PDA

Zobacz pełną wersję : błąd przy uruchomieniu kickstart



erper
18-08-2011, 14:26
Witam,
Mam problem z instalacją strony sklepu (Joomla +VM). Przy próbie rozpakowania i instalacji kopii otrzymuję komunikat o błędzie: Parse error: syntax error, unexpected T_CLASS in /home/rgsport/devilstuff/kickstart.php on line 972.

Na serwerze jest wersja PHP 5.2.9 więc tu nie powinno być problemu.

Proszę o pomoc, bo przenoszenie poszczególnych plików przez ftp to katorga.

Pzdr
erper

Gall Anonim
18-08-2011, 14:52
A czemu to instalujesz kickstartem? - to jest odtworzenie - czy transfer?
I mimo wszystko - jaki hosting

erper
18-08-2011, 15:34
Dzięki za szybką reakcję. Poniżej postaram się dać odpowiedź na Twoje pytania:
hosting - Superhost.pl - nie jest to może rewelacja, ale od 2006 roku mam tam wykupiony hosting.
Sklep zrobiłem w środowisku lokalnym na Joomla 1.5.22 i VM 1.1.8. Jest gotowy i chciałem wszystko przenieść na serwer zewnętrzny. Zrobiłem kopię w Akeeba 3.2 i razem ze skryptem kickstart.php przetransferowałem przy użyciu ftp do osobnego katalogu na moim koncie na serwerze. Z tego co wcześniej przeczytałem, kickstart ma umożliwiać automatyczne rozpakowanie kopii, tak żeby dalej przejść proces instalacji Joomla. Niestety, przy próbie uruchomienia kickstarta pojawia się wspomniany komunikat o błędzie. Chciałem też zadać pytanie na forum akeeba, ale niestety żeby to zrobić trzeba wykupić subskrypcję więc sobie to odpuściłem. W skrajnym przypadku rozpakuję kopię na PC (przy pomocy Akeeba eXtract Wizard) i będę plik po pliku transferował przez ftp, chyba że mi coś doradzisz. A może jest jakiś komponent do Joomla, który zrobi kopię z rozszerzeniem .zip lub .rar - wtedy jej rozpakowanie na serwerze nie stanowiłoby problemu, bo w w narzędziach Superhost udostępnia program rozpakowujący.

erper

Gall Anonim
18-08-2011, 16:15
Komponentem który umożliwia zrobienie tego w formacie zip jest właśnie między innymi akeeba
Ponadto zawsze jest jeszcze opcja direct ftp w konfiguracji akeeba - przeklikaj i popatrz.
Pzdr
Swoją drogą może jeszcze up do 1.5.23 i 1.1.9?
Uwaga 1.1.9 VM ma błędy w kodzie i wyświetla się hasło brak produktów w tym katalogu - no chyba że już poprawili