PDA

Zobacz pełną wersję : ...Not Found The requested URL /installation/index.php was not found on this server..



alja9
16-08-2011, 17:28
Witam Wszystkich i proszę o ewentualna pomoc czyli podpowiedź.
Instaluje Joomla_1.5.23-Stable-Full_Package na płatnym serwerze (http://www.jn-hebergement.com/) za pomocą FileZillaClient i wszystko idzie dobrze do skończenia instalacji, kiedy to po usunięciu/zmianie nazwy katalogu installation, powinnam przejść do panelu admina.
Niestety, tak się nie dzieje a wyświetla mi się komunikat:
Not Found The requested URL /installation/index.php was not found on this
server"
Jeśli z kolei nie usunę katalogu installation, powracam do początku instalacji.
Sciagnelam paczke z Joomla_1.5.23 ponownie, ale rezultat jest ten sam, tymczasem na MoV'Amp dziala bez zarzutu: po istalacji pojawia mi sie okno dialogowe do panelu admina.
Gdzie może tkwić błąd?

Bazyl
16-08-2011, 17:43
Witaj,

To pierwsza strona na tym serwerze?
Może coś z cache?

alja9
16-08-2011, 17:48
Właśnie nie pierwsza, a poprzednia spisuje się bardzo dobrze. Czyściłam cache, ale tez nie działa. Komunikat jest taki sam: nie widzi pliku na serwerze.
dziękuję Bazyl za odzew :)

neo_fox
16-08-2011, 18:22
Prawdopodbnie instalator nie dał rady utworzyć pliku configuration.php (o czym pewnie także informował)

alja9
16-08-2011, 18:41
Dziękuję za odpowiedź :)
tak i chyba właśnie odkryłam dlaczego: otóż ta wersja Joomla potrzebuje PHP 5.3 a ja mam tylko 5.2.
Musze wiec znaleźć starszą wersje Joomla, która zadziała z PHP 5.2 mojego serwera.

neo_fox
16-08-2011, 18:43
Joomla! nie wymaga PHP 5.3

W czym masz problem napisałem powyżej

alja9
16-08-2011, 18:56
To już nic nie rozumiem - przyznaje.
Po instalacji, pokazuje mi się treść pliku configuration php, wiec tworze taki plik i wrzucam go do katalogu httpdocs
ale rowniez nie działa..
Chociaz... przyszło mi do głowy, ze może ja go źle zapisuje - lecę sprawdzić - dziękuję!

neo_fox
16-08-2011, 18:59
Skoro Ci pokazuje treść tego pliku tzn że, jak pisałem powyżej, nie może go sam utworzyć.
Prawdopodobnie dlatego że katalog w którym masz Joomla! jest niezapisywalny.

alja9
16-08-2011, 19:24
Radek - jesteś skarbem! Nie przyszłoby mi do głowy w tej pięciolatce, ze mogę zmieniać prawa dostępu PRZED instalacją !
Dziękuję bardzo - hula :lol: