PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek płatny dostęp do artykułu



haker_94wz
17-08-2011, 18:21
Witam!

Szukam dodatku do joomli 1.5, który by pobierał opłaty za dostęp do określonego artykułu zastrzeżonego tylko dla osób, którzy wykupili abonament. Szukałem na extensions joomla, ale znalazłem tylko dodatki, w których płatności obsługuje paypal. A mi by zależało, żeby można było dodać nowe metody płatności, bez ingerencji w kod tak jak to jest w virtumart. Czy istnieje taki dodatek? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Albo może jest to jakoś możliwe w virtuemart? Proszę o pomoc, gdyż jestem początkujący i szczerze nie mam pomysłu jak takie płatności zorganizować. Gdyby ktoś mial pomysł może jak inaczej to zrobić to także proszę o pomoc. Bardzo docenie każdą pomoc. Pozdrawiam

GOGOKOM
18-08-2011, 08:11
A szukałeś na forum temat był poruszany wielokrotnie.
słowo na dziś np. "atom"
Poza tym jak ktoś chcę zarabiać a nie wie jak to albo szuka i czyta albo zleca.

haker_94wz
18-08-2011, 12:31
Szukałem na forum ale to co podałeś to są tylko płatności przez sms a mnie interesują przelewy. Jakiś inny pomysł?

GOGOKOM
18-08-2011, 12:58
http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/payment-systems

a google wyłączyli http://www.google.pl/search?q=jak+wykona%C4%87+p%C5%82atno%C5%9Bci+w+jo omla&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

jak nie znajdziesz to poszukaj w dokumentacji dostarczanej przez firmy proponującej takie usługi

haker_94wz
18-08-2011, 13:53
Na extensions nie znalalzłem odpowiadającego mi systemu płatności. Wiele jest tam dodatków, które pobierają opłaty za dostęp do artykułu, ale prawie wszystkie obsługują tylko paypala. Jeżeli by się chciało dodać jakiś nowy system to trzeba mieszać w kodzie, a szczerze powiedziawszy ja nie za bardzo umiem programować w PHP. Pytałem tylko czy istnieje może jakiś dodatek, w którym można było, bez ingerencji w kod, dodać nowy system płatności tak jak to jest np w virtumart. Patrzyłem dokumentacje techniczną na stronie płatności, tam znaduje sie przykladowy skrypt do odbierania i wyslania danych na serwer. Gdybym sam chciał zmieniać kod jakiegoś dodatku, aby obsługiwał inne płatności zajeło by mi wieki. Dodam, że płatności jakie chciałbym zaimpletować to transferuj.pl Jakiś pomysł czy zostaje mi tylko zlecenie komuś wykonanie skryptu?

GOGOKOM
18-08-2011, 14:51
a wpisałeś chociaż transferuj.pl w wyszukiwarkę forum

haker_94wz
19-08-2011, 12:34
Wyobraź sobie, że wpisałem, ale nie znalazłem nic ciekawego. Nie musisz być taki szyderczy.

zwiastun
19-08-2011, 13:35
wpisałem, ale nie znalazłem nic ciekawego
A co jest ciekawe dla Ciebie? Obsługa 38 metod płatności Ci nie odpowiada? Za malo?
Nic ciekawego Na JED? Nic ciekawego w wyszukiwarce Google? Nic ciekawego na stronie transferuj. pl? Nic nie znalazłeś tutaj na forum.
Może w takim razie napisz do PB?
Wybacz, ale chyba jesteś tak bardzo początkujący, że jeszcze sam nie wiesz, czego chcesz.

haker_94wz
19-08-2011, 13:40
Jakie 38? Moze w virtumarcie, a ja przecież pisałem, że nie chodzi mi o virtumart. Jakbyś czytał dokładnie to byś nie musiał takich złośliwych uwag pisać.

zwiastun
19-08-2011, 14:01
http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/paid-membership-a-subscriptions
Tam pewno też nie ma nic ciekawego!

haker_94wz
19-08-2011, 14:05
Na extensions nie znalalzłem odpowiadającego mi systemu płatności. Wiele jest tam dodatków, które pobierają opłaty za dostęp do artykułu, ale prawie wszystkie obsługują tylko paypala. Jeżeli by się chciało dodać jakiś nowy system to trzeba mieszać w kodzie, a szczerze powiedziawszy ja nie za bardzo umiem programować w PHP. Pytałem tylko czy istnieje może jakiś dodatek, w którym można było, bez ingerencji w kod, dodać nowy system płatności tak jak to jest np w virtumart.

Na pewno czytałeś to co napisałem wyżej? Szukałem właśnie w tej zakładce co mi podałeś. Jeżeli jest tam dodatek, który już obsługuje płatności transferuj.pl albo można dodać do niego nową płatność bez ingerencji w kod to przepraszam, ale ja takiego nie widze i dlatego pytałem o taki dodatek.

zwiastun
19-08-2011, 14:12
Tak, jest. I nie jeden (nie płatności transferuj.pl - tylko różne metody płatności; np. AEC, OSE).
I przyjmij z łaski swojej do wiadomości, że jeśli ktoś Ci udziela jakiejkolwiek podpowiedzi, to po to, abyś skorzystał. Dziękować nie musisz, ale od niesympatycznych uwag bądź łaskaw się powstrzymać. Czytać umiem, nauczono mnie jeszcze w szkole podstawowej.

PS Dodawanie obsługi nowych systemów płatności w jakimkolwiek systemie nie obywa się "bez grzebania w kodzie". Rzecz tylko w tym, kto i kiedy grzebie. W niektórych przypadkach pogrzebano wcześniej (np. virtuemart) i opracowano rozszerzenia dodające różne metody płatności.