo tzn. na tydzień, miesiąc? Korzystam z SEF Service Map i poza paroma problemami trzyma się to kupy (największy problem miałem z poprawnym skonfigurowaniem komponentu z VM i z Artio). - myślisz że taka mapa wystarczy dla googli czy zrobić drugą, obszerniejszą?
Ogólnie SEF Service Map jest bardzo ok, jednak dobrze jest po takiej zmianie wymusić "narzucenie" nowej mapy - komponentów bym nie ruszał, natomiast dodałbym wygenerowaną zewnętrznym programem mapę w xml (root) i zostawił ja na góra 10 dni (przy odrobinie farta index-y mogą ulec aktualizacji nawet w przeciągu 24 godzin, to jednak zależy od farta i pagerank-a witryny).
Pzdr
P.S. Jfrouter - Masz rację jednak jakoś tak mi się wydawało że wspominałeś wcześniej o rybce - sorki za zamieszanie

vereb
17-08-2011, 13:00
Dzięki, mapkę zaraz dodam.

Niepokoi mnie wyskakujący czasami błąd 404 o którym wspomniałem - tak jakby przeglądarka szukała konkretnego pliku HTML i nie znajdowała go na serwerze (wiadomo, że nie znajdzie ponieważ adres jest wygenerowany przez Artio i nie odnosi się do konkretnego pliku tylko do innego, starego adresu URL). W innych przeglądarkach (z czystym cache'm) problem też występuje - "Nie można odnaleźć pliku". Nie jest to błąd wewnętrzny komponentu/strony ponieważ komunikat wyświetlany byłby wewnątrz strony, a nie zamiast niej.

p.s. da się to obejść przez httaccess?

Gall Anonim - bardzo dziękuję za pomoc. Sugestia o wyłączeniu ciasteczek w konfiguracji VM to chyba strzał w dziesiątkę :) (chyba, bo narazie błąd nie wyskoczył- i oby tak zostało). Kolejny raz mi pomogłeś. :up:

---------- Post dodany 17-08-2011 o 12:00 ---------- Poprzedni post był 16-08-2011 o 13:46 ----------

Mam nowy problem (podobny więc nie zaczynam nowego tematu)- chodzi o to że przy wyszukaniu słowa w wyszukiwarce wyświetla mi wyniki poprawnie, ale po próbie kliknięcia w wyszukany produkt wyskakuje 404. Do linku produktu mam doklejoną zmienną, którą wyszukuje, czyli:
- wyszukuje jakąś frazę, np. "plus"
- otrzymuje listę produktów ze słowem "plus" w nazwie
- link wygląda tak: www.strona.org/list-all-products
- po kliknięciu w wybrany produkt wyskakuje 404, w linku mam: www.strona.org/poprawna-sciezka/nazwa-produktu-ze-slowem-plus.html?keyword=plus
- sciezka bez koncowego ?keyword=plus prowadzi do produktu, więc muszę usunąć wyszukiwaną zmienną z linka

Korzystam z:
- J! 1.5.22
- VM 1.1.4
- włączona obsługa prostych adresów
- ArtioJOOM SEF + ArtioJOOM VirtueMart SEF

Gall Anonim
17-08-2011, 17:02
Wiesz co - tak sobie myślę - wyłącz w głównej konfiguracji html
Czy mi się wydaje, czy się poprawiło?

vereb
17-08-2011, 17:19
:) działa, pół dnia na to straciłem. Już mi się w głowie kręci od klikania "Purge URL" i czyszczenia cache'a. Wielkie dzięki :).

Jest jeszcze jedna rzecz która nie daje mi spokoju- to już troche poza głównym wątkiem, ale dalej w temacie SEO i Artio. Chodzi o to, że mam kilka (może z 12) różnych menu które odwołują się to do artykułów, to bezpośrednio do kategorii, czy pozycji z VM. Zauważyłem, że czasami linki są dziwnie tworzone. Struktura jest niby wg hierarchii kategorii w VM ale nagle wskakuje mi pozycja z któregoś menu, tzn.:
- kategoria1>podkategoria1 - na stronie mam wyświetlone produkty z podkategori1, po kliknięciu w któryś z nich otrzymuje adres
- pordukt18>kategoria1>podkategoria1 (gdzie produkt18 to pozycja z menu bocznego odwołująca się do produkt18 z VM)
i inne podobne głupoty. W sumie dla googli to niewielka różnica, ale oglądający stronę może się pogubić.

Gallu- jeszcze raz dzięki :) piwo (nie jedno) Ci wisze.

vereb
24-08-2011, 11:24
Kolejny problem się pojawił- w momencie gdy klient składa zamówienie i przechodzi kolejne etapy nie może się cofnąć bo wyskakuje błąd 404... to juz pilna sprawa... próbowałem zmienić ustawienia ArtioSEF VM (tam są opcje czy stosować SEF do adresów z zamówienia, ale nie ma poprawy.

vereb
20-10-2011, 11:53
Z powyższym problemem poradziłem sobie umieszczając wszystkie etapy zamówienia w jednym kroku.

Problem na dzień dzisiejszy- zauważyłem że istnieje ścisłe powiązanie menu użytego w Joomli z generowanymi linkami przez Artio JoomSef - VM. Chodzi o to że jeśli gdziekolwiek w jakimkolwiek menu użyje jakiegokolwiek odnośnika do VM to wszystkie linki z JoomSef zmieniają się dodając ten prefiks z menu (czyli link do danej pozycji z menu) na początek ścieżki- wiecie, gdzie to się da wyłączyć? Która opcja za to odpowiada?

vereb
23-11-2011, 14:23
Poradziłem sobie rezygnując z umieszczania linku w jakimkolwiek menu bezpośrednio do VM - robie to za pomocą modułów.

Problem jaki zauważyłem dzisiaj (po lekkim odświeżeniu i update'cie strony) to złe wyświetlanie domyślnej strony (czyli strony głównej) - chodzi o to, że jeśli kliknę w menu np. w link NOWOŚCI a potem w link STRONA GŁÓWNA to ładuje się ponownie link NOWOŚCI (dotyczy to także innych pozycji menu - link zamiast do strony startowej prowadzi do obecnie wyświetlanej).

Prawdopodobnie mam coś źle ustawione w Artio JoomSef, ale nie wiem co. Link do strony z problemem: www.fiskalne.org (http://www.fiskalne.org)