PDA

Zobacz pełną wersję : Strona po przeniesieniu nie działa



erper
20-08-2011, 15:28
Witam,
Po przeniesieniu n serwer zewnętrzny strona ze sklepem wyświetla się częściowo, a sklep jako taki nie działa, tzn.
- Nie wyświetlają się zdjęcia produktów, a kliknięcie na ramkę w której powinien być obrazek skutkuje komunikatem, że link jest uszkodzony (folder ze zdjęciami produktów się przetransferował),
- jeśli mimo tego wybierzemy produkt i chcemy go dodać do koszyka, również otrzymujemy komunikat o uszkodzonym linku,
- nie działają też strony administracyjne, tzn. mogę się do nich zalogować, ale próba otwarcia jakiegokolwiek folderu lub podfolderu menu kończy się fiaskiem i komunikatem o uszkodzonym linku

Przeniesienia dokonałem transferując przez ftp kopię strony zrobioną w akeeba, a rozpakowanie kopii zrobiłem kickstartem (dane nowej bazy, usera itd są OK).

W środowisku produkcyjnym na kompie lokalnym wszystko działa bardzo dobrze - można kupować, otrzymywać wiadomości o zakupach, dodawać i edytować produkty, otwierać wszystkie foldery i podkatalogi.

A teraz dane:
- sklep zrobiony w Jooomla 1.5.22 i Virtuemart 1.1.8

- hosting - Superhost.pl (mam tam konto od kilku lat i dlatego na nim umieściłem to co zrobiłem, ale nie ma przeszkód żeby dla tego sklepu wykupiś hosting gdzie indziej)

Czy przyczyną może być to że rekomendowane ta wersja Joomla i Virtuemart wykorzystuje narzędzia (Apache, Mysql i PHP) w wyższych wersjach niż te, które oferuje hosting, chociaż mieszczą się one w wersjach dopuszczalnych dla Joomla i VM (Apache 1.3.49, Mysql 5.0.92, PHP 5.2.9) ?

Będę wdzięczny za wskazówki, które mi pomogą w rozwiązaniu problemu.

erper

Gall Anonim
20-08-2011, 20:25
Dwie sprawy.
1. Sposób transferu? (co to znaczy że fotki nie zostały przetransferowane)
2.Poprawienie konfiguracji tak Joomla, jak VirtueMart po transferze.
Obydwa tematy były wielokrotnie omawiane na forum.
Pzdr

erper
20-08-2011, 20:42
Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
Transferowałem kopię i kickstart.php za pomocą FTP Commandera (typ pransferu binarny).
Czy możesz podać przykładowo jakiś wątek, w którym było omawiane co należy zmienić w konfiguracji Joomli i Virtuemart. Chociaż z tym pewnie będę miał niemały problem, bo o ile mogę się zalogować jako administrator do Panelu kontrolnego Joomli o tyle jak wchodzę w część administracyjną Virtuemart, to coś jest nie tak, bo nie wyświetlają się żadne ikony zakładek, a po wybraniu dowolnej pozycji z menu (np.Konfiguracja) otrzymuję komunikat przeglądarki, że link jest uszkodzony. Tak więc z części administracyjnej VM nie mogę w ogóle korzystać;

erper

Gall Anonim
20-08-2011, 20:56
Jeżeli Możesz powtórzyć całą operację to:
a. akeeba backup
- transfer poprzez stworzenie pełnej kopii witryny w formacie zip
- rozpakować jeszcze na lokalu (chyba że serwer umożliwia rozpakowywanie)
- przerzucić do katalogu w którym jest zaparkowana domena docelowa przez klienta ftp - polecam filezilla - od TC jako klienta ftp raczej należałoby się z kilku powodów trzymać z daleka
- zrobić instalkę wchodząc na domenę docelową (zapamiętaj czy z przedrostkiem www masz adres przy instalce, czy nie)
- sprawdzić poprawność ścieżek i domeny w pliku configuration.php
- wejść na zaplecze i zamontować jakikolwiek plugin do canonicalizacji zgodnie z adresem instalacji (http://forum.joomla.pl/showthread.php?54533-VirtueMart-jak-z-menu-przej%C5%9B%C4%87-bezpo%C5%9Brednio-do-produktu)
- poprawić konfigurację w plikach konfiguracyjnych dla VirtueMart - tyle że nazwy tych to nie pamiętam - szukaj wypowiedzi kolegi P (http://forum.joomla.pl/member.php?26755-palyga007)
a, co do plików konfiguracyjnych dla VM to Możesz jeszcze podpytać przez PW kolegi SafeMode (http://forum.joomla.pl/member.php?3166-safemode) - właśnie jest na forum
Po tym wszystkim powinno hulać.
Pzdr

erper
21-08-2011, 09:41
Dzięki,
Mam przed sobą całą noc i niedzielę, więc będę walczył.

Pzdr
erper

---------- Post dodany 21-08-2011 o 09:41 ---------- Poprzedni post był 20-08-2011 o 21:01 ----------

Gall,
Dzięki za pomoc. Już działa.
erper