PDA

Zobacz pełną wersję : Social na Joomli? Co można własciwie zrobić?



Dantes
16-08-2011, 13:10
WItam serdecznie!

Pozwólcie, że się przedstawię - Dantes. Miło mi, że jestem w środowisku prawdziwych kozaków Jooml:spoko:i. Ostatnio zgłębiam temat i kreuję parę pomysłów. Mam parę pytań odnośnie Joomli social.

Czy portal typu : cenzura (sorry za tematykę, ale chodzi mi o coś podobnego ale z zupełnie innej branży) mogą powstać na Joomli social?

Czy na Joomli social z pomoca programisty może powstać właściwie dowolnie wymyślony social? Czy jednak jakies zaawansowane projekty musza byc pisane od A do Z przez programistę?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. szukam równiez osób do współpracy w temacie ( ale o tym będize póżniej.

Pozdrawiam brać Joomlistów, będę tu teraz często gościł:).

Gall Anonim
16-08-2011, 13:41
Jak dla mnie to coś takiego aż się prosi o Sobi panie Dantejski Kozaku :D
Pzdr

PeFik
16-08-2011, 14:04
Rokse czy inny serwis społecznościowy zrobisz używając komercyjny komponent JomSocial (jomsocial.com) + spolszczenie można nabyć osobno, nie wiem tylko czy twoje kieszonkowe ci starczy na programistę, jakbyś chciał za dużo zmieniać.

p.s.
Rozśmieszył mnie twój wpis, ale wiadomo każdy ma swój styl przedstawiania się :)

---------- Post dodany o 14:04 ---------- Poprzedni post był o 14:01 ----------

p.s.
Zacznij od lektury książek (książki) :
1. http://helion.pl/ksiazki/serspo.htm (http://helion.pl/ksiazki/serspo.htm)
2. http://helion.pl/ksiazki/serspp.htm (http://helion.pl/ksiazki/serspp.htm)
- będziesz miał wstęp teoretyczny + lekko praktyczny.

Dantes
17-08-2011, 12:27
Dziękuję Panowie.

Do Gala: Sobi? Mogę prosić o wyjaśnienie skąd ten wniosek i czym to się różni od Joomli? Na czym mogą stać takie portale jak Roksa czy Odloty?

Do Pefik: Czyli Twoim zdaniem jednak JomSocial + spolszczenie+ ewentualnie programista. Co do moich "kieszonkowych" to musze Ciebie rozczarować ale jestem takim małym inwestorem który zarobione pieniądze chce przeznaczać na konkretne projekty. Ale pytam jaki może byc koszt full serwisu z komercyjny komponent + spolszczenie + programista?

Może był byś zainteresowany projektem w zamian za udziały w nim? Podejście z mojej strony jak najbardziej poważne. Jeżeli jesteś kozakiem w Joomli to możemy razem coś zrobić.

Dzięki za propozycje lektur ("edukacja głupcze!")

Robster
17-08-2011, 12:41
@Dantes zabawny z ciebie człowiek :D Przy piwku chciałbym z tobą posiedzieć :)

1. Wpisz w szukajkę forumową/Google "Sobi", to się dowiesz co to jest i czym "nie różni" się od Joomla.

2. Żaden profesjonalista nie wejdzie z tobą w układ "za udział w projekcie" :D Toż to jakieś herezje są :)

Dantes
17-08-2011, 12:45
ok, ok, Sobi to komponent do Joomli, o co tyle krzyku......zdarza się

Czemu żaden profesjonalista nie wejdzie ze mną w układ? Niby czemu? Nie jestem jakimś fantastą tylko człowiekiem twardo stąpającym po ziemi, który ma konkretny zamysł i pomysł. Również udzielał się na wielu marketingowych frontach. Jeżeli ktoś jest prawdziwy kozak i ma taką determinacje jak ja to pomysł wypali! Wszystko mam dokładnie przemyślane, w razie czego szukany jest inwestor.

A i nie za udział w projekcie ale za UDZIAŁY!!! Czyli mogę oddać 50% takiemu kozakowi-programiście. Czyli pół wartości sociala jest jego.

Robster
17-08-2011, 12:52
ALe tak, to każdy może napisać/powiedzieć :) Mam mega super pomysł, będą z tego miliony, ale na razie robisz za darmo, a podzielimy się zyskami w przyszłości :)
Owszem znajdziesz kogoś, ale na pewno nie będzie to profesjonalista. KOZAK gimbus lub KOZAK student bez doświadczenia, ale nie człowiek, który zna się na robocie i nie ma problemów ze zleceniami. Portale społecznościowe nie zarabiają na siebie przez pierwsze lata. Taka głupia NK, chyba po 2-3 latach zyski zaczęła przenosić, a i tak większość portalu trza było sprzedać firmie z północy, bo sami twórcy nie mieli środków na rozwój.

GOGOKOM
17-08-2011, 14:54
No to wchodzę twoja część do wyłożenia to na początek 50.000 PLN wpłacasz na konto pełne rozliczenie kosztów dostaniesz po uruchomieniu strony termin uruchomienia podam ci jak przedstawisz pomysł i twoje szczegółowe wymagania.
Twoje koszty pokrywają: pracę programisty, domenę, serwer dedykowany, reklamę w mediach, pozycjonowanie i nie gwarantują sukcesu że w ogóle ktokolwiek odwiedzi 50% twojej i 50% mojej witryny.
Pomyśl i pisz :)

Dantes
17-08-2011, 16:37
hhhmmm....zależy jakie kto ma priorytety. Jeżeli ktos myśli o grubszym temacie to moja opcja to normalna biznesowa propozycja...bez ryzyka nic nie ma. Ale jak ktyoś jest tylko wyrobnikiem a nie kreatorem....jego sprawa....

Co do tego co pisałeś o zarabianiu to jakieś - bez obrazy - nieporozumienie. Nie chodzi tyle o zysk co o potencjał....bo jeżeli inwestorzy zobacza potencjał to będą płacili za przyszły zysk, a więc tu obowiązują inne zasady niż na przykłąd w kiosku ruchu. Przypomnijmy , że grupon do tej pory nie ma zysku, a jest wart grube miliony...także widzisz. Inwestorzy płacą hajs za przyszłe zyski a nie bieżące....ABC biznesu się kłania
Pomyśl i pisz.....

palyga007
17-08-2011, 17:06
@Dantes

Oczywiście możesz zupełnie nie zwracać uwagi na to co, mówią Ci przedmówcy, ale może warto sobie usiąść i chłodno skalkulować parę rzeczy.

Po pierwsze (to oczywiście tylko moja subiektywna opinia)

Budowa jakiegoś wielkiego portalu społecznościowego na komponencie dedykowanym dla Joomla! to pomyłka.
Tam są potrzebne inne rozwiązania związane chociażby z bazami danych.

Czyli trzeba podążyć ścieżką aplikacji dedykowanej.

Napisanie czegoś co miałoby ręce i nogi a także spełniało wymogi bezpieczeństwa wymaga pracy kilku/kilkunastu osób.
Pisanie czegoś popołudniami "po robocie" mija się z celem.
Także kilka/kilkanaście osób pracujących "na etacie" to przynajmniej kilkadziesiąt tysiecy pln miesięcznych kosztów na wypłaty nie mówiąc już o wynajęciu biura sprzęcie komputerowym itp itd.

A co do inwestorów, to niestety polska nie jest krajem, w którym takowi "waliliby drzwiami i oknami".
Oczywiście chcącemu nie dzieje się krzywda i życzę Ci powodzenia.

PeFik
17-08-2011, 20:08
Zatem sugeruje, otworzyć notatnik opisać swój pomysł i zgłosić go w konkursie startupów "Start with e-nnovation".

Zgłoszenie należy przesłać do 28 sierpnia 2011 roku poprzez formularz na stronie: e-nnovation.pl/contest_project (http://e-nnovation.pl/contest_project/)
Autor najlepszego pomysłu otrzyma 10 000 euro, które będzie mógł wykorzystać na dowolny cel.

Bo tak, to wole konkretne kwoty, niż wchodzić z kimś w spółki, kogo nie znam.

bogdanbojarski
17-08-2011, 22:44
Sobi2 to komponent to tworzenia wszelkiego roszaju rozwiązan katologowych. Jest to prymarnie katalog firm, ale ze względu na elastyczna budowe, można z tego zrobić wszelaki katalog, np ogloszeń ksiażek, repozytorium (patrz. pliki.joomla.pl) Można stworzyć nawet pseudospołecznościowe profile anonsowe typu roksa.pl. Pisze niefachowo "pseudospołecznościowy" bo nie obejmuje on realcji między użytkownikami i taki wpis nie jest profilem właściwym dla Joomla. Taki portal Jak odloty to prawdopodobnie cos autorskiego, albo socialo lub też inne rewelacyjne rozwiązanie. W każdym razie do pokazania fotek w anonsie nie trzeba strzelać z armaty, używając jomsocial. Czyli generalnie Gall Anonim ma rację.

GOGOKOM
18-08-2011, 08:36
@Dantes hm ABC Biznesu. Skoro to taki dobry biznes a moja chłodna szybka kalkulacja cię zabiła, a masz POTENCJAŁ to proszę Cię nie szukaj łosi na tym forum tylko idź do urzędu pracy albo do UE ze swoim projektem po dotację zleć to komuś za kasę a nie obiecuj gruszki na wierzbie i udziały w super projekcie.
Poszukaj na tym forum takich jak ty to już wielu propozycje takie składało.
Nie podcinam ci skrzydeł ale realnie podchodzę do sprawy jak byś był konkretny to nawet na tym forum znalazł być chętnych ale źle zacząłeś a tu już kłania się PSYCHOLOGIA. Więc jak chcesz cokolwiek osiągnąć zacznij nie tylko czytać ABC Biznesu i zmień język bo kto poważnie potraktuję kogoś kto operuje podwórkowym słownictwem, no chyba że chciałeś dostosować zgodnie z zasadami j. polskiego słownictwo do rozmówców TO SIĘ POMYLIŁEŚ.
Jak już ci napisałem POMYŚL I PISZ :D

Gall Anonim
18-08-2011, 09:52
@GAGOKOM no i w efekcie kolega @Dantes zniknie i pojawi się na forum powiedzmy od jutra @Tesdan, myślę że skutecznie kolegę przekierowałeś.

@Dantes - zasadą podstawową ekonomii jest to iż towar jest wart tyle ile klient jest w stanie za niego zapłacić - cała reszta ekonomii to pochodne tego stwierdzenia i obserwacje zachowań społecznych na informacje.
Jak widać - inwestorzy tutaj ewidentnie nie są zainteresowani Twoim pomysłem - naturalnie Wiem iż w Twoim mniemaniu pomysł jest tak fantastyczny że boisz się nim podzielić aby Ci ktoś go nie ukradł i co więcej całkiem możliwe że taki jest - ja tego nie wiem - nie znam pomysłu - ale niestety abyś wszedł z kimś w spółkę będziesz musiał tak czy inaczej się nim podzielić i podjąć ryzyko (drugie prawo ekonomii/biznesu - podstawowym kosztem przedsiębiorcy jest ryzyko które musi ponieść). W innym przypadku pomysł wyląduje na półce i obrośnie kurzem a w przeciągu roku lub dwóch ktoś inny też na niego wpadnie i to zrobi - a Ty będziesz mógł co najwyżej popsioczyć. Reasumując: Może faktycznie skorzystaj z rady @PeFik-a ponieważ kto wie czy to nie najlepsza rada jaka tutaj padła, ze swojej strony dodam z lekką złośliwością - Jak nie wypali Ci "Start with e-nnovation" to zawsze pozostaje DRAGONS' DEN (http://jakzostacmilionerem.biz/zgloszenie).
Z uszanowaniem.
Gall Anonim

Dantes
18-08-2011, 11:38
Dziękuję Przyjaciele za wszystkie głosy. Nawet jak część była złośliwych to i tak była w nich merytoryka.

Więc uporzadkujmy trochę wiadomości. To jakie możliwości ma Joomla Social? Jakiego typu fikołki mozna na niej robić? Jakiego typu social zrobić?


Teraz w kwestii Roksy i Odlotów (swoją drogą jakoś koledzy Joomliści od razu byli mocno w temacie:DD - ...ale stawianie portali i stron na Joomli to też pewnie jakiś stres, który trzeba jakoś odreagować:):):)) a więc Roksa jest na komponencie Sobi a Odloty pisane od A do Z przez programistę?I teraz moje pytanie czy gdyby tych panienek na Roksie było powiedzmy 5 razy więcej to Joomla by sobie z tym poradziła????

Co do mojego sociala to pewnei macie racje, ze jest to juz duże i ogromne przedsięwzięcie. I boje się, ze nawet 40 tys z unii by nie wystarczyło aby opłącać programistów:(

A w wracając jeszcze do portali z paneinkami, to jaki może być koszt uruchomienia takiej Roksy? Czy tu maczał palce jakis profesjonalny programista czy to raczej na dostępnych modułach wszystko???

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam całe środowisko.

Gall Anonim
18-08-2011, 12:00
Kolego,
po pierwsze nie widzę aby ktokolwiek napisał że jeden lub drugi serwis jest postawiony na Sobi, natomiast zostało napisane że jeden i drugi da się spokojnie na zasadzie płatnego dodawania ogłoszeń za pomocą Sobi spokojnie stworzyć - jedynym ograniczeniem jest bodajże brak dodatku obsługującego polskie systemy płatności dla SobiPro - albo nie wiem o tym że jest (do Sobi2 jest taki dodatek o ile mi wiadomo stworzony, a więc możliwy do zakupu).
Nie bardzo łapię z czym Masz problem i skąd te cyniczne uśmieszki odnośnie znajomości tematu portali erotycznych, to że niby nigdy nie Byłeś na stronach związanych z seksem i erotyką - ot i ciekawostka wobec tego skąd przykłady i chyba pomysł. Uważam że to jak najbardziej naturalne i jeżeli którykolwiek z obecnych tutaj Panów napisze że nigdy na takiej stronie nie był niechaj rzuci we mnie kamieniem - ja byłem, a szczerze mówiąc raczej zaniepokoiłoby mnie gdyby ktoś napisał że nie był i to niezależnie od orientacji - bo to już byłby raczej stan którym powinni zainteresować się lekarze.
Pzdr
P.S. Właśnie wlazłem na jeden z tych portali aby odpowiedzieć na twoje pytanie o to czy Joomla i n.p. Sobi obsłuży taką ilość ogłoszeń - więc odpowiadam - nawet jeżeli będzie dziesięciokrotnie więcej to tak.

Dantes
18-08-2011, 12:07
oojj takie tam żarty......................każdy facet ma taki dzień w życiu, że sobie myśli: o nic się nie musze martwić wszystko zapłacone:):) roksa i odloty to nie powiem....oferta szeroka......ale wracając do tematu

Dziękuje Galu za zbadanie tematu. I prosze o Twoje zdanie....Gdybyś miał robic tego typu serwis to wybrałbys Sobi czy JoomleSocial?

Jak sadzisz jakie mogą być orientacyjne koszty?

P.S Takiego człowieka jak Ty widziałbym w swojej ekipie

Gall Anonim
18-08-2011, 12:23
Raczej oczywiste powinno być z moich wypowiedzi że użyłbym SobiPro,
Koszty zależą od tego kto by to robił.
Jeżeli Ty to:
Koszt SobiPro wynosi minimum TUTAJ (https://shop.sigsiu.net/index.php?category_id=17&page=shop.product_details&product_id=32&Itemid=21&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=76)
Koszt stworzenia rozszerzenia do SobiPro obsługującego polskie systemy płatności jest mi nieznany - pytaj innych
I prawdopodobnie jakieś 1000 godzin pracy i nauki równocześnie za nim dobrze rozgryziesz temat.

Ogólnie dzięki za zakamuflowaną propozycję - zawsze to jakiś komplement :) - jednak nie jestem zainteresowany
- po pierwsze ten zakres tematyczny jest tak popularny że niezależnie od pomysłu ryzyko inwestycji jest jak dla mnie zbyt duże - nie czuję tutaj blusa.
- po wtóre moje pomysły - jako że są moje :) bardziej mi się podobają - czyje są lepsze - czas pokaże.
Mam nadzieję że jak Twój wypali to za wskazówki przynajmniej Jasia Wędrowniczka Zasponsorujesz :D
Z uszanowaniem.
Gall Anonim

Dantes
18-08-2011, 12:28
dzięki, a jezelibym to zlecił komuś to ile by to mogło kosztować? Ile np. Ty byś za to wziął?

Ja mam dwa projekty: jeden to właśnie coś ale Roksa ale inna branża a drugi to duży i prężny social.

Nie wiem czy jest sens abym się uczył technicznie Joomli mi wystarczy abym wszystko rozumiał i znał możliwości...a to już jest potęzna nauka i wielka wiedza.

Gall Anonim
18-08-2011, 12:37
Nawet jeżeli bym się podjął stworzenia czegoś takiego to na 100% nie podam tej ceny w publicznym wątku forum, a szczerze mówiąc wątpię aby ktokolwiek to zrobił.
Więc daj to do działu zleceń - z linkiem do tego wątku bo dosyć obszernie jednak opisane zostało zagadnienie co do Twoich oczekiwań i zobacz jakie oferty Ci spłyną - najlepiej z marszu napisz że ma być to zmodyfikowana "kalka" witryny odloty lub roksa.
Pzdr
P.S. Jak Szacujesz godzinę swojej pracy, ale uczciwie? :D Przemnóż przez 1000 godzin o których napisałem podziel przez dwa i szukaj zleceniobiorcy :D

PiotrWrona
18-08-2011, 16:58
"Kolega" pisze tu o dwoch pomyslach na biznes. Jeden to super tajny portal spolecznosciowy. W tej kwesti polecam nasza rozmowe w temacie o licencji jomsocial i lekture o histori portali spolecznosciowych spod znaku google. Przekonasz sie ze nie ma czegos takiego jak pewny biznes.

W kwesti drugiego pomyslu polecam sprawdzic spolecznosc joomla.org tam jest 7tys. userow na jomsocial. Inna kwestia sa pieniadze jesli nie masz kasy na programiste to tym bardziej nie masz kilku set tys. na reklame a bez tego g...o

Jest masa inkubatorow i dotacji polecam przygotowac biznesplan projekt itp. Pomysl to malo.

bogdanbojarski
18-08-2011, 22:13
E tam, mam wrażenie, że ktoś naoglądał się Social Network.

palyga007
18-08-2011, 22:21
To już wiem skąd ten mój sceptycyzm. Nie oglądałem...

PeFik
19-08-2011, 08:18
Jak zrobić NK,FB nie wydając ani zł na Joomla! na oprogramowanie.
Odpowiedź : da się, ale trzeba mieć talent programistyczny :lol:

max-301
19-08-2011, 08:29
Wnioskując z tego co piszecie to CB raczej nie nadaje się do tego? Ale właściwie dlaczego?? Za cienkie?
Nie obsłuży dużej liczby userów czy raczej za dużo pluginów trzeba instalować żeby zintegrować z innymi komponentami.
Jakie macie zdanie na temat CB. Tylko dla amatorskich portali czy raczej coś większego można na tym postawić??

Gall Anonim
19-08-2011, 09:00
Jak zrobić NK,FB nie wydając ani zł na Joomla! na oprogramowanie.
Odpowiedź : da się, ale trzeba mieć talent programistyczny :lol:
A ja mam inne rozwiązanie :podstep:
Wystarczy sklonować sobie PeFik-a :lol:

PiotrWrona
19-08-2011, 09:02
a co masz na mysli piszac "cos wiekszego"? 100, 1000, 1000 000 userow?

CB jesest dobrym komopnentem na male lokalne spolecznosci- tak samo js. wiec nie postawis na nich drugiego fb ale spolecznosc dla klubu szachowego jak najbardziej

Gall Anonim
19-08-2011, 09:10
@max-301
Kilkanaście, tysięcy zarejestrowanych użytkowników obsłuży bez problemu (takie witryny znam)- a jak Będziesz miał więcej zarejestrowanych i aktywnych to znajdzie się zapewne też i kasa aby coś innego użyć.
Pzdr

max-301
19-08-2011, 09:11
tak pytam bo jakieś pół roku temu wpadła mi w ręce płytka z prezentacją Joomli i zacząłem coś tam dłubać. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia to od zwykłej strony przez forum doszedłem do CB i GroupJive. Do tego AUP i wiadomości PM i tak sobie myślę gdzie dalej iść. I czy w ogóle iść dalej. Userów nie mam dużo (będzie ze 20 hehe) bo jakoś nie mam potencjału na rozdmuchanie serwisu. Tak coś hobbistycznie dłubię.

Raczej chodzi mi o zalety pod kątem technicznym.
Czyli upraszając (pewnie dość znacznie) CB to darmowa zabawka dla portalu klasy 5D z podstawówki (no może całej szkoły). A JoomSocial coś poważnego dla prawdziwych mężczyzn. ??

PeFik
19-08-2011, 09:14
A zapomniałem dodać, twórca FB studiował na Uniwersytecie Harvarda (http://pl.wikipedia.org/wiki/Harvard_University)
/widać to nawet na filmie, nawet fragmenty pokazywały jakie miał zajęcia o czym /

Twórcy NK to student Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego i studenci Politechniki Wrocławskiej.

...jakieś pytania?

max-301
19-08-2011, 09:21
a grają jeszcze w kinach Social Network? Może potraktuję to jako film instruktażowy :).
@gall dzięki podtrzymanie na duchu bo już myślałem że bawię się zabawką dla dzieciaków. Kto wie może kiedyś na tym zarobię. Na razie to forma spędzania wolnego czasu (wiem wiem niezbyt zdrowa) i jakoś mnie odstresowywuje.

PeFik
19-08-2011, 09:24
Mała społeczność = fajna i rozwijająca zabawa
Duża społeczność = stres i presja

CB i JS nadają się do pierwszego, więc Max-io spoko.

max-301
19-08-2011, 09:32
Duża społeczność = stres i presja

no i sztab informatyków żeby to ogarnąć jak się posypie. Ja tymczasem szukam spolszczenia do GJ ale coś myślę że sam będę to rzeźbił.

See you soon in other topics.

Dantes
19-08-2011, 21:43
---------- Post dodany o 20:43 ---------- Poprzedni post był o 20:36 ----------

Witam Przyjaciele!

Ja nie naoglądałem się Social Network ...patrzę na sprawę realnie....a social to teraz na topie jest, ja mam pomysł bardzo przemyślany...i realny

Panowie powoli wyłania mi się ekipa...ja, Pefik, Gall i Max, który widac, że jest młodym, głodny wilkiem......razem możemy coś zdziałać....propponuję spotkanie on-line...

palyga007
19-08-2011, 22:00
a social to teraz na topie jestMoim zdaniem szczyt popularności to już raczej ma za sobą i ja bym nie zakładał, że nagle nastąpi jakiś zwrot.
Oczywiście portale typu fb czy też n-k(ta chyba ostatnio notuje dość duże spadki "odwiedzalności" - źródła nie podam nie pamiętam gdzie czytałem) maja już w pewnym stopniu ugruntowaną pozycję "rynkową" ale i tam dały się zauważyć pewne zmiany.

Ci, którzy byli na n-k prawie od samego jej początku, doskonale zdają sobie sprawę jak daleko różni się on obecnie* od tego czym był na początku.
Portale społecznościowe stają się maszynką do zarabiania pieniędzy na "pokemonach".

Ekipa Ci się wyłoniła. Ech, aż jestem Ciekaw co Ci ta "ekipa" odpisze.

Tylko, żeby ten młody głodny wilk z nie padł z braku pożywienia..

*konto skasowałem 2 lata temu, ale nie podejrzewam żeby portal ten wrócił na "właściwe tory"

max-301
20-08-2011, 00:57
heh, w końcu ktoś mnie młodym widzi. No i dzięki za uznanie i zaproszenie do project teamu. Ja muszę, wróć, nie muszę. Chcę! dokończyć to co teraz rzeźbię w oparciu o CB. Co potem, nie wiem jeszcze. Pewnie kiedyś trzeba będzie zacząć zarabiać bo dzieci nakarmić trzeba.

Prawdę mówiąc patrząc teraz na NK to jak piszę @palyga007 faktycznie nie jest tą NK jaką ja pamiętam. Było to kilka lat temu kiedy tam byłem, nawet nie pamiętam ile. Potem jak zaczęła się komercjalizować jakoś mnie zraziła do siebie. Ale pytanie czy to źle?? Moim zdaniem tak bo o ile mogę zrozumieć jakiś migający banerek z reklamą to kupowanie gąbek, gwiazdek czy wspomnianych pokemonów jest lekkim rozjazdem z tym do czego miała służyć. Ciekawy jestem tylko czy twórcy NK doszli z czasem do tego że można tak zwiększyć dochody czy mieli już taki zamiar na początku. A na FB nie umiem się poruszać, jestem tam ale jakoś nie wiem co i jak. Za to moje dzieci owszem.

A do interesów to ja głowy nie mam. Te moje robótki to raczej hobby które daje wiele frajdy i gdzieś mnie tam rozwija. No czasem popełnię jakąś prostą stronkę znajomym bardziej za "piwo" niż prawdziwe pieniądze. Napisz coś więcej @Dantes bo jak na razie to wiemy niewiele więcej niż wspomniane portale z kategorii XXX.

Co do pomysłów to jakieś pół roku temu za namową bliskiej osoby postanowiłem zbudować portal społecznościowy dla pewnej branży. Podobno była luka ale w miarę jak zacząłem się angażować, robić, czytać, szukać to okazało się że internet jest zapchany także w tej branży. No więc jak się przebić, wypromować we własnym zakresie i zdobyć docelowa grupę? Sukces to determinacja (40 %), wiara w odniesienie zwycięstwa (30 %) i pieniądze (30 %). Szacunki wzięte z mojej głowy i pewnie osoby które wdrożyły już wiele projektów poprawią mnie w tym. Mi zabrakło 20 % determinacji i 30 % pieniędzy. No ale to chyba nie jest tak najgorzej bo 50 % mam. Tylko że sukces to chyba zero-jedynkowo się mierzy. Albo jest albo nie ma. Połowa sukcesu to jakby nie było zwykła porażka.

Sorka za OT ale tak sobie siedzę przy ciemnym czeskim piwku, w tle Maryllion sobie gra. I czy nie jest pięknie?? Po co stres, gonitwa za pieniądzem? No tak zobowiązania, kredyty. Zapomniałem o tym. No i co @Dantes, dalej uważasz że jestem dobrym materiałem na partnera do biznesu??

P.S.
Mam już Social Network, dzisiaj już za późno ale jak wstanę (też dzisiaj) to sobie obejrzę. Może będę mądrzejszy i zmieni mi się pogląd na pewne sprawy. Trzeba być otwartym. A tymczasem życzę wszystkim dobrej nocy i pomysłów

PiotrWrona
20-08-2011, 08:36
DANTES musisz zrozumiec ze era wielkich portali trwa od kilku lat i dzieki temu portale typu fb czy nk zdobyly pozycje liderow na wlasnych crynkach. Najlepszym przykladem proby wejscia na rynek jest google plus portal z 200milionami potencjalnych userow z gmail i pewnie tyle samo na inwestycje i reklame.

Dzis jest sens budowania spolecznosci wokol produktow i uslug ale taki social to tylko kilka tys. userow a na tym nie zarobisz milion

juz widze jak ta twoja ekipa pracuje miesiacami nad drugim fb tylko dla tego ze obiecales im miliony

gabriel8822756
19-10-2011, 13:56
max-301 też dłubie na CB może podzielisz się tym co zrobiłeś bo będę szczery ze mi to strasznie opornie idzie a nie chce zmieniać teraz komponentu bo juz troche zrobiłem, cholera jestem w kropce. Zaznacze też że robie lokalówke drugiej NK nie stawiam :)

max-301
19-10-2011, 14:09
w stopce adres, zaloguj się i zobacz co tam jest z zakresu CB (dane na PW wyślę), czy to dużo czy mało nie wiem, nie mam porównania. W razie jakbyś miał pytania...

gabriel8822756
19-10-2011, 14:29
Nie bądź skromny, jak dla mnie fajnie to wygląda od strony usera i rozbudowane tez trochę jest.
U mnie problem powstał taki iż po kliknięciu w profil na liście użytkowników zamiast przenosić mnie do danego profilu przenois mnie na spis userów.

max-301
19-10-2011, 14:39
skromność to dobra cecha :). może i fajnie ale fajnie ale mi się już opatrzyło i mam ochotę wszystko pozmieniać, ale to już na spokojnie. Podaj stronę to zobaczę. Jak nie ja to może ktoś inny od CB pomoże. Bez strony cięzko.

gabriel8822756
19-10-2011, 14:46
już sobie poradziłem. Moja rada nie patrz na nią przez kilka dni ( jeśli tak możesz ) wtedy wszystko ci się ułoży. dla mnie jest prosto czysto i przejrzyście a chyba tak ma być.

kurtz
09-11-2011, 12:41
niestety, ani jomsocial, ani cb ani cokolwiek innego nie nadają się do stworzenia start-up'u typu social network. w czasach kiedy startowały sieci 2.0, były to jedyne narzędzia, baa - fora internetowe inicjowały boom.

dzisiaj w dobie technologii wybiera się wysoce zorientowane na ruch nie koniecznie systemy dedykowane, ale na pewno profesjonalne. to nie są czasy kiedy funkcjonalność pisze się od podstaw, ponieważ każda firma technologiczna takie moduły ma w zasobach. dlatego czas wykonania serwisu typu social network trwa od 4 - 6 miesięcy włącznie z testami. to rozwiązanie pozwala na inwestycję rzędu 100 000 a nie 1 000 000 polskich złotych i ogranicza ryzyko inwestycyjne.

co do aniołów biznesu. kiedyś w forum wspominałem, polskie venture capital i fundacje zrzeszające aniołów biznesu przeinwestowały w start-up'y nie posiadające potencjału. w zasadzie każdy zorientowany jest na porażkę, ponieważ w zakresach tematycznych i usług nie da się wymyślać już nic innego, bardziej innowacyjnego. fundusze vc utopiły pieniądze, projekty istniały rok agregując max 2 000 RU. to nie jest łakomy kąsek dla nikogo, kto chciałby inwestować w projekty it.

reklamodawcy nie popatrzą na serwisy z 2000 użytkowników, bo to nie przekłada się na kampanię. zakładając 10 % aktywność takiej kampanii to raptem 200 odsłon zakończonych interakcją.

co do sektora usług w chmurze, myślę, że tutaj również nie da się wymyślać niczego co mogłoby zaskoczyć. jedyną szansą wydaje się commerce, ale commerce musi i będzie coraz bardziej innowacyjny, bo jedynie interakcja pomiędzy systemem commerce, a jego użytkownikami jest w stanie zatrzymać obecnych i agregować poprzez nich kolejnych rozproszonych.

chyba tyle jeśli chodzi o społecznościówki.

Dantes
09-11-2011, 13:14
dzięki Kurtz za trafne wyłuszczenie tematu...podziwiam Ciebie za wiedzę

andrzej61
03-12-2011, 23:03
Czyżby temacik przycichnął? Nikt nie wierzy w wielki biznes pod Joomlą? Czyli wiara tylko w "wielkie firmy". A często to też banda leni jest i złodziei. Bo na przykład jak Linux bez firmy się rozwija. W Polsce to są zasady "od kogo jesteś". Masz tatusia gdzie trzeba to jedziesz. Nagle rzekomo z dnia na dzień wystrzela coś niby spontanicznie i niby się przebiło przez "Wolny rynek". Hehehe !!!

kurtz
14-12-2011, 08:41
andrzej61 ja bardzo chętnie ustosunkuję się do głębi twoich myśli, pod warunkiem, że będzie do czego.