PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie strony za pomoca Akeeba Backup - problem z rozpakowaniem strony



zir
17-08-2011, 20:35
Witam,
stowrzylem strone na domowym serwerze xamppa i teraz chce ja przeniesc na live server. Uzylem w tym celu Akeeba Backup - wyexportowalem plik backupu, skopiowalem go na docelowy serwer i uzylem kick starta, zeby to wszystko wypakowac. Nie bylo zadnych bledow, ale gdy wychodze na strone to otrzymuje komunikat

Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.
Probowalem tez unizpem (funkcja php taka) - efekt jest dokladnie ten sam.
Da rade z tym jakos powalczyc?
Dodam ze czytalem dokumentacje kickstarta i akeeby i tego problemu w nich raczej nie ma.

souacz
17-08-2011, 21:49
Rozpakuj plik na komputerze za pomocą programu akeeba do rozpakowywania i sprawdź czy masz wszystkie katalogi. Może wada pliku kopii....
Ale zaznaczam, ze strzelam w ciemno...

Sent from my NaviTablet using Tapatalk

Gall Anonim
17-08-2011, 23:24
Spróbuj od zaplecza dać wykrywanie.

zir
17-08-2011, 23:30
On jest już wykryty - widzę go w menedżerze szablonów, więc jest okej.
Plik też jest dobry - spokojnie zrzuciłem tą stronkę do innego folderu na localhoscie właśnie z tego pliku i nie było problemów.

wydaje mi się, że coś może być nie tak z samym serwerem, ale nie wiem jak się za to zabrać.

Da rade przenieść stronę w jakiś inny sposób? zrobienie świeżej instalki joomla i kopiowanie niestety odpada;]

souacz
17-08-2011, 23:42
Może uprawnienia plików i folderów na serwerze...

Inna opcja to ręczne przeniesienie plików przez ftp, eksport i import bazy danych plus zmiany wpisów w configuration.php

Sent from my NaviTablet using Tapatalk

zir
18-08-2011, 00:04
Trochę poczarowałem i okazuje sie, że problem leży w moim szablonie. Co jest mega dziwne, bo on spokojnie działa u mnie na dysku ;/
Zmieniłem jego nazwę i zainstalowałem od nowa - teraz nie mam już problemu z powyższym komunikatem. Teraz problem jest taki, że zamiast strony głównej (w rezultacie każdej z podstron też) jest po prostu pusta strona- dosłownie 0 kodu. Joomla dobrze zainstalowała szablon, widzi go, mogę nawet podejrzeć kod przez panel administratora. Ale strona kompletnie się nie wyświetla. Co robię źle?

edit:
no to już wiem, że sigplus źle działał - interesujące. Ale to już chyba na inny temat.

Podsumowując:

problem rozwiązała zmiana nazwy szablonu.