PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł w treści K2



krzysztof_klosek
19-08-2011, 11:49
Problem:
Chcę wstawić wybrany moduł lub przynajmniej kod html w treści newsa w K2. Wiem że można wstawić kod pomiędzy nagłówkiem a treścią, ale chciałbym wstawić ten kod (np. baner) np. po pierwszym paragrafie treści.

Nie musi być plugin - wystarczy fragment kodu. Powinno chyba zadziałać preg_replace zastosowane na $this->item->fulltext w pliku item.php, ale nie wiem jak to poprawnie napisać.

Dodatkowo, chciałbym mieć możliwość wstawienia różnego kodu w zależności od kategorii. To chyba jednak mogę zrobić tworząc osobne szablony wyświetlania dla każdej z kategorii.

Może to już było, ale do tej pory nie wpadłem na żaden konkretny trop. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Bazyl
19-08-2011, 12:08
Witam,

Wpinacz modułów (http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Dodatek_Wpinacz_modu%C5%82%C3%B3w)?

krzysztof_klosek
19-08-2011, 12:34
Tak, tylko że to oznacza ręczne dodawanie pozycji w każdym artykule. A coś bardziej zautomatyzowanego?
I czy to działa z K2?

PeFik
19-08-2011, 13:07
Także u siebie na blogu opisałem takie rozwiązanie, niestety wszystkie one wymuszają ręczne wstawianie.

krzysztof_klosek
19-08-2011, 13:46
Zaglądałem także na twojego bloga w trakcie poszukiwań i nie znalazłem rozwiązania :( Dlatego piszę tutaj.
Najbliżej były rozwiązania typu MultiAds (ale on dodaje kod tylko w standardowych dla k2 miejscach) i plugin Insert after first paragraph - ale on nie działa z k2 i ma dość ograniczone możliwości.
Ten plugin stosuje jednak konstrukcję typu
$article->text = preg_replace('/<\/p>/', '</p>'. $after_first_p,
$article->text, 1); , dlatego po drobnych przeróbkach dałoby się to chyba zastosować tak jak pisałem w pierwszym poście.
Potrzebuję jednak pomocy w poprawnym zastosowaniu tego w K2.

PeFik
19-08-2011, 15:46
Pytanie kluczowe, w którym miejscu artykułu ma być ów moduł wyświetlany. Wtedy chyba mam jeden pomysł.

krzysztof_klosek
19-08-2011, 18:13
Na razie wystarczy, jeśli da się wstawić kod / moduł po pierwszym akapicie w treści (ale nie między nagłówkiem a treścią).