PDA

Zobacz pełną wersję : joomla jako rozwiazanie uniwersalne



adrjan.b
18-11-2006, 17:16
witam,

zastanawiam sie czy jest mozliwosc wykorzystania systemu jako narzedzia do tworzenia zlozonych opcjonalnosci serwisu www; pytam w tej mysli o to czy jest np. mozliwe zrobienie na joomla serwisu ogloszeniowego w stylu otomoto.pl czy inny..

cos tak mysle, ze raczej nie, ale jesliby zbudowac odpowiedni dodatek.. sam nie wiem jaki i co mialby robic bo koncepcja na slabym poziomie jeszcze (:


pomyslcie i prosze mowmy konkretnie bo ta joomla serio duzo moze.


pozdrowienia!

stone
18-11-2006, 22:05
Joomla w sama w sobie wystarcza na podstawowy portal. Bez wodotrysków. Jej siła tkwi w dużej ilości dodatków oraz w elestyczności w modyfikowaniu. Ten serwis który podałeś według mnie jest możliwy do oparcia o joomlę, ale będzie to wymagało dużo pracy. Ale zawsze nie robisz tego od zera tylko masz solidną podstawę

Sova
19-11-2006, 01:08
Możliwość wykorzystania zawsze jest :)
A na poważnie - na początek należałoby przetestować właściwe komponenty przydatne do portalu tego typu, ponadto jeśli portal miałby przynosić zyski nie wiem, czy nie warto by było poszukać komercyjnych rozwiązań odpowiednich komponentów - dałoby to pewność, co do stałej aktualizacji i rozwoju takowych rozwiązań.

jarecki
10-03-2008, 16:00
Możliwość wykorzystania zawsze jest :)
A na poważnie - na początek należałoby przetestować właściwe komponenty przydatne do portalu tego typu, ponadto jeśli portal miałby przynosić zyski nie wiem, czy nie warto by było poszukać komercyjnych rozwiązań odpowiednich komponentów - dałoby to pewność, co do stałej aktualizacji i rozwoju takowych rozwiązań.

Panowie bardzo mnie zaciekawiła dyskusja.... Czy JOOMLA jest w stanie pociągnąć taki system jak OTOMOTO? OTOMOTO.pl ma niespełna 250.000 ogłoszeń... Więc w tym sie zastanawiam, czy dałaby radę....

Co do komercyjnych rozwiązań to również podzielam zdanie że chyba lepiej kupić i dostosować coś pod konkretny system, niż rzeźbić. Lub napisać od nowa na bazie czegoś co już HULA.
pozdrawiam

inkos
10-03-2008, 16:14
Panowie bardzo mnie zaciekawiła dyskusja.... Czy JOOMLA jest w stanie pociągnąć taki system jak OTOMOTO? OTOMOTO.pl ma niespełna 250.000 ogłoszeń... Więc w tym sie zastanawiam, czy dałaby radę....
Przy zastosowaniu komercyjnego dodatku nie powinno być żadnych problemów z takim serwisem na Joomla. Oczywiście jeśli taki serwis bedzie obsługiwał porządny serwer a nie jakiś dostawca u którego usługę za rok można wykupić sms-em za 9zł netto. ;)

jarecki
10-03-2008, 16:21
Czy np. home.pl albo az.pl to według Ciebie jest dobry?

inkos
10-03-2008, 16:29
Czy np. home.pl albo az.pl to według Ciebie jest dobry?
Nie wiem nie korzystam z usług tych firm. Ale patrząc na ilość postów jest z nimi trochę problemów. Sam natomiast od lat bezproblemowo korzystam z usług kei.pl. Do serwisów o bardzo dużej oglądalności z pewnością nie wystarczą najtańsze warianty ofert różnych firm. Jeśli przewidujesz duży ruch na swojej stronie to polecam zainwestowanie w porządny serwer - "z górnej półki". :) Oczywiście nie od początku ale w miarę rozwoju witryny.

jarecki
10-03-2008, 16:32
Dziękuje wielkie za sugestie....

nexus246
11-03-2008, 23:22
Moim zdaniem da się zrobić oczywiście na Joomli klon wymienionych serwisów ale bez modyfikacji (min. dobry cache, przemyślana struktura bazy danych) dobrze to nie będzie działać. Poza tym dochodzą inne braki joomli w zarządzaniu itd.

jarecki
12-03-2008, 18:32
Bardziej zastanawiam się niż poszukuje tak naprawdę rozwiązania, a tym bardziej mnie to zastanawia po Twoim poście. Ale zastanawiam czyli sugerujesz że joomla by spuchła, czy tak?. Ciekawe....

W takim razie coś trza autorskiego chyba...

nexus246
13-03-2008, 09:53
No tak myślę, z tym że można z tym spuchnięciem coś robić ale do tego to już musisz zatrudnić kogoś odpowiedniego. Czyli, że własnym sumptem (bez kosztów ;)), ucząc się z tutoriali i na forum może być ciężko.

jarecki
13-03-2008, 19:14
Tak jak mówiłem nie szukam rozwiązania na razie.

A propos CASH'owania fajnie że wspomniałeś bo szukam kogoś kto mógłby troszkę nam pomóc.... Oczywiście komercyjnie.... Jeżeli byłbyś zainteresowany pomocą to proszę podaj mi jakiś kontakt na maila jarecki@fabrykadzwieku.net.pl wtedy Ci napiszę szczegóły.


pozdrawiam

misiaczekmarek
20-03-2008, 22:25
witam,
jak wiem j1.5 współpracuje tylko z bazą mysql.
jeśli tak to czy można oszacować jak dużą bazę (np. ilość rekordów czy też wielkość w Gbajtach) można jeszcze w sensownym tempie obsłużyć?
a tak z ciekawości czy wiecie koledzy na czym "chodzą" w kwestii oprogramowania (system, generowanie stron) i sprzętu takie portale jak onet czy naszaklasa?

jarecki
20-03-2008, 23:04
Ja niestety nie ale chętnie bym sie dowiedział... :)

nexus246
21-03-2008, 19:45
Jeden z dużych polskich portali na dedykowanym rozwiązaniu (Java) z bazami danych Oracle, mysql. Wp to chyba w PHP kiedyś była napisana. Interia korzystała z Mambo na jakiś podserwisach ale bardzo jestem ciekawy czy to zdało egzamin bez dodatkowych zmian.