PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z RSGallery2



errol
18-11-2006, 17:23
Witam.
Zainstalowałem sobie komponent RSGallery2. Tworzy on jedną stronę w której umieszcza wszystkie galerie. Ponieważ ja tak nie chcę, wpadłem na pomysł żeby skopiować link z każdej galerii a potem w każdym oddzielnym artykule statycznym wrzucić ten link. Rozumiecie, na każdej stronie tylko wybrana galeria. Swoją drogą jakby ktoś znał inny sposób, to niech go poda :-)
Ale głównie chodzi mi o to, że na każdej swojej podstronie RSGallery2 wyświetla link 'Strona główna galerii' który przenosi użytkownika do tej jednej strony z wszystkimi zdjęciami. Szukałem już wszędzie, w pliku polonizacyjnym Joomla! równierz. Jak mogę usunąć ten link? Ewentualnie zamenić go na niewidoczną dla nikogo spację. Gdzie ten skurczybyk siedzi?
Będe wdzięczny za pomoc!
PS. Naszła mnie jeszcze jedna myśl - wie ktoś gdzie w tym komponencie usunąć niepotrzebne komentarze?!

szuman
19-11-2006, 05:17
Jakaś moda na RsGallery? :rolleyes:
A może spróbuj coś innego, np. PonyGallery? Także jest prosta

errol
19-11-2006, 09:53
Już instalowałem, nie podoba mi się ;) RSGallery2 ma całe mnóstwo zalet, których chyba nie muszę wymieniać, także inne galerie odpadają. Czy ktoś mi pomoże?!

josh
19-11-2006, 10:30
zeby usunac linka do strony glownej galerii nalezy w pliku rsgallery2.html.php pokombinowac z usuwaniem wpisow od linii 706

RsGallery w tej wersji jak na alfe jest juz bardzo dopracowana, no i jest ciekawsza od Pony (ale o gustach i funkcjonalnosci nie bede pisal :D)
pozdr

errol
19-11-2006, 10:58
Dzięki josh, znalazłem. Zamieniłem linijkę (708) na komentarz <!-- -->, i po zapisaniu pliku nie mogę go wgrać na serwer. Są jakieś ograniczenia, albo przez RSGallery2 albo przez Joomlę!. Może to CHMODy? Wie ktoś jak to wgrać?

stone
19-11-2006, 12:07
zobacz tutaj http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1495&highlight=joomlaxplorer link do joomlaxplorer jest nieaktyalny ale jak poszukasz znajdziesz nowsza wersję

errol
19-11-2006, 12:54
Dzięki stone, JoomlaXplorer spisuje się jak należy.

feronek
20-11-2006, 11:48
Errol a moze wiesz jak tam zmienić kolor tekstu w opisie, bo mam biały na bialym tle i nic nie widzać? Ewentualnie jak zmienić kolor tła?

errol
01-12-2006, 17:25
Musisz znaleźć odpowiednie linijki w pliku CSS galerii.