PDA

Zobacz pełną wersję : lista artykułów w kolumnie obok przeglądu artykułów



nosorożec
18-08-2011, 17:32
No właśnie - potrzebuję takie coś, co występuje na blogach, czyli w głównej części leci sobie treść, a po prawej jest kolumna, w której to jest spis wszystkich artykułów.
Czyli generalnie takie coś jakby chciała użyć 2 typów na raz 'listy art z kategorii' w prawej kolumnie oraz 'przeglądu' w lewej.
Pewnie jak zwykle jest jakieś urocze rozwiązanie, ja niestety nie potrafię znaleźć - liczę na pomoc.
Dzięki

seba.adm
18-08-2011, 18:05
Witam.

Moduł: News Show Pro GK (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/frontend-news/7738) załatwi sprawę. Wystarczy odpowiednia konfiguracja.

---
Cześć @bazyl :)

Bazyl
18-08-2011, 18:10
Witam,

Bierzesz moduł do prezentowania newsów i wyświetlasz tylko tytuł artykułów.
Np. GT News (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/featured-articles/17388)

//Hej, @seba_adm

Całe 5 minut myślałem... :lol:

nosorożec
18-08-2011, 19:58
dzięki wielkie, co prawda miałam cichą nadzieję, że bez modułów dodatkowych się obejdzie, ale jako, że darowanemu koniowi (koniu :P) w zęby się nie zagląda - to dzięki bardzo wielkie- jesteście niezastąpieni (ale o tym wiecie:D) - wykorzystam.

Bazyl
18-08-2011, 20:01
Właśnie!
Standardowy moduł mod_latestnews sprawdzi sie wyśmienicie.

Czasem można się zakręcić... ;)

nosorożec
18-08-2011, 20:07
one more thing - a jakiś patent żeby ten spis artykułów podzielić na miesiące, znaczy się
styczeń
srututuut
tup tup
luty
jedzie babcia na wakacje


czyli że w spisie treści byłyby i kategorie i tytuły (zakładając, że arty byłyby zapakowane do miesięcznych kategorii)
oj wiem ... motam motam

nosorożec
29-08-2011, 22:49
A jeszcze jedno - da się jakoś zrobić taki myk jak na blogu, żeby toto się zatytułowało miesiącami - tj spis treści wyglądał tak- tj ten wyświetlacz newsów:

styczeń:
-babcia idzie do kina
-pies zwymiotował na fotel
luty:
-wyszedł mi pryszcz na nosie
marzec:
-tralalala

?

a_m
29-08-2011, 23:02
poszukaj na JED są rozszerenia listujące artykuły datami - pierwsze z brzegu
(http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/archive/8412)

nosorożec
29-08-2011, 23:06
jesteś lepszy niż google, dzięki.

---------- Post dodany o 21:06 ---------- Poprzedni post był o 21:05 ----------

(wiem, mogłam na to wpaść, ale ilekroć grzebię w JED - ściągam dziesiątki rozszerzeń, instaluję się i dochodzę do wniosku, że wszystkie są do d...)

a_m
29-08-2011, 23:17
nie wiem czy któreś da w 100% taki efekt jak chcesz; ale jak znajdziesz to napiszesz, nie?

nosorożec
30-08-2011, 22:28
jestem blisko, jeden jest w miarę tylko jutro jeszcze mu w bebechach pogrzebię, pozmieniam trochę drobiazgów i będzie działał - tak myślę :) - powiem powiem

---------- Post dodany 30-08-2011 o 20:28 ---------- Poprzedni post był 29-08-2011 o 21:46 ----------

zainstalowałam wszystkie( z danej kategorii dodatków), w każdym jest coś do bani.
Wybrałam to
http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/archive/13628?qh=YToxOntpOjA7czo3OiJhcnR0cmVlIjt9

Prosty, wygodny, dobrze działa, bardzo prosty plik css do grzebania.
Tylko jedno ALE, ale za do DUŻE.

On ściąga datę z serwera, si? No właśnie i wyświetla nazwy miesięcy tak:
sierpnia
marca
kwietnia

a ja chcę normalnie: sierpień itp.

Jak to ogarnać? da się jakoś ręcznie czy muszę znaleźć źródło serwera i tam to jakoś zmienić?

zwiastun
30-08-2011, 22:46
nie sądzę, że odczytuje nazwy miesięcy z serwera - w tłumaczeniu nazw miesięcy w pl-PL.ini masz je w dopełniaczach. Pozmieniaj na mianowniki

nosorożec
31-08-2011, 00:03
niestety jak zwykle masz rację :P danke, chyba z lenistwa wrodzonego od razu skreśliłam to rozwiązanie :P


A tak z ciekawości - bo nazwy już i tak zmieniłam, ale zastanawiam się jak to robią normalni ludzie- bo ja wymieniłam cały folder 'language' bo pojedynczego .ini za chiny mi nie chciał podmienić (tak, mam ftp włączone).?

AndiC
31-08-2011, 08:27
A tak z ciekawości - bo nazwy już i tak zmieniłam, ale zastanawiam się jak to robią normalni ludzie- bo ja wymieniłam cały folder 'language' bo pojedynczego .ini za chiny mi nie chciał podmienić (tak, mam ftp włączone).?
Normalnie, do edytowania plików .ini używam edytora np. fftranslation a do plików z poziomu serwera jest extplorer.